Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Na FB sem komentirala sliko nečaka, da je mal predebel in zdaj

Default avatar

some vsi napadli

Fant je star 7 let in ima 55 kil. Na sliki se baše s tortico, mišelinke visijo, in sem komentirala a nima že dost špehca, mal zmanjšajte sladkarije in je svakinja znorela, ostali pa z njo, češ kaj si drznem. Ker oni komentirajo joj cukr, luškan, maneken...bruh od hinavščine. Fant je predebel in pika!
Default avatar

ni prav

Kaj imaš ti pisati na nečakov zid na FB-ju? Ne veš, da je to namenjeno stikom s sošolci, prijatelji, sovrstniki? Si pa res malo mimo, da greš komentirati tako nekaj osebnega na družabno omrežje....
Default avatar

zamisli se nad sabo!

some vsi napadli je napisal/a:
Fant je star 7 let in ima 55 kil. Na sliki se baše s tortico, mišelinke visijo, in sem komentirala a nima že dost špehca, mal zmanjšajte sladkarije in je svakinja znorela, ostali pa z njo, češ kaj si drznem. Ker oni komentirajo joj cukr, luškan, maneken...bruh od hinavščine. Fant je predebel in pika!
To je neljudno in nespoštljivo in ponižujoče. Žalostno, da kot odrasla oseba nimaš nobenega takta in talaš nasvete, ko te nihče ne prosi zanje.
Default avatar

bucibucc

Jah, povedala si po resnici. In ta resnica boli. Sploh starše od tega fantka. Vsaka mama, ki lima slikice od svojih sončkov na fb, želi, da prav hinavsko všečkajo in hvalijo njenega otroka. Kljub temu, da je predebel., Če pa kdo malo drugače, nežaljivo , dobronamerno poda komentar glede debelosti, ja, je pa vse narobe.
Nič nisi naredila narobe. Bodo že preživeli!
Default avatar

kakšni resnici

Ali tebi tudi komentirajo na tvoj zid, da si vtikljiva, hudobna in zagrenjena? Najbrž ne, kajne? Tam pač veljajo določena pravila, ki si jih ti očitno kršila. Če imaš kakšno pripombo na prekomerno težo nečaka, se o tem pogovori iz oči v oči z njegovimi starši, ne pa tako potuhnjeno in zlobno na FB.
Default avatar

hihihii

Hi hi....Debele monklje se zdaj usajajo in so vse užaljenje, samo da slišijo besedo debelost. Hehhh....
Ko mački stopiš na rep....Zamijavkaaaa.
Default avatar

breda iz ljubljane

Kar je res je res, moj je samo pol leta starejši in tehta 24 kg.
Default avatar

Mamca in atek

To je zagotovo sin moževega brata, sinu svojega brata bi tega ne napisala.
Default avatar

ojejhatajej

Bilo bi veliko bolj modro, da to rečeš na samem. In ker je dečko še otrok, moraš reči staršu.

Normalno, da te skrbi, če je pri sedmih letih zašpehan kot prašič. Tudi jaz ne bi bila tiho. Samo v komentar pa res ne smeš pisat, to je totalno kretensko.
Default avatar

tkoja

ojejhatajej je napisal/a:
Bilo bi veliko bolj modro, da to rečeš na samem. In ker je dečko še otrok, moraš reči staršu.

Normalno, da te skrbi, če je pri sedmih letih zašpehan kot prašič. Tudi jaz ne bi bila tiho. Samo v komentar pa res ne smeš pisat, to je totalno kretensko.
pa ne samo to, lahko sproži tudi popolnoma obratne grozljive posledice - v smislu anoreksije in podobno...
take stvari se povedo spoštljivo in edino z namenom izražanja skrbi za zdravje - torej tudi temu preimernim načinom -
ki nikakor ni javnoi zasmehovanje in podajanje sodb, da se oseba potem v svoji okolici počuti slabo, manj vredno in sramotno.

Glede tega moraš avtorica tudi sebi ogledalo nastaviti - tvoj način komuniciranja in odnosi niso ravno zdravi...
Default avatar

mene pa zanima

kaj 7 letnik dela na fb? Zakaj vlačit slike otrok na internet? Za koga? Je to zloraba? Je zloraba otroka prenažirati? Zakaj to ni problem? Ni lepo, da ga pred vsemi ponižaš in žališ. Ker 7 letnik ni kriv, da je predebel.
Krivi so starši.
Ne razumem zakaj to ne sodi k zanemarjanju otroka - kar je zloraba.
Ne razumem tudi, zakaj lepljenje otrokih slik na internet ne sodi k zlorabi, ker je poseg v njegovo intimo. Vsakemu jo daš na ogled. Pa naj na njej brca žogo ali se kopa v bazenu. Ni važno. Otrok svojih slik na internetu ne potrebuje. To potrebujejo bolni starši, ki preko otroka napajajo svoj, še bolj bolan ego. Torej preko otroka zadovoljujejo svoje nerealne potrebe. Kar je spet zloraba.
Default avatar

ajojkr

Res čudno, da jim ni bilo všeč kako si otroka javno ponižala. Morali bi se ti zahvaliti za tvojo iskrenost! Sigurno sami ne vedo, da je predebel.

/sarkazem
Default avatar

Osnovna olika?

To je tako kot da bi se postavila na Prešernov trg v Lj in se drla, da je tvoj nečak predebel. Če že nujno moraš povedat svoje mnenje, naredi to diskretno, ne pa sredi mesta. Niti na FB zidu. Tudi tam imaš funkcijo zasebnih sporočil.
Default avatar

tako je!!!

mene pa zanima je napisal/a:
kaj 7 letnik dela na fb? Zakaj vlačit slike otrok na internet? Za koga? Je to zloraba? Je zloraba otroka prenažirati? Zakaj to ni problem? Ni lepo, da ga pred vsemi ponižaš in žališ. Ker 7 letnik ni kriv, da je predebel.
Krivi so starši.
Ne razumem zakaj to ne sodi k zanemarjanju otroka - kar je zloraba.
Ne razumem tudi, zakaj lepljenje otrokih slik na internet ne sodi k zlorabi, ker je poseg v njegovo intimo. Vsakemu jo daš na ogled. Pa naj na njej brca žogo ali se kopa v bazenu. Ni važno. Otrok svojih slik na internetu ne potrebuje. To potrebujejo bolni starši, ki preko otroka napajajo svoj, še bolj bolan ego. Torej preko otroka zadovoljujejo svoje nerealne potrebe. Kar je spet zloraba.
Se strinjam! Mali 7 letnik je še premajhen, da bi sploh lahko vedel, kaj je to FB, internet,..itd... In, ali si želi da njegova mami lima njegove slikice gor, ki si jih lahko ogledajo VSI. Zloraba? Ja, zloraba!
Ne vem, zakaj imajo nekateri potrebo limat svoje male sončke na inetrnet. Zakaj že?? Za tistih nekaj všečkov?? Bolano do konca...
In ja, zloraba do otroka, da ga bašeš z torticami in ne vem še s čim, pri njegovi kilaži pri njegovih letih.
Default avatar

se strinjam

bucibucc je napisal/a:
Jah, povedala si po resnici. In ta resnica boli. Sploh starše od tega fantka. Vsaka mama, ki lima slikice od svojih sončkov na fb, želi, da prav hinavsko všečkajo in hvalijo njenega otroka. Kljub temu, da je predebel., Če pa kdo malo drugače, nežaljivo , dobronamerno poda komentar glede debelosti, ja, je pa vse narobe.
Nič nisi naredila narobe. Bodo že preživeli!
;). Ne sekiraj se.

Ni žaljivo. Narobe je edino, da nisi hvalila ;).
Imela sem podoben primer. Sodelavka je objavila slike vnuka. Napisala sem: močan fant . Pa je bilo narobe
Default avatar

jaojaoo

Babe žlehne, zase se brigajte in bo vedno dovolj dela. A se ti zdi, da so starši srečni, ker je mali debel? Krava, če si to res napisala.
Default avatar

čestitam

some vsi napadli je napisal/a:
Čestitam, otroke ponižuješ javno, glavno da se zdaj počutiš boljš.
Default avatar

ne smeš biti pošten

FB je narejen za LAJKANJE, torej so pošteni in realni komentarji nezaželjeni.

Jaz se včasih kakšne grdobe kar ustrašim, potem pa spodaj vidim "lepotica", "iiii, kok si lušna" in podobne nebuloze. Tako pač je, hehe.
Default avatar

Zia

Za debelost otrok so krivi starši. Jaz ne bi dala lajka na tako sliko, ne bi pa komentirala. Pač, na fbju je taka kultura, da se negativnih komentarjev vsi bojijo.
Tisti, ki reče debelemu otroku, da je cart, je hinavec. Se strinjam. Debelost ni cart. Še manj pa zdrava.
Default avatar

some vsi napadli

ni prav je napisal/a:
Kaj imaš ti pisati na nečakov zid na FB-ju? Ne veš, da je to namenjeno stikom s sošolci, prijatelji, sovrstniki? Si pa res malo mimo, da greš komentirati tako nekaj osebnega na družabno omrežje....
Sliko je objavila njegova mama.