Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Avstrija ali Italija? Dvodnevni izlet

Default avatar

Kam se bolj splaca

Malo že razmišljamo za prvomajske počitnice. Razmišljamo med Italijo (Benetke, Rim?) ali pa Avstrijo (Dunaj). Kam se bolj splača it na izlet in tudi v šoping?
Default avatar

odvsino kaj te zanima

Kam se bolj splaca je napisal/a:
Malo že razmišljamo za prvomajske počitnice. Razmišljamo med Italijo (Benetke, Rim?) ali pa Avstrijo (Dunaj). Kam se bolj splača it na izlet in tudi v šoping?

Ja, odvisno kaj te zanima in kaj bi kupovala.
Nekdo, ki je že bil v Rimu, na Dunaju pa še ne, bi mu rekla, da se bolj splača Dunaj. Nekdo, ki je pa bil na Dunaju, v Rimu pa ne, bi mu pa svetovala Rim.
Default avatar

izlet, ali shoping?

Kam se bolj splaca je napisal/a:
Izlet in shopping ne gresta skupaj. Dvodnevni izlet pa sploh ne. Ali si greste nekaj pogledat, ali kupovat? Se je treba odločit. Če kupovat, pojdite v Trst,Monfalcone...v Avstriji v Graz,Celovec...tudi Dunaj

Če je izlet: Benetke 2 dni, za Rim je 2 dni premalo, enako Dunaj je 2 dni premalo
Default avatar

Rok-1

In nekomu ki ga zanima šoping čevljev in oblek bi rekel Italija - in drugemu ki ga bolj zanima kupovanje naravnih čajčkov iz planin ali pa irhastih hlač in dirndlov... bi rekel Avstrija...

V resnici se pa povsod vse dobi, pa še cene nihajo iztedna v teden...
Default avatar

odvisno kaj te zanima

Rok-1 je napisal/a:
In nekomu ki ga zanima šoping čevljev in oblek bi rekel Italija - in drugemu ki ga bolj zanima kupovanje naravnih čajčkov iz planin ali pa irhastih hlač in dirndlov... bi rekel Avstrija...

V resnici se pa povsod vse dobi, pa še cene nihajo iztedna v teden...

Da ne omenjamo tega, da večino tega dobiš v Slo. Razen, če res hočeš dirndl ali pa iharce :).
Default avatar

vedno za it

med tema dvema državama sem jaz vedno za italijo, ampak 2 dni za rim je premalo, benetke z okolico pa ja, odvisno tudi kaj te zanima in kako si izlet predstavljaš.

šoping v palmanovi, pa samega mesta ne spustit, je res nekaj posebnega.
Default avatar

za rim rabiš

vedno za it je napisal/a:
med tema dvema državama sem jaz vedno za italijo, ampak 2 dni za rim je premalo, benetke z okolico pa ja, odvisno tudi kaj te zanima in kako si izlet predstavljaš.

šoping v palmanovi, pa samega mesta ne spustit, je res nekaj posebnega.
Za Rim je dva dni premalo, tudi za Dunaj ( no, oba se da "videt" v dveh dneh), Benetke je 2 dni dovolj.
Kaj bi pa kupovala? Spominke?
Default avatar

Butl™

BTC ... 2 dni komaj podelate
Default avatar

Chioggia

Pozdravljeni!

Jaz ti priporočam Italijo in sicer Chioggio. Je zelo lepo, kot neke Benetke. V primerjavi s cenami v Avstriji je Italija seveda cenejša. Pa tudi nakupovanje je meni bolj všečno v IT. Poglej na googlu ta kraj.
Default avatar

vi ste

Avtorica, po moje ste ti in tvoji bolj za Benetke. 2 dni za Benetke je dovolj, vmes se pa ustavljate po njihovih šoping centrih in malo šopingirate. Če si kdo želi ogledati Rim ali Dunaj, 2 dni nista dosti, posebej, če bi radi še šopingirali zraven.
Default avatar

mislimdaimašprav

vi ste je napisal/a:
Avtorica, po moje ste ti in tvoji bolj za Benetke. 2 dni za Benetke je dovolj, vmes se pa ustavljate po njihovih šoping centrih in malo šopingirate. Če si kdo želi ogledati Rim ali Dunaj, 2 dni nista dosti, posebej, če bi radi še šopingirali zraven.
Benetke, malo se peljete z gondolo, greste na trg Sv.Marka, še par turističnih punktov si pogledate, potem pa u šoping do nezavesti.).
In tako dva dni.

Za Rim in Dunaj /so ti že rekli/ 2 dneva nista dovolj.Še za sam šoping ne.;).
Default avatar

Mayita.slo

Pozdravljena,

se strinjam, 2 dni za Rim sta premalo! Jaz sem se v Rimu mudila 3 dni pa je bilo še to občutno premalo. Predlagam Verono.

Iz Lj do Verone je okoli 3 in pol ure vožnje, mestece pa tako majhno, da se zdi, da si v dveh dnevih ogledate vse in ne zamudite popolnoma ničesar. Ponuja lepe nastanitve in ljubke male restavracije ter romantični pridih izleta.

Mayita
_______________________________________________________________________________________________________________

Sem avtorica dveh popotniških knjig, aktivno pišem popotniške članke, prirejam predavanja in seminarje, osebno svetujem o delu v tujini in pozivam ljudi k aktivnemu življenju in potovanjem. Poletja preživljam na privatnih jahtah kot osebna nutricionistka in živim življenje, kot sem si ga vedno želela.

Poznate mojo NOVO knjigo S trebuhom za kruhom? >> http://www.mayita.si/knjige/s-trebuhom-za-kruhom/

Najdeš me na:
http://www.mayita.si
[email protected]
FB: Mayita Potuje
Ig: mayita.slo

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net