Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja izposoja- poročna obleka

izposoja- poročna obleka

Poročila se bova spomladi. Poročno obleko bi si rada sposodila.
Kakšne so vaše izkušnje s sposojo poročnih oblek?
Koliko stane, in ali so v teh sposojevalnicah samo klasične poročne obleke ali tudi kakšna druga obleka, ne ravno v beli barvi? Mi prosim lahko naštejete katere so sploh so te sposojevalnice in kje so, po telefonskem imeniku je to zelo težko najditi.
Hvala in lp živa

jest sem se poročila septembra 2000 in sem šla v izposojevalnico RIJA v Naklem pri Kranju. Dva meseca nazaj sem bila z mojo kolegico, ki se bo spomladi poročila, spet tam. Imajo res ok obleke, pa niso drage (od 35-45 jurjev). Pa imajo cel kup bež barve (šampanjec, to je letos baje moderno. Meni osebno je bila lepa bela bolj všeč). Pa Veritas Kranj ima tudi OK, le PRINC KRANJ mi ni bil toliko vščeč. Cene so višje

lp

Jaz sem se poročila sicer že 2 leti nazaj in sva šli s kolegico v Celje, kjer je ona dobila čisto novo obleko za 30.000. Ne vem točno, kako se reče trgovini, je pa v celjski veleblagovnici, ki se pa nahaja blizu Zlatarn Celje.

To je bila verjetno izposojevalnica por.oblek Pronuptia (v veleblagovnici TEKO,ki je pa zdaj VELE). Izposojevalnica Pronuptia pa je sedaj v Arclinu pri Vojniku. Je pa od moje poroke minilo že pet let (mislim, da je bila cena okoli 30.000 – obleka, rokavice in še ogrinjalo).

Živjo

V Ljubljani je izposoja zelo draga. Pod 50.000 je ni, plus da nekatere zahtevajo, da jo daš še v čistilnico. Splača se it v Kranj, Gorico in Maribor. Se dobi zelo lepe obleke za 30.000 do 35.000.

LP Bina

Jaz sem si obleko sposodila v Ljubljani v izposojevalnici Diana (vsaj mislim da se tako rece) v pasazi Neboticnika. Najprej sem si mislila, da porocne obleke nikoli ne bom nasla, saj sem hotela imeti modro in nikakor ne bele. V Diani so imeli kar dve Cena izposoje je bila 40.000 SIT s tem, da je bila obleka oprana pred poroko, po poroki, precej so mi jo morali tudi skrajsati (spodvili blago, odrezejo ga seveda ne, ampak ni bilo cisto nic videti). Kolikor vem, v nekaterih izposojevalnicah obleke neradi skrajsujejo. Placala sem lahko v 2 obrokih, tako da me ni hkrati udrailo po zepu.

Vso sreco pri iskanju!

Pikica

Živa, jaz osebno sem si izposodila poročno obleko v trgovini z poročnimi oblekami in dodatki v Ljubljani po podhodom nebotičnika. Obleke niso samo klasične in jih imajo zares veliko. Predno sem si jo sposodila v tej trgovini sem obletala nešteto trgovin, ki sposojajo obleke vendar v večini trgovin imajo samo klasične obleke, kar pa meni ni bilo všeč. Če bi bila rada čim bolj preprosta vendar lepa se oglasi v njihovi trgovini, so zelo prijazni in za moje mišlenje tudi ne predragi. Pomagali ti bodo in zares pametno svetovali. Moje izkušnje z njimi so zelo pozitivne.

Pa veliko sreče v vstopu v zakon!

MOD ‘ART (Zaloska193a;Lj-Polje)01/549 16 80.Sem bila v vec sposojevalnicah pa se mi zdi da imajo tu najboljso ponudbo (tudi letosnji modeli)so prijazni in ti svetujejo.Tudi sama imam tam rezervirano,samo pohiti ker imajo gneco in si mogoce ne bos mogla sposodit obleko ki ti bo vsec ker bo oddana na tvoj termin.Drugace pa si kupi revijo MOJA POROKA(tam imas imena in tocne naslove sposojevalnic s telefoni po vsej Sloveniji,ali ko se bosta sla prijavit na maticni urad tam dobis brezplacno revijo NAJ POROKA(tel.,naslovi)
Ce te se kaj zanima kar vprasaj.
LP

Zdravo.
Ker se na matični urad še ne bova šla takoj prijavit, torej tudi revije še ne bo. Hvala ti za naslov.
Poročila naj bi se v sredini maja. Kako je takrat z gnečo v izposojevalnici? Je že zelo hudo? Kako dolgo pa lahko imaš rezervirano obleko in ali to rezervacijo plačaš? Pa še to: imajo samo bele klasične poročne obleke ali je tudi kaj barvnega npr. kostim ali oblekca z jakno?
Hvala za tvoj odogovor.

Ali se ni potrebno za poroko prijavit vsaj 1 mesec prej?

Živ!

Tudi jaz imam z izposojevalnico Diana v pasaži Nebotičnika dobre izlušnje. Obleka barve breskve, rokavice, ogrinjalo, ožanje, daljšanje, čistilnica… 50.000 SIT julija 2001. Všeč mi je, da ti obleke ni treba nesti v čistilnico.

Veliko sreče!

LP

Neda

jaz sem lani poročno obleko kupila za 30.000 sit. Krasna, do tal. Ni bela, ker bele nisem hotela. Mogoče sem res imela srečo. Malo premisli, če se splača za izposojo plačati 30-50.000 sit. Jaz ne bi dala. Poglej malo po trgovinah. Kmalu se bo začela sezona matur in izbira bo večja.

Draga Živa,

od moje poroke je že dve leti in pol. Ampak težko verjamem, da bi bilo zdaj kaj bistveno boljše, kar zadeva poroko v najbolj željenih terminih. Midva sva se namreč poročila septembra, pa sva marca imela rezervirano že restavracijo, pa mojo obleko tudi. 1. aprila sva tudi na matičnem uradu že izbrala uro poroke, so pa povedali, da razen zelo neugodnih dopoldanskih ur že čez dva dni ni bilo mogoče rezervirati nič več. Torej: aprila za september!! Tudi glede izposoje oblek ni bilo nič boljše. Že marca smo namreč imeli težave z nekaterimi modeli, ker so bili rezervirani. Daj, obrni malo telefone in preveri, kako je s temi stvarmi, da se ne boš nazadnje drugo leto maja poročala.
Srečno,
A.

Treba se je že veliko prej prijavit na matičnem uradu, če se pa misliš še cerkveno poročit, moraš tudi vsaj 3 mesece prej. Pa še da lažje uskladiš ure. Vem, da je treba 3 ali 2 meseca prej prinest samski in krstni list, ter izpisek iz roj. matične knjige. No za cerkveno poroko, moraš še prej opravit tečaj priprava za zakon, ki ima ponekod samo določene termine. Fotografa in poročno obleko je treba tudi takoj ko je možno rezervirat. Jaz večino sedaj že urejam, za julij.
Vse napotke sem si prebrala v reviji naj poroka, ki sem jo zastonj dobila na matičnem, pa še nekaj starejših revij tudi, v kiosku sem si pa kupila revijo moja poroka pomlad 2002/ 980,00sit.
Veliko sreče!

Pohiti,ze februarja ko sem sama rezervirala za junij so imeli rezervacije za september,ja placas aro (20.000)tudi pri gostilni ,fotografu ,… povsod bodo zahtevali aro.Kostimckov mislim da nimajo nisem sigurna( telefoniraj)drugace pa imas tudi vreviji moja poroka(980 sit kioski)trgovine in izposojevalnice kjer to dobis
LP

No jaz sem našla te dni nekaj v Pronuptii Paris, kar ugodno, in zakapariš z 10 ali 20 tisoč, potem pa plačaš ali do poroke ali pa po njej. Tudi ostale stvari si bom nabavila tam, ker so izvirne in vsak dodatek je jurja.

LP!

V Ljubljani ali kje drugje? Kakšno pa imajo izbiro, tam kjer si bila?

Jaz sem si rezervirala v NM, vendar vse Pronuptie Paris so povezane med sabo in si lahko obleke posodijo ali narocijo. Mislim, da bos tut v LJ nasla nekaj zase in cene so ful dostopne vsem, ob rezervaciji das 20.000 sit ostalo pa kdaj mores. Jaz si bom tut naprsnike narocila tam, ker so od 80 sit dalje in so kar izvirni, plus vsak dodatek od rokavic ali salu, ogrlice….stane jurja.

Srecno!

P.s. pa se zarocenc si bo prek pronuptie kupil kostim, tut ful ugodno.

New Report

Close