Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina dieta in prebava

dieta in prebava

Spoštovani

Zaradi prevelike teže, sem se le odločila za hujšanje (višek 40 kg). Jedilnik sem si sestavila nekako takole:
Zajtrk: sok 2 limon, 1 grenivka, kako sadje, 1 jogurt, 3 -4 krispi rženi kruhki
Kosilo – večerja: veliko salate in meso. Salata je navadno paradižnik in paprika ali kumare (tega imam največ na vrtu, je prava sezona sedaj). Občasno kuhana špinača. Na par dni pa jem riž in salato brez mesa.
Zvečer če sem še lačna, pa še kak jogurt, košček sira.
Pijem 3-4 litre čaja, kompota, vse nesladkano. Nekaj časa sem pila navadno vodo v kateri sem raztopila 1 multivitamisko tabletko, vendar mi ni odgovarjalo.

Moj problem pa je naslednji. Tega se držim že približno dva tedna in pol in par kil sem šla tudi dol. Moti pa me prebava, ker je bolj podobna driski. Takoj zjutraj grem 2-3x na wc in od mene gre skoraj vodeno blato. Naj omenim, da se kavi nisem odpovedala. Spijem navadno kavo z mlekom. Pa tudi želodec čutim, ne da boli, ampak nekak čuden občutek, kot da je občutljiv. Tako sem en večer pojedla pest orehov, drugi dan takoj zjutraj pa vodena driska, bolečine v trebuhu in par ur mi je bilo izredno slabo. Tisti dan potem nisem jedla, razen pila borovničev čaj. Zvečer in drugi dan pa sem jedla riž na vodi.
Pred dieto sem jedla večinoma preveč hranilno, krompir, meso, bolj malo zelenjave in salat, in kar ogromno sladkarij.
Naj povem, da sem sedaj tudi izredno nervozna (mogoče je kriva odvisnost od sladkarij?) in se je to preneslo na želodec?
Ne morem rečt, da mi prehrana ne odgovarja, ali pa da imam krizo, ker se kar najem, in nimam kake potrebe po sladkarijah. Navadno sem po dveh tednih raznih diet že obupala, sedaj pa še kr imam voljo, sam ta prebava me moti.

Kaj mi svetujete? Bo ta nervoza minila in se bo prebava počasi uredila?

Spoštovani!

Tako spremenjena prehrana prav lahko vpliva na drugačno prebavo in pogostejše odvajanje. Možen pa je tudi pojav žolčnih kamnov, za kar govori slabo prenašanje orehov in surove zelenjave. Bolečine so ponavadi ob dietnih prekrških potem kar hude. Možno je tudi, da vas boli zaradi draženega želodca ob večjem izločanju kisline. Vse je ugibanje.

Če bi imeli izrazitejše bolečine pod desnim rebrnim lokom, bi bil smiselen ultrazvok zaradi ev. kamnov, če ba bodo bolečine bolj v žlički, pa zdravila proti kislini. Vsekakor se v prihodnjem mesecu dveh le oglasite pri vašem zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Odlična stran za hujšanje http://www..antiaging-systems.com
Pa teh stvari ne treba kupovat preko neta,ker so zelo drage vse to je v Italiji poceni pa pri nas bi vam vse mogel predpisat zdravnik,če se bo zavzel za vas.Anamarija je pisal/pisala:
>
> Spoštovani
>
> Zaradi prevelike teže, sem se le odločila za hujšanje (višek
> 40 kg). Jedilnik sem si sestavila nekako takole:
> Zajtrk: sok 2 limon, 1 grenivka, kako sadje, 1 jogurt, 3 -4
> krispi rženi kruhki
> Kosilo – večerja: veliko salate in meso. Salata je navadno
> paradižnik in paprika ali kumare (tega imam največ na vrtu,
> je prava sezona sedaj). Občasno kuhana špinača. Na par dni pa
> jem riž in salato brez mesa.
> Zvečer če sem še lačna, pa še kak jogurt, košček sira.
> Pijem 3-4 litre čaja, kompota, vse nesladkano. Nekaj časa sem
> pila navadno vodo v kateri sem raztopila 1 multivitamisko
> tabletko, vendar mi ni odgovarjalo.
>
> Moj problem pa je naslednji. Tega se držim že približno dva
> tedna in pol in par kil sem šla tudi dol. Moti pa me prebava,
> ker je bolj podobna driski. Takoj zjutraj grem 2-3x na wc in
> od mene gre skoraj vodeno blato. Naj omenim, da se kavi nisem
> odpovedala. Spijem navadno kavo z mlekom. Pa tudi želodec
> čutim, ne da boli, ampak nekak čuden občutek, kot da je
> občutljiv. Tako sem en večer pojedla pest orehov, drugi dan
> takoj zjutraj pa vodena driska, bolečine v trebuhu in par ur
> mi je bilo izredno slabo. Tisti dan potem nisem jedla, razen
> pila borovničev čaj. Zvečer in drugi dan pa sem jedla riž na
> vodi.
> Pred dieto sem jedla večinoma preveč hranilno, krompir, meso,
> bolj malo zelenjave in salat, in kar ogromno sladkarij.
> Naj povem, da sem sedaj tudi izredno nervozna (mogoče je
> kriva odvisnost od sladkarij?) in se je to preneslo na želodec?
> Ne morem rečt, da mi prehrana ne odgovarja, ali pa da imam
> krizo, ker se kar najem, in nimam kake potrebe po
> sladkarijah. Navadno sem po dveh tednih raznih diet že
> obupala, sedaj pa še kr imam voljo, sam ta prebava me moti.
>
> Kaj mi svetujete? Bo ta nervoza minila in se bo prebava
> počasi uredila?

New Report

Close