Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP – prosim vaše mnenje o LJ, MB, PO, Dravlje…

OBMP – prosim vaše mnenje o LJ, MB, PO, Dravlje…

Živjo soborke!
Sama sem dala skoz že 3 IVF v Mb, zato začenjam razmišljati o zamenjavi centra.
Čeprav so v mb sicer prijazni, opažam, da se nekateri premalo zares posvetijo v tistih tenutkih, ko si tam… da gre vse tako kot po tekočem traku. Zdi se mi,da je zelo velik odvisno od tega,na katerega zdravnika naletiš, ko si npr. na UZ ali razgovoru, če sploh prideš do tja. Moti me,ko sem videla,da se nekateri zdravnik bolj zavzame zate,čeprav ni moj zdravnik oz.zdravnica.Ko pa pridem do svoje,me pa zelo na hitro odpravi.Kaj mi je za naredit?Pravzaprav sem srečala še eno zdravnico,ki kot da ji je bilo vseeno za vse,le da me čim prej odpravi. Zaradi tega ne morem reči,da sem pomirjena in zadovoljna.Nekako se bojim iti še enkrat v postopek,saj ne vem, nakoga bom spet naletela.
Ali ima katera kakše podobne izkušnje? Je možno tudi kaj izbirati?Bojim se,da ne. Sicer pa od svoje zdravnice tudi ne morem pričakovati zavzetosti.
Bojim se,da je enako tudi v LJ, verjetno je sistem podoben. Ali je kater npr. v MB že izrazila kakšno željo po kateri določeni zdravnici npr. pri punkciji ali transferju, čeprav ta ni bila njena določena zdravnica? Žal sem do določene zdravnice izgubila zaupanje.

Kakšne so vaše izkušnje? Mogoče mi bo lažje vse to razumeti, če slišim še vaše misli izgodbe.
Ali katera predlaga ali priporoča kakšen drugi center? Ali ga lahko spremenim med postopkom? Oz. ne mislim med samimi pikanjem, temveč, če spremenim sedaj, ko sem v mb že izkoristila 3 možnosti.
Ali se potem tudi v lj čaka spet na 1 razgovor in potem spet na začetek postopka? Ima kater izkušnje s tem.
Zato sem odprla malo drugačno temo za nas, ki dvomimo oz. ki nimamo najprijaznejših izkušenj, pa čeprav nam verbalno nihče ni rekel nič slabega… Pri drugih temah berem, kako so vsi zadovoljni… Je še katera, ki dvomi v resnično zavzetost zdravnikov?
Vsem želim veliko uspeha in bi bila vesela, če bi se s kom lahko pogovarjala tudi o tej temi…

Sama nisem sprobala več centrov tako, da lahko samo delim svoje izkušnje iz Dravelj. Čakalna doba je kratka, tako da tudi če menjaš, ne čakaš dlje kot tri mesce na prvi razgovor. Bila sem pri gospodični Reš, ki je zelo prijazna, nobena dodatna vprašanja je niso motila, lepo je razložila vse. V drugem postopku pa sem bila v večini pri gospodu Rešu, ki je zelo neposreden(to ti lahko vsaka pove), za kakšno vprašanjo te čudno pogleda in pove da je butasto, ampak ti potem vseeno vedno odgovori in te pomiri. Mi je dvakrat delal punkcijo, pač dobiš injekcijo, ki prime šele ko domov prideš, vseeno pa lahko izraziš željo, da se še tam uležeš malo v sobo za počitek.
Zelo mi je blo ušeč, da je v dravljah praksa, da je partner(lahko) zraven na vseh pregledih in tudi na transferju(med punkcijo ima pač drugo zaposlitev :P). Punkcija in transfer potekata v Postojni.
Ultrazvoki med špikanjem so običajno v zelo zgodnih urah, ampak naju to ni nič motilo, punkcije izvajajo okoli osmih, transferje pa okoli devetih.
V vseh centrih delajo pa pač po nekem vnaprej napisanem programu.

Kakor ti je ze Vanilaa napisala je v primeru izbora Dravelj (postojne) cakalna doba do tri mesece, sama sem bila na vrsti v enem tednu. Je pa pri dravljah problem da nekaterih storitev pri njih ne krije zzzs in jih je treba placat, krvne preiskave hormonov ter test za spb, ki veljajo samo eno leto. Kljub temu da vecina tako graja atata Reš, da je zelo direkten, bi ga na tem mestu pohvalila, da se je pri nama potrudil in iskal razlicne terapije, da bi prisli dlje kot samo do 4.meseca. zal nama v 9 postopkih se ni uspelo priti do bebice vendar ostajava optimista. Poleg tega mi je v postojni vsec ker imas stik samo z enim ali dvema zdravnikoma, ki te na punkciji ze pozna in ker je malo ljudi je tudi moznost napak manjsa.
Glede gklj pa na zalost jast nimam za povedati nic lepega. V dveh postopkih so mi zasustrali zdravila ker niso znali prebrati navodil zdravnika. 2x sem bila narocena na posvet,si sploh niso zabelezili (dobr d sm se narocla po mailu da sm mela dokaz). V glavn sistemsko je ureditev na gklj po moji oceni kot v javni upravi in na koncu nihce ne odgovarja za napake.
Toliko z moje strani, ampak ce ze v mb nisi zadovoljna bos po mojem skromnem mnenju z gklj se manj.
Upam da z mojim postom nisem prevec zamorila vzdusja

Zdravo, da še jaz dodam svoje mnenje. Sem v LJ v Stari porodnišnici. Moja zdravnica je Sara Korošec, ki je izjemno prijazna, nežna in pripravljena odgovarjati na vsa vprašanja, ki ti padejo na pamet. Pri njej sem bila najprej na laparoskopiji in histeroskopiji in je bila super. Res pa je, da sem v postopku prvič (ICSI) in trnutno čakam na krvni test (ta petek). Zadeva se je začela kar naenkrat odvijati, junija mi je rekla (vmes so prenavljali prostore), da naj poklič avgusta, ko dobim menstruacijo, vendar pa sem jo potem dobila šele 17.9.. Tako sem šla ob začetku naslednje menstruacije (25.10.) tja po zdravila – injekcije (pokažejo ti, kako si jih daš) (Gonal), ki sem si jih dajala 8 dni, vmes pa sem imela 3 UZ. Takrat sem se šele zavedala koliko nas je v teh postopkih. UZ so vsak dan od 7.30 naprej. Ko prideš tja, je tam ponavadi že cela množica, ki čaka isto kot ti, tako da je morda finmo priti malo prej, da prideš čim prej na vrsto, saj gre vrsta tako, kot se pride tja (pač vprašaš, katera je zadnja v vrsti). Vendar pa nisem nikoli čakala več kot kakšne pol ure, res pa je, da je totalen tekoči trak – tam sta 2 kabini, ena gre na pregled, druga se vmes sleče, notri pa si kvečjemu 3 min – , zato je lahk okar malo neprijetno, ker se, vsaj pri meni, zaradi živčnosti na pregledu ne spomniš ničesar pametnega vprašat, potem je pa že prepozno. Potem greš vsakič še na oddelek, kjer ti povejo, ali moraš dobiti še kakšna dodatna zdravila (jaz sem dobila nekaj na C.., ne spomnim se imena, naj bi pa zaviralo, da se folikli ne spustijo, po 3. UZ pa zdravilo za stop injekcijo z navodili, da naj pridem zvečer ob 10h v porodnišnico, kjer me bodo peljali na oddelek – ker je ponoči vhod Stare porodnišnice zaprt – , da mi bo dala sestra injekcijo, saj mora zmešati 2 praška). Sestre na oddelku so super prijazne in namejane, odgovorijo ti na vsa morebitna vprašanje. No, 2 dni kasneje sem imela punkcijo pri dr. Pintar, ki je bila po zaslugi tablete in neke tekočine povsem neboleča. Pri punkciji je bila prisotna neka sestra, ki je bila tako zelo prijazna in dobrovoljna, da sem kar zgubila strah, ki sem ga prej zeeelo čutila. 10.10. sem tako imela transfer pr dr. Drobniču, ki je bil zelo prijazen (že prej na razgovoru, ki poteka pred tranferjem) in se je ves čas tranferja hecal, tako da sem komaj zadrževala smeh. Na koncu mi je rekel, da naj zdaj šibam na kakšno kavico in priporočil, da naj poskušam čim bolj normalno preživet čas do krvnega testa. Ob odhodu so mi tudi sestre žalele srečo. Heh, sedaj pa čakam na izid..
Skratka, zaenkrat vse pohvale za zeloooo prijazno osebje, niti enkrat nisem imela občutka, da bi bilo komurkoli kadarkoli težko odgovoriti na vprašanja ali da bi jim bilo vseeno – prav nasprotno, so tako prijazni in spodbudni, da ti je prav lepo, kljub temu, da si sredi mučnega postopka! Sploh pa če primerjaš s katerokoli drugo javno zdravstveno ustanovo, je tu, vsaj kar se tiče prijaznosti, izjemno prijetno in ti ni (vsaj meni) težko ponovno priti..

Živjo…. Da še jaz napišem svoje mnenje… 🙂

Probala vse tri…. Pri Rešu ni prišlo do postopka, ker moj mož ni dopustil arogantnega in poniževalnega obnašanja “doktorja ” pri prvem sestanku… Ni vredno besed- tistim dekletom, ki jim je to všeč oz. jih to ne moti, pa pač hodijo k njemu, ker si hitro na vrsti in vse je zelooooo ekspresno…

Ljubljana- leonišče… Drobrnič, Zorn… the best…vse sestre od Tatjane dalje so super… Izvedela vse kar se je izvedeti dalo…ti vse obrazložijo, se ti posvetijo, sploh Dr. Drobnič je najin pogovor vedno začel z stavkom- ne greste iz ordinacije dokler vam ne odgovorim na vsa uprašanja- carjevič :-)… Vse skupaj se je vleklo 3 leta… diagnostična laparoskopija in histeroskopija (popolnoma nepotrebno- vse Bp) IUI 2 krat in nato končno umetna, ki pa ni obrodila sadov. Zaradi čakalnih dob, vseh sestankih , okrevanjih…ja je šlo 3 leta pa pa…. Sicer ja so se mi res posvetili, a če bi danes vedela da bom zaradi tega izgubila 3 leta, bi se že zdavnaj spokala v Mb 🙂 in potem se tudi sem. Zakaj? Zaradi punkcije- zeloooo boleče punkcije, ki sem jo doživela v Lj.Ker so že pri ultrazvokih opazili, da je zelo veliko foliklov, sem jih zaradi pričakovanih bolečin prosila za analgazijo… obljubili, a na dan punkcije punktirali brez zdravil ki bi oblažili bolečino… razlog- danes je nedelja- anastezist- ga ni 🙂
In…..Maribor….če si tam…ostani tam… Izberi drugega zdravnika, če ti trenutni ni ok. Meni naprimer nikakor ni bila všeč ena ginekologinja – mlada z velikimi očali…neprijazna, furjasta.
Najbolje pa sem se počutila, ko mi je punkcijo in ultrazvoke delala ena pravtako mlada ginekologinja, katere žal ne vem imena. Moja sotrpinka, s katero sva bili skupaj v zadnjem postopku, je zahtevala, da ji punkcijo in vstavitev dela Reljič.in je samo zaradi nje prišel takrat v operacijsko. Nihče ni nič kompliciral. Kot je sama rekla, ji je že prvega otroka naštimal on, tako da se je zanj odločila tudi tokrat…in zanosila ….zdaj sva obe nosečki v 24 tednu 🙂
Kaj naj ti rečem…v Mariboru se mi/ nama ni nihče posvečal…pogovora ni bilo…samo številka… Kot da mi je že vse jasno iz prejšnjih postopkov. Pogovor pred prvim postopkom je trajal 5 minut.Z možem sva oba mnenja, da gre v Mb vse bolj hitro in po tekočem traku. Se mi zdi, da se ti posvetilo šele po nekaj neuspelih postopkih. Ne vem. Zanosila sem v drugem postopku pri njih.

To je to….še enkrat…če si v Mb ostani v Mb, a jih povej za svoje želje o menjavi zdravnice. Najbolje bo, da jim napišeš kar mail, da bodo imeli vse črno na belem 🙂 nikakor ti ne priporočam Lj- že zaradi punkcij, ki se v Mb opravljajo pod narkozo. Verjami mi, da nisi pripravljena na to… V Mb je milina….ko sem puncam pred punkcijo razlagala kako fajn je narkoza ( med tem so bile vse čisto paf ker jih bodo uspavali za 5-10 minut) so se zgražale, ko sem jih govorila, da v Lj in pri Rešu to delajo brez 🙂

Res ti želim vse dobro in da tudi ti končno zagledaš težko pričakovani plusek…verjami mi vem kako hudo je…ker sem tudi sama po 5 letih počasi obupavala….a ne obupaj…raje se postavi zase in jim povej svoje želje…
Ps: še nasvet: ” vitaminčki” profirtil delajo čudeže….

Pa lep dan…

Do naju se dr.Reš ni obnašal nič poniževalno ali arogantno..vedno je bil nasmejan, mogoče je bil tudi odnos pač tako pozitiven(z enim nasmehom ustvariš dva), moj je bil po vsakem obisku navdušen nad njim-pa je drugače sam zelo nežna dušca..pač samo odgovor je včasih začel “ah dej dej to vam pa ja ni treba skrbet”, sem pa slišala da baje se bolj spravlja na malo bolj močna dekleta(česar mimogrede tudi sama ne oddobravam)
Nama je pa v drugem postopku uspelo(sem 12 teden) pa še dva zamrznjenčka imava, od prvega razgovora je pa točno eno leto. So naju pa dali direktno v icsi postopek, ker je moški faktor.

Vanilla- No to je pa lepo, da tudi ti ne odobravaš, da ima ženska kak kilogram – dva preveč 🙂 Potem sta z Rešem ravno za skupaj 🙂 primitivno res 🙂

Vsem ostalim puncam, ki pa se še vedno trudite zanositi- Reš in Vanilla ne odobravata, da ima ženska kak kilogram viška- tako da tam niste dobrodošle 🙂

🙂 lep dan želim vsem…

Mišleno je blo da tega njegovega obnašanja ne odobravam.. Babee xD
Sej se ne rabimo skregat če nam določeni ljudje niso isto všeč 😉

New Report

Close