Najdi forum

rodovnik psa

Prijatelji so ne dolgo nazaj kupili malega psa z rodovnikom(oglas je bil za rodovniškega psa) plačali 1.000 eur, niso dobili nobenega računa. Ko so zahtevali obljubljeni rodovnik za psa, so bili s strani prodajalca razni izgovori, da je v bolnici itd. Rodovnika jim v glavnem ni hotela izročiti. Ali je že kdo imel take izkušnje glede rodovnika? Izgleda da so bili prijatelji precej naivni.
Rodovnik izda verjetno Kinološka zveza in ga pošlje vzreditelju.

Pokličejo kinološko zvezo slovenije in vprašajo kamo je z rodovnikom od tega in tega vzreditelja. Ponavadi traja kar nekaj časa, da kinološka rodovnik izda, preveriti leglo na tak način pa je vsekakor možno. Računa vzreditelj ni dolžen izdati, se pa navadno napiše kupoprodajna pogodba z vsemi pravicami in obveznostmi kupca in prodajalca. Pred leti sem na originalni rodovnik čakala 6 mesecev

Prijatelji so klicali na kinološko zvezo. Kuža ima rodovnik, rodovnik je KZS poslal vzrediteljici, vendar ga vzrediteljica noče izročiti. Kakor vem imajo prijatelji neko nemogočo kupoprodajno pogodbo(so bili kar naivni), v kateri res nič ne piše glede rodovnika. Zakaj ga noče izročiti ne vemo. Cena 1.000 eur pa ni zanemarljiva.
Očitno je treba tudi vzreditelje dobro preveriti pri KZS in pri veterinarjih. Tudi mi mislimo kupiti kuža, se bomo pozanimali pri KZS in pri veterinarjih, kjer situacijo vzrediteljev kar dobro poznajo.
Se pa glede na take izkušnje res vprašaš zakaj kupiti rodovniškega psa, posebno, če ga imaš za hišnega ljubljenčka.

s tem ko kupiš psa od vzreditelja prispevaš k smrti psa v zavetišču. ne vem zakaj ne bi psa posvojil, zavetišča so prenatrpana, sem prepričan da bi se našel primeren pes za vas…

V Sloveniji bi se morala izročitev rodovnika urediti tako, da ga nov lastnik MORA dobiti, ne pa, da je to odvisno od volje vzreditelja ali mogoče njegove neke pogodbe. Ali pa mogoče že vzrediteljica kar sama odloči, da pa prodan kuža po merilih za neko pasmo NI dosti dober, da bi izročila novim lastnikom rodovnik. Denar 1.000 eur, pa od kupca veselo vzame.
Taki vzreditelji oz. vzrediteljice mečejo slabo luč na druge vestne in poštene vzreditelje. Lahko bi se vestni vzreditelji vzeli skupaj, da se tu nekaj ukrene.
Mi se bomo glede na to pripoved prijateljev , ki sploh ni osamljena, odločili ali kuža vzeti iz ZAVETIŠČA, ali ga bomo nabavili v drugih državah EU oz. tujini. Potem pa ali rodovnik je ali pa ga ni.

Zakaj tvoji prijatelji niso dobili rodovnika, ne vemo. Morda so vzreditelji želeli še kaj zaslužiti, morda imajo poleg legalnih legel še kakšnega vmes, ki ga zaradi počitka psice ne bi smeli imeti, in dejansko ta pes nima rodovnika, podatke so dali od drugega psa. Mislim, tukaj zdaj ugibamo.

Odgovoriti pa želim predvsem na tvoj drugi del, da boš psička vzela iz zavetišča ali ga dobila v tujini, rodovnik gor ali dol. Prvo je pohvalno, za drugo pa prosim malo preberi okoli. Ker očitno želiš psa iz pasje tovarne (puppy mill), malo poguglaj o tem. Pa ne rabiš iti daleč. V Zavetišče Horjul so ravno dobili pse iz ene takšne tovarne, in na njihovi FB strani je nekaj povezav na članke, ki si jih pred nakupom psa le preberi. Da če se boš odločila za psa iz tujine, rodovnik je ali ga ni, boš vedela, kaj dejansko podpiraš.


Se opravičujem, ampak tale vaš zapis me je pa “zbodel”. V smislu, da želite bodočim kupcem/ lastnikom delati vzbuditi slabo vest!?

Jaz vsakemu, ki vzame psa iz zavetišča lahko samo čestitam za pogum in “dam kapo dol”. Sama ga pa od tam nikdar ne bi vzela!

Sem lastnica pasemske psice in če se bom tudi po poginu te psice odločila še za kakega psa, bo le-ta rodovniški. Preverjenih linij, preverjenega vzreditelja. Torej odgovoren nakup. Tako kot sem to izvedla pri tej psici. Premišljeno in kar dolgo sem čakala na točno to leglo.

In sorry – ne čutim se kriva ali dolžna za smrti psov v zavetiščih. Niti malo! Če bi se vsi lastniki odločili za žival odgovorno in po premisleku, sploh ne bi potrebovali zavetišč.

če vas prav razumem, so mladička lahko registrirali, kot, da je iz rodovniškega legla, čeprav je čisto iz drugega legla. Mladiček dobi čip in je registriran kot rodovniški. Ali je to možno? Prej na to sploh nisem pomislila.
Če se bomo odločili kuža kupiti v tujini, se bomo pa dobro pozanimali. Otroci bi radi maltežana.

New Report

Close