Najdi forum

Spregledan zlom komolca

Pozdravljeni!
Padec preko ograde, 21.3.2014 (star sem bil 49 let), mi je povzročil obilo težav. Na prvem slikanju komolca je bila diagnoza le udarec, vidnih sprememb skeleta ni, vse skupaj traja precej časa, da bolečina popusti (kirurški oddelek Trbovlje). Komolec je postajal vse bolj negibljiv, bolečina je bila stalnica, in končno mi je uspelo na ponoven RTG pregled v juliju, nato pa še MR, kjer je bilo razvidno odvečno telo v velikosti 1cm2, 5 mm debeline. Ortoped iz iste bolnišnice me je napotil na razgibavanje v kombinaciji s hidro terapijo v zdravilišče Laško, kljub delcu odlomljene kosti in moji skeptičnost in preprosti razlagi o delcu kovine med dvema zobnikoma, kaj se zgodi, če se ne odstrani. Z njegovo odločnostjo o terapiji se ni strinjala niti osebna zdravnica, ki me je napotila k drugemu ortopedu, le ta pa je takoj najavil obvezno artroskopijo in me napotil naprej do ortopeda kirurga (O.Z.), ki pa je že s prve RTG slike, narejene na dan poškodbe pokazal, kje je bil zlom komolca in hkrati povedal, da zamujam 7 mesecev, kar pomeni, da bi me morali takoj po padcu hospitalizirati in očistiti komolec.
Sledila je artroskopija, 18.3. 2015, vendar po slabem letu dni in številnih terapijah, zdraviliškem zdravljenju, samoplačniških storitvah…spremembe ni, stanje se samo še slabša, me je napotil do vas Matej Č., za vaš strokovni nasvet. Obeta se mi namreč nova operacija, odprtega tipa, da se sprosti kapsula in nareže biceps, kontrolo imam 29.2.2016 v Ljubljani na ortopedski kliniki. Gibljivost komolca je po zadnji terapiji z današnjim dnem 40/110.
Prosim za nasvet, mišice so skrajšane, saj komolec ni bil skoraj nič gibljiv leto dni, bolečine so pri poskusu poravnanja roke, pri poskusu skrčenja pa je občutek, kot bi se mi hotel komolec prepoloviti, seveda z nesprejemljivo bolečino.
Upam, da se lahko tu še kaj popravi, saj je to zelo moteče, ovirajoče pri vsakodnevnih opravilih, pa še komolec glavne, desne roke je.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

oli

Spoštovani,

priporočam, da pred morebitnim dodatnim operativnim posegom opravite ponovno slikanje komolca z magnetno resonanco (MR). Glede na vse navedeno je še ena operacija zelo verjetno edina možnost za izboljšanje.

Priporočam, da pridete na pregled že s slikami nove MR.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala lepa za odgovor, upam, da dobim napotnico za MR in pridem na pregled k vam.
Lep pozdrav!

oli

Spoštovani,

velja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close