Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Dolenjska

Default avatar

Babi

Hej!

Za vse, tiste samo se virtualne deklice in tiste, ki sem se z vami srecala v zivo!

Mehkoba jesenskih dni na Dolenjskem, ko tu in tam zadisi po pecenem kostanju, po mostu...Ko se sprehajas mimo brez in drugih dreves z obarvanimi listi, ko gledas vrbe zalujke ob sumecem potosku in srkas vso to spokojno lepoto.

Jesenski teden so mi polepsali malo drugacni soncni zarki:
Sonce, Deka, Speedy in Tanja, ki je v letu in pol dala mojemu vnuku toliko lepega...

Kako naj se zahvalim za vse prijetne urice z vami?
Hvala, saj je ta preprosta beseda lepa in iskrena.

Dolenjska je tako lepa in vtisi iz toplic res samo pohvalni.

Po prijetnem klepetu s Speedy v Trebnjem me je celo pot spremljal dez, kar naliv; ampak na novem viaduktu me je ze pozdravil soncek!

Dom... z vsem, kar spada zraven: dolznosti, prisrcnost mojih dragih in mackona, ki sta me nekaj casa kar ignorirala ( uzaljenost).

Nisem se prej oglasila, ker je necak imel sposojen moj prenosni racunalnik in sem morala pocrkljati hcerko( kar veliko punco) in danes sem jo odpeljala na letalisce. Malo stiska...ampak toplice so me napolnile z energijo, ki premaga tudi bolecino slovesa. Saj bo kmalu spet prisla:)))
Ob petih grem k telovadbi...bo lazje!

Ce kogarkoli zanese pot v nase kraje in ima cas, naj se obvezno oglasi.

Hvala vsem, se beremo in lep pozdrav z obale Babi
Default avatar

sonce rumeno

Babi!
Sem v soboto večkrat mislila nate - vreme je bilo "ubitačno" pol ure dež, potem malo ne, pa spet hud naliv.... No, saj mi je jasno da te je že na Črnem kalu pozdravilo sonce, Primorska pač ;-)).

Ravno danes sem brala ponudbo Balnee in sem razmišljala katerim užitkom si se predajala ;-)).
Ponudba je takšna da dol padeš, res ne veš kaj bi sploh privoščil svojemu teleščku da se malo napolni - najboje vsega po malem ;-)).

Me veseli da si se imela v našem koncu lepo, čeprav vreme ni bilo najbolj prijetno (si pa človek naredi drugače prijeten dan, kajne).

Lepo da sta se tudi s Speedy uspele dobiti, saj sem ti rekla da deluje "energetsko", he he.

Sem prebrala kako sta mačkona "nos povesila" - si kar predstavljam kakšno užaljenost sta špilala ;-)). No, saj dobra stvar užaljenosti pri živalicah je ta, da hitro pozabijo zakaj je že šlo in so prav lepo prijazne naprej. Pa saj je hčerka gotovo lepo skrbela zanju (očitno, če je še k veterinarju šla ;-) ).

Želim ti lepe dneve!

d.
Default avatar

speedy

O punce moje drage...potem bom naslednjič, ko me bo spet prijelo, da zamenjam nick ( ne bi ga, ampak frfra je postala nekako predmet nekega sovraštva, morda zavisti...pa ne vem zakaj....ne tukaj gor, drugje in zdelo se mi je potrebno, da jo umaknem...), ko bom naslednjič menjala nick...bo energy, hehe.

Ja, saj jo imam res, moram jo imeti, drugače bi me že pobralo ob vsem, kar sem nelepega doživela v svojem življenju...

Babi, malo me je skrbelo zate. Jaz sem šla v soboto zvečer v ljubljano , glih takrat, ko je bila nevihta..jao, po kakšnem smo vozili...

In naša Dolenjska....ja, lepa je ...babi sem pripovedovala, kako uživam, ko se včasih zazrem v sve te gričke, ki me obdajajo....čeprav....pogrešam pogled na hribe...predvsem na tista "sprana "jutra, ko so bili vsi beli in lesketajoči v soncu....pa vendar....dolenjska je sedaj moja....

Imejte se...grem še kaj postorit....
Andreja, zavarovalni zastopnik
051-399-125
Default avatar

tan

Babi, dobrodošla spet doma!

Tan
Default avatar

Vladka K.

Babi, naj lepa doživetja ostanejo še dolgo v spominu.
Ja, tudi Dolenjska je lepa... Zdaj pa mi je že žal, da se tudi jaz nisem dobila sončkom :o) Enkrat pa sem res bila na tistem koncu avgusta in sicer na enih lepih gričih in bolj kot z možem zdaj študirava, kje bolj natančno je to bilo, manj se odziva najin spomin :o( Morda se spomniva in se naknadno pohvalim :o)
Kakorkoli, Babi, vse lepo in verjamem, da bo tudi ta forum spet malo bolj zaživel.
Pozdravček vsem!

Vladka
http://galerija.over.net/main.php/v/ust ... /Vladka+K/
Default avatar

sonce_rumeno

Speedy a ne da ti res nisi "originalna" dolenjka? Tako po naglasu bi rekla da ne ;-)).

Veš, tole z nicki je pa hec - no, sama na druge forume itak ne zahajam, ne vem kam bi še sploh lahko šla, kolikor sem jih gledala se ne bi nikjer našla... Sicer pa jaz pravim da se za dobrim konjem dviga prah ;-)).
-----------------------------------------------
http://sonce-rumeno.moj-album.com/
Default avatar

sonce_rumeno

Vladka, ko boš naslednjič blizu naših gričkov pa si le vzami kakšno urico več, da si boš vsaj ime zapominla ;-)).

So bili grički blizu NM ali kje drugje? Saj bi ti naštela nekaj imen ampak se bojim da bom čisto mimo pihnila ;-)). Vsaj to povej če ste bili v vinskih goricah ali na gričkih kar tako ;-)).

LP v daljne kraje.
Default avatar

Kresnica

Babi, dobrodošla spet na forumu. Vem, da si se imela krasno in da si znala uživati vsak trenutek.
Na našem koncu je pa že pošteno mraz...še posebej če pogledaš zasnežene vrhove gora...poleg tega pa nam ravno v tem času menjajo centralno. Res je mraz ja :)
Default avatar

Vladka K.

Ej, sonček :o) Bili smo pri prijatelju, ki gradi vikend nekje malo višje in ja, ima tudi lep košček hribčka, kjer raste trta... Je bilo pa to še naprej od NM. Čakaj, samo, da najdem kakšno primerno karto Slovenije, pa se bomo spomnili, kje smo bili, sicer pa bomo vprašali prijatelja :o)
Prijeten preostanek večera!

Vladka
http://galerija.over.net/main.php/v/ust ... /Vladka+K/
Default avatar

speedy

nisem , sončece:))...žabarca sem , čistokrvna, potem zavila malo proti Gorenjski in ..pristala tam, kjer ni potrebno, da si trezen, hehe....in očitno mi to najbolj odgovarja..malo "štantgasa":))

A veš kaj , čim mi tarzani kuhinjo spacajo, te povabim na en orenk kafe....prideš ?
Andreja, zavarovalni zastopnik
051-399-125
Default avatar

sonce_rumeno

No, me pa res zanima kje ste se potepali ;-)). Vinskih goric pa tukaj okoli ne manjka ;-)). Tako kot pravi speedy - na dolenskem skoraj morš bit skoz mal pod štantgasom, hahaha. Čeprav to še vedno ni tako kot na štajerskem, tam je bojda že v zraku 0.5 promila al kako :-))

Speedy veš, glede na to da si ti velikrat v nm boš menda ti prišla najprej k men, na en kofe, pol pa še jst k teb a prou.

;-)).

Ajd punce moje lep večer vam želim kjerkoli že ste, jaz grem delat ješprenjčkov narastek - se ješprenjček že kuha ;-).
lp
Default avatar

ametist

Ojla,
tako lepo pišete o Dolenjski, da se enostavno moram oglasiti. Tudi jaz pravzaprav Dolenjsko spoznavam šele razmeroma kratek čas. Živimo malo višje v dolenjskih hribih, tako da imamo na dlani celo pokrajino od Krima do Gorjancev, pa do Snežnika.
Sem blizu Trebnjega in zato tam vsako soboto obvezno, včasih pa še med tednom. Tko da... Se lahko kdaj kaj zmenimo...
Default avatar

Babi

Hej!

Pri nas pa imamo " ajdov teden".
Iz dolenjskega mlina ajdovo moko in iz nje sem vceraj naredila ajdove struklje s skuto, danes pa ta prave ajdove zgance ( kup, s kuhalnico luknjo....me je moz dobro naucil), zabeljene s panceto in zraven juha iz gobic. Njami ....hvala Dolenjski in njenim prisrcnim puncam:)))

Lep pozdrav s sive obale Babi
Default avatar

O-O

Še ena Dolenjka tukaj ;-)
Moram povedati, za tiste, ki tega še ne vedo, da imamo z Dolenjske lep razgled na morje :o)
Sem se naučila tega "pogleda" od svojega strica Ljubljančana.
Takole gre. "Splezam" na Golobinjek, od tam vidim na Gorjance, "splezam" tja gor, od tam vidim na Triglav, "splezam" na Triglav in od tam vidim morje :))
Default avatar

deka

O-O, midve morava bit pa blizu doma. Golobinjek res ni nekaj, kar pozna širna Slovenija.
lepo se imej
deka

P.S. Če želiš, se javi na mail.
Default avatar

sonce rumeno

Jaz tud vem kje je "Golobijek" - smo ga enkrat fejst žural ;-)).

Tale teorija o pogledu na morje je pa tudi simpatična ;-)).
Default avatar

O-O

javljenje izvršeno ;-)
Default avatar

Babi

Deka, hej!

Kako pa kaj prvosolka ? Pozdravcek Babi
Default avatar

deka

O-O, hvala za pozdravček. Da nisva kakšni bivši sosedi?

Babi, prvošolka še koze pase. Sicer pa - taka kot zmeraj. Zgovorna in dobre volje.

Lep vikend
deka
Default avatar

AndrejaS

Zivjo.

Tudi jaz sem iz Dolenjske in prav iz okolice DT. Ceprav ze par let zivim v tujini, mi vsakic, ko se vracam domov zaigra srce. Resnicno je lepo in sem prav vesela, da je babi odprla temo, kjer se pise o nasih krajih.

Z druzino se bomo pa vsekakor vrnili zivet v Slovenijo, seveda na Dolenjsko, ker nam je tu najlepse.

Lep pozdravcek vsem in lahko noc.

Andreja

Moderatorji

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano
Vesna Feelgood