Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Pekoča bolečina v levi strani prs

Pekoča bolečina v levi strani prs

Pozdravljeni,
zadnji teden se ponoči zbujam, ker me peče v levi strani prs. Ta pekoča bolečina je navadno izginila s popitjem kozarca ali dveh vode. Včeraj proti večeru me je pekoča bolečina zopet napadla po levi strani prsnega koša in prešla še na levo lopatic inv sredino med levo in desno lopatico. Po popitju vode bolečina kar ni prenehala. Potem sem pekoče mesto otipala in dejansko je tam kjer peče (prsi, lopatica) zelo vroča koža, barva kože pa enaka kot po ostalih delih. Bolečin v rokah in nogah nimam, ne boli me glava, drugih bolečin praktično nimam, razen kašelja, ki se mi vleče nekje en mesec). Nekako sem zvečer uspela zaspati, vendar pa me je pekoča bolečina zopet prebudila okoli treh zjutraj. Zopet sem popila nekaj kozarcev vode, vendar nič. Celo, ko sem se ulegla nazaj na posteljo se je pekoč občutek še stopnjeval, tako, da sem dejansko jutro pričakala sede.
Že cel dan iščem po netu kaj bi to pomenilo, vendar ni nobenega primerljivega opisa (vsaj jaz ga ne najdem).
Prosila bi za odgovor, če morda prepoznate simptome, kaj naj bi to bilo.
Stara sem 36 let in kadilka.

Hvala za odgovor in LP

Če upoštevam nočno bolečino, ki ji pomaga pitje vode, bi najprej pomislil na refluks, sicer pa pride v poštev tudi skeletna bolečina, vnetje stikov reber s hrustanci in še marsikaj. Če vam težavo olajšjo zdravila proti kislini, kot sta npr rupurut, rutacid in še kakšno sorodno, je želodčna kislina verjetnejši krivec, sicer pa pojdite na pregled. Če gre za toplo, rdeče, otečeno področje na koži, je bolj verjetno lokalno vnetje kože ali podkožja.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, najprej hvala za vaš odgovor.
Ker sem bila včeraj že kar panična, ker pekoča bolečina ni pojenjala, ampak se stopnjevala, sem odšla na NMP (čeprav grem k zdravniku samo 1xletno, pa še to ne), kjer so mi naredili EKG in izmerili pritisk. Oboje je bilo OK. Nato sem zdravnici povedala da tudi že dlje časa kašljam mi je poslušala še pljuča, vendar pa tudi tukaj ni bilo nič narobe. Potem pa me je začela tipati po prsnem košu kjer je najbolj peklo, če čutim tudi bolečino na pritisk. In našla je točko in na tej točki, ko me je pritisnila na prsni koš, me je na istem mestu zabolelo tudi zadaj. Začela me je spraševati če sem se v zadnjem tednu ukvarjala s kakšnim športom ali fizičnim delom, ki ga sicer ne počnem. Sem odgovorila, da ne. Potem pa me je vprašala, če sem počela kaj drugega takšnega….In rečem, da drugega ne, kot da sem tri dni spala s sinom v šotoru. In to je to. Kostno mišična bolečina. Dali so mi Brufen 600mg.
Kdo bi si mislil, da je krivo spanje v šotoru….Jaz pa sem mislila, da me bo zadela kap…

Previdnost res ni nikoli odveč, k sreči je infarkt pri vaši starosti redka in
mnogo redkejša možnost od skeletne bolečine.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close