Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Pokanje kože na konicah prstov

Pokanje kože na konicah prstov

Pozdravljeni,

imam hčerko staro 2 leti in 9 mesecev. Pred dobrim mesecem je prebolela bolezen ust, rok in nog par dni za tem pa je še dobila vodene koze. Obe bolezni je hitro prebolela brez zapletov.
Včeraj sem opazila, da ji je na konicah prstov na rokah začela pokat koža (slika je priložena). Pravi da jo popokana koža tudi boli. Splošno počutje otroka je dobro.

Prosila bi za nasvet, ali je potrebno obiskati pediatra in za kakšno vrsto bolezni gre. Prav tako me zanima s kakšnim mazilom naj ji razpokano kožo mažem?

Hvala in lep pozdrav

Nekatere viorusne žpovzročajo takšne spremembe. Po preboleli bolezni ust/dlani/podplatov to vidimo kar pogosto. Če sicer nima nobenih drugih znakov bolezni, mažite vsak dan z ribjim mazilom, ki zelo ugodno deluje na regeneracijo kože.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

zahvaljujem se vam za prejsnji odgovor.Imela bi se eno vprasanje.Namrec sedaj se je po pokanju koze na prstkih pojavilo se pokanje nohtov.Najrprej sem pokanje opazila na nogicah tadnja dva dni pa se na rokah.
Dobra 2 tedna nazaj je puncka dobila antibiotik Ospamox zaradi vnetega usesa.Vseskozi je puncka bila jesca.Zanima me ali je pokanje lahko povezano z jemanjem amtibiotika ali pa je posledica pomanjkanja zeleza?

Zahvaljujem se za odgovor in lp

Salbokrvnost lahko povzroča spremembe na nohtih in koži, vendar bi v takem primeru šlo za hujšo in dolgotrajno slabokrvnost. Med stranskimi učinki Ospamoxa ni naštetih sprememb na nohtih.
Morda bi obiskali otrokovega pediatra in pokazali spremembe na nohtih.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close