Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Nova mačka – da ali ne

Nova mačka – da ali ne

Pozdravljeni,
pred nekaj dnevi sem se morala posloviti od naše mačje seniorke. Ostala je še tamala zver (8 let), ki je od vsega začetka živela v družbi in jo sedaj pogreša – jo išče in kliče. Je pa alfa mačka. In moja dilema – nova mačica da ali ne in koliko stara. Mladička ali staro leto, dve, tri? Če bi bila starejša, absolutno ne bi smela biti alfa, ker vem kako je, ko sta dve mački v istem rangu in se nobena ne želi podrediti. Z združevanjem tudi imam izkušnje. Vem, da je mačka v stresu, ker seniorke ni več, me pa malce tudi skrbi, da bo v še večjem, če pripeljem novo zverinico.

Hvala za vaša mnenja, izkušnje. lp

Svetujem odraslo mačko, malo mlajšo od te, ki jo imaš sedaj. Kar pa že sama veš, je to, da nova mačka ne sme biti dominantnega karakterja. Zagotovo bo v začetku nekaj stresa, brez tega pač ne gre, a če pogreša poginulo mačico, to ne bo večji problem. Za razmisliti bi bilo, če bi se sedaj, ko je sama, bolj razživela, postala priljudnejša, prijaznejša,bolj igriva,…skratka boljšega razpoloženja.

Hvala za odgovor.
lp

Tudi jaz ti svetujem odraslo macko do kaksne 4 leta mlajso, staro kaksnih 4 do 8 let, in umirjeno. Taki odrasli macki se bosta bolje ujeli, kot bi se vasa 8-letnica z mladicem. Se bolje bi bilo, ce bi vzeli odraslega macka, ker je vecja moznost, da se bosta ujela.

Ne boj se malo starejsih zivali. Mi smo nasega mackona vzeli iz zavetisca, ko mu je bilo 9 let. Bil je skilast, slaboviden in zelo zivcen in je pogosto vpil. Drl se je skoraj vsako uro, za vsako malenkost in vsakic dlje casa, da je kar usesa paralo. Skratka macek, za katerega niso pricakovali, da ga bo sploh kdo hotel vzeti, kaj sele obdrzati. Prej je sel skozi vec lastnikov, prav zaradi njegovega karakterja. Trajalo je nekaj mesecev, da se je popolnoma ujel, zdaj je ze dolga leta kot putrcek, crkljiv in scrkljan, priliznjen, cloveku sledi kot kuza, uziva, ce se te drzi z eno taco, ko sedis (v narocju ne zdrzi dolgo, ker je prevelik in visi cez na vseh straneh); z eno besedo, cudovit macek. Nas fant je zdaj star 16 let in upamo, da bo se dolgo z nami. Zato le pogumno.

New Report

Close