Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Poškodba pri nogometu- KOLK-PREPONA

Poškodba pri nogometu- KOLK-PREPONA

Pozdravljeni,
sem nogometaš,star 21 let,pred 7 meseci sem si pri nogometu poškodoval mišico ali mehko tkivo pri nogometu (https://www.google.si/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj048DVu-rKAhWjd5oKHb7NCLMQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.viva.si%2FBolezni%2FOperativni-posegi-Kirurgija%2F4171%2FZlom-vratu-kolka&psig=AFQjCNHN2zkBBFqN3l95CyF6vH7W7JVHQw&ust=1455099886447883 ) .Zapeklo me je točno tam kjer so rdeče pike na sliki,kar malce toplo mi je postalo potem v tistem delu. Naslednji dan sem komaj vstal iz postelje in hodil saj so bile bolečine neznosne. Čez 1 teden se je nekako umirilo in koda ni bilo nič več ampak bezgavke v tem predelu so bile še vedno povečane. Ker sem mislim da je že vredu sem šel še na maraton( tek na 6km) in od takrat naprej so se začele težave, zgleda da sem si še bolj poškodal (verjetno mehko tkivo?). Nogometa nikakor nisem mogel več igrati,saj me je v tistem predelu močno špika, dal sem že veliko fizioterapij čez, tudi na RTG in ultrazvoku sem bil pa ni nič pokazalo, edino sumljivo je je bilo to da imam bezgavko povečano,ampak imam občutek da sama bezgavka ni povečana temveč kot da mi nekaj pritiska bezgavko pod kožo. Na fizioterapiji so mi rekli da bi se lahko ob ponovni poškodbi izlila kakšna tekočina in da me tisto draži tam spodaj? Je to mogoče? Sedaj, po 7 mesecih imam občutek da je mišica čisto vredu,v hrib lahko hodim brez problema, navzdol pa si neupam, saj sem imel že enkrat težave ko sem probal. Po 7 mesecih preiskav sem le dobil napotnico na MR,ampak bom še dolgo čakal kajti nogometa še vedno nemorem igrati,saj me pri hitrih gibih zaskeli v tistem predelu(samo na sprednji strani kolka), tečem lahko zelo počasi po ravnem, delam vaje za stabilizacijo in raztegujem, ampak še zdaleč ni vredu. Je mogoče res to kar so mi rekli na fizioterapiji, saj sem že obupan po 7 mesecih počitka.

Spoštovani,

priporočam, da opravite predvideno slikanje z MR, ki bo zelo verjetno razjasnilo stanje. Priporočam, da pridete na pregled že s posnetki MR.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close