Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca ‘drugi gastroenteritis’

‘drugi gastroenteritis’

Pozdravljeni!
Ze od torka imam tezave, zacelo se je z rahlo vrocino in crvicenjem v zelodcu. Do vecera mi je vrocina narastla prek 39, cel dan sem imela drisko. Sla sem na urgenco, kjer so naredili hitri test krvi in me priklopili na infuzijo, ter me potem poslali domov. Dali so mi Spasmex (3xna dan po 1), zaradi hudih krcev v crevesju. V sredo ni bilo nic boljse, Spasmex mi ni nic pomagal, kljub temu, da sem pojedla tableto so krci ostali.
V cetrtek zjutraj sem se zbudila, malenkost so se umirili krci, manj sem hodila na wc, tudi vrocine vec ni bilo.. proti veceru pa sem opazila kri med drisko.. sla sem ponovno na Urgenco, kjer so mi vzeli kri in ugotovili, da imam mocno povecane pokazatelje vnetja, stocili so mi dve infuziji ker sem bila dehidrirana.. poslali so me k infektologu, kjer so me zadrzali do danes do 14.ure v bolnici. Vceraj so mi se vzeli kri, morala sem dati vzorec blata (driske).. Na jutranji viziti mi je zdravnica predpisala Sumamed, linex in Hidrasec. Ob 14.je prisla v sobo, da lahko grem domov, da bo Sumamed pomagal… medtem ko sem bila v bolnici se mi je driska umirila, prav tako se je zmanjsala mocna bolecina v spodnjem delu trebuha, tudi krcev ni bilo.. so mi dali Spasmex direktno v kri z injekcijo..
Vprasala sem jo kako je z izvidi pa je rekla da bodo znani sele cez 2-3 dni ( izvidi blata oz.driske). Zdaj pa sem doma, in se so spet zaceli pogosti obiski wcja, grozno me boli spodnji del trebuha in ponovno imam svezo kri v driski.
Torej so me poslali domov, z antibiotiki, se predno so sploh ugotovili kaj mi je.. zelo sem jezna in na robu svojih moci, saj so krci tako utrujajoci da nevem vec kaj naj naredim.
Imate kaksen nasvet?

Odpustnice sicer nimam na vpogled, da bi vam lahko odgovoril natančneje, praviloma pa ni smiselno ležati v bolnici zgolj zato, da pričakate izvide (ki s precejšnjo verjetnostjo ne bodo vplivali na zdravljenje). Glede na simptome in zdravljenje gre verjetno za okužbo, ta traja pogosto teden dni in v treh dneh ni pričakovati bistvenega izboljšanja, zadostno uživanje tekočin je na mestu, če pa se bodo težave poslabševale, pa predlagam kontrolni pregled pri osebnem zdravniku.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close