Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Hepatitis

Hepatitis

Pozdravljeni. Zanima me ali se lahko znaki hepatitisa pojavijo tudu po vecih letih po tetovazi? Obstaja kak laboratorijski pregled?

To je možno, možno pa je preveriti s krvnimi preiskavami. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor. Pa lahko potekabrez simptomov? Kako lahko to preverim,’prosim napisite.

Okužba ne daje nujno simptomov, aktivna bolezen seveda jih. Testirate se na infekcijski kliniki, pri osebnem zdravniku, ali v certificiranem laboratoriju na prostem trgu, pri tetoviranju vas zanimata predvsem hepatitisa B in C

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala. Lp

V nosecnosti te testirajo,ne? Torej semlahko mirna?
Se.nekaj, vse kar je.bilo cudno pri.tetovazi,je.bilo malo.daljse celjenje in rdecina okrog, ampak se ni sirila … kaj bi to lahko bilo?

mene pa zanima, če lahko dobiš hepatitis a od človeka, ki je to sicer prebolel in je sedaj zdrav, v primeru, da si pil z iste flaše kot on? rekel mi je, da hep. a se ne prenaša preko sline, pač pa le preko krvi. pa nekako ne verjamem.

če si pa cepljen proti hep. b, to nič ne pomeni, da ne bi dobil hep. a, ali?

se test pri osebnem dr. plača za to, eč sem v skrbeh?

prosim pomoč, hvala, lp

Tisti je nekaj zamešal, hepatitis A se prenaša fekalno oralno in ne preko krvi, ne okužiš pa se od zdravega človeka. Za medicinsko utemeljene razloge se preiskava ne plača. Cepljenje pomaga le proti hepatitisu z isto črko 😉 Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Težko ocenjujem, kaj pomeni “malo daljše celjenje”, tetoviranje pomeni vrsto drobnih poškodb kože in posledično vnetje in celjenje.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close