Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Težave s težo

Težave s težo

Pozdravljeni!
Dojencica, stara 14 tednov, rojena s cr, v 39. tednu, mere 3,660, 50, 36, ne pridobiva na tezi.
1. posvetovalnica: 4,580
2. posvetovalnica: 6,030
Po nakljucju sem jo po enem mesecu stehtala in je imela 6.290, danes 6.190.
Je izkljucno dojena, na njeno zeljo. Dude nima, ker je ne zagrabi. Lepo zalita, dobrovoljna, lepo spi. Plenicke so slabse polulane kot so bile. Trenutno kaka 1x dan. Danes sem bila pri peditrinji, kontrola teze cez 1 teden. Ce bo slabse, bova napoteni v bolnisnico.
Prosim vas ce mi lahko pomagate, kaj bi lahko bilo narobe. Kaj se lahko sama poskusim?
Skusam ji dati am, ampak zavraca flasko. Kaksna ideja?
Hvala in lep dan.

Zaenkrat ni mogoče podati primerne ocene dogajanja. Teža je primerno napredovala, zadnje tehtanje pa kaže celo upad teže. Vsekakor ponujajte dojenje na 3 ure, na kontroli pa se bo videlo ali pogostejše hranjenje kaj pomaga.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

V enem tednu je dojencica pridobila 20g. Dojena je na njeno zeljo, totej tudi na 1h. Napoteni sva v bolnisnico.
Prosim ce mi lahko poveste vzroke za nepridobivanje teze, razen tega da moje mleko ni ok. In kaksen trik kako jo pripraviti da bo zagrabila flasko.

Hvala in lp

Vzrokov za neuspešno pridobivanje na telesni teži je ogromno.
Poglejte članek, pripet v povezavi:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:A1VGx2lfL5QJ:www.slovenskapediatrija.si/portals/0/clanki/2013_4_20_241-251.pdf+&cd=3&hl=sl&ct=clnk&gl=si&client=firefox-b

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor. Mogoce bose kdo to bral… pri nas je bil kriv uroinfekt. Po treh dneh ab je punca pridobila skoraj 400g.

Hvala vam se enkrat!

New Report

Close