Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcija po IVF

Kontracepcija po IVF

Spoštovani,
Imam 40 let in sem 17 mesecev po drugem porodu in skoraj dve leti po zadnjem ivf postopku. obe nosečnosti sta bili po ivf postopku in možnosti za zanositev po naravni poti so bile že takrat zelo minimalne, vedno pa seveda obstaja možnost. Dilema, ki jo ima tudi moj ginekolog je, katero kontracepcijo izbrati v takem primeru, kajti po vseh mučnih postopkih sem absolutno priti čemerkoli kar se vstavlja (mirena). S kontracepcijo odlašam tako dolgo tudi zato, ker imam po postopkih in zadnjem porodu tudi težave s prekomerno težo ( 86 kg na 172 višine) in težave ki naj bi bile posledica hormonskih sprememb..dolge in šibke menstruacije, vročinsko polivanje, potenje, izpadnje las, slabi nohti, koža…
Ker nisem na tekočem in ker nikjer nisem zasledila podobnega vprašanja, vas sprašujem ali obstajajo neke “prijazne” kontracepcijske tabletke, ki ne bi še dodatno poslabšale mojega stanja.
Že vnaprej se vam najlepše zahvaljujem za odgovor.

Pozdravljeni!

Razumem vaš strah pred vstavljanjem česarkoli v maternico, čeravno se zdi Mirena dobra izbira. Tudi Jaydess pride v poštev, ker vsebuje še manj hormonov kot Mirena in deluje predvsem lokalno, torej najmanj vpliva na hormonski sistem. Kakšno je vaše hormonsko stanje lahko le ugibam, ampak očitno ne prav dobro. Kaj naj vam rečem? Prijazne hormonske kontracepcije ni. Najenostavneje bi bilo uporabiti kondome, če ste z reprodukcijo zaključili, pa se sterilizacija ponuja kot na dlani.

Matjaž

New Report

Close