Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? ANAPLASTIČNI OLIGODENDROGLIOM

ANAPLASTIČNI OLIGODENDROGLIOM

Pozdravljeni!

prosila bi za mnenje zdravnika,tukaj gor,ki daje nasvete. Če to ni možno,če bo kdo vedel naj vsaj poda link z dokazom kjer podkrepi svoj odgovor.
In sicer zanima me za raka ANAPLASTIČNI OLIGODENDROGLIOM operacija je bila 2006 odstranjen je bil 6 x 5cm velik tumor v desnem predelu glave. Oseba je dala čez kemoterpaije,obsevanja,redna zdrava prehrana.

zanima me,rečeno je bilo,da osebe s takšno diagnozo dolgo ne živijo. Saj vemo,ko je govora o raku takoj nastopi misel na smrt.menda je tej osebi rekla zdravnica da s takšno diagnozo 40% ljudi živi 7 do 10 let ostalih 60% pač umrejo.

Zelo bi bila vesela,razumem,da mi nihče tukaj ne bo rekel ja res je ali ne ni res,moto foruma je da rak ne pomeni konca življenja. Prosim samo,če mi kdo iz medicinske stroke lahko pove ali je možno s to diagnozo dočakati normalno staranje in življenje,popolnoma premagati?

Vem,da sprašujem po tankem ledu. Ampak moja ljubljena oseba ima to diagnozo,od operacije je minilo že skoraj 9 let..rada bi se znebila te grozne informacije ki sem jo omenjala zgoraj.

hvala

Kaj pa kažejo sedanje preiskave? CT glave in ostalih delov telesa?

od operacije naprej vse CT slike so čiste. Celo ni več potrebno slikanje na pol leta ampak 1x na leto.

Preživetje je odvisno od lege tumorja, možnosti odstranitve, delecije kromosoma 1p 19q, doba 7-10 velja za povprečno dobo pri pri tej vrsti tumorja.

New Report

Close