Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Dalj časa trajajoč glavobol

Dalj časa trajajoč glavobol

Pozdravljeni,
skoraj 11-letni sin je v nedeljo butnil v steno z glavo v predelu senc, precej ga je bolelo, ostala mu je modrica, velika nekje 2×3 cm. Modrica se mu še po 6ih dneh pozna. Pri zdravniku ni bil. Začenja me skrbeti, ker ga vse od takrat boli glava v predelu čela (predvsem na levi in desni strani čela, če me razumete), se je zaradi tega tudi zbudil sredi noči parkrat. Pravi, da ga boli tam nekje za 6-7 (od 1-10). Pri zdravniku nisva bila. Vmes je dobil 1x lekadol, 2x calpol, ki pa se mi zdi, da ni bistveno zmanjšal glavobola…vmes je morda malo popustil, izginil za nekaj časa, pa se spet kmalu vrnil.
Ima pa diagnosticirano trombofilijo. Zanima me, če je ob takem udarcu možno, da bi se kje naredil kak strdek in ga zato boli glava? Saj verjetno ni to, samo za vsak slučaj preverim.
Je pa 14 dni nazaj dobil tudi očala z dioptrijo -1 in -1,5…morda se še navaja na očala ali pa ni ustrezna dioptrija?
Je to morda tenzijski glavobol, zaradi kakšnega stresa?

Se opravičujem, ker sem bila dolga in prosim za vaš cenjeni komentar.
lp

Glavobol, ki bi bil povezan z udarnino, je manj verjeten, glede na to, da je bila udarnina le na eni strani, glavobol pa opisujete na obeh straneh in v predelu čela. Tudi tenzijski glavoboli običajno niso v predelu čela. Če modrica spreminja barvo (od modre, preko vijolične, rjave, rumeno zelene), potem je absorpcija hematoma pravilna in nastanek strdka je ob poškodbi malo verjeten. Pogosto pa imajo res otroci glavobol zaradi slabšega vida in tudi po tem, ko dobijo očala pe kakšen mesec. Opazujte, v primeru nevroloških motenj (dvojni vid, upočasnjenost, opotekanje pri hoji, motnje občutenja …) pojdite na pregled.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close