Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Pogosto boleče desno uho

Pogosto boleče desno uho

Pozdravljeni!

Zelo pogosto me boli desno uho (levo zelo redko ali celo nikoli). Lani marca mi je celo tekla kri iz ušesa, a predno sem prišla na vrsto pri ORL se je stanje že izboljšalo in ni bilo mogoče najti vzroka.
Trenutno me spet boli uho in imam občutek kot da je zamašen pa udi malce slabše slišim. Kaj lahko naredim, da odpravim bolečino?
Kmalu gremo na morje in se rada potapljam zato mi gre voda v uho, ki jo pa potem težko dobim ven in me spet začne boleti uho. Kako bi lahko dobila vodo iz ušesa in kako preprečila, da bi me uho začelo boleti kljub temu, da bi se potapljala?

Hvala
Lep pozdrav

Spoštovani,

obstaja vrsta vnetja kože sluhovoda in bobniča, lahko tuidi sluznice srednjega ušesa, pri katerem so prisotni krvavi mehurčki – ko počijo, priteče kri; to je hemoragično vnetje (povzročitelji virusi ali bakterije).

Uho je lahko zamašeno zaradi čepa masla – pomaga vkapavanje olja v uho ali Acerumen. če so bolečine hujše, pa gre morda za vnetje kože zunanjeg asluhovoda ali vnetje srednjega ušesa. Brez pregleda diagnoza ni možna. Proti bolečinam vzemite analgetik.

Med plavanjem in potapljanjem voda zaide v sluhovod in se lahko ujame v žep pred bobničem. Težko jo je spraviti ven. Če vas ta ujeta voda moti, uporabljajte čepe za zaščito pred vodo (silikonske, ki se gnetejo), poleg tega lahko preko ušes tudi namestite neoprenski trak (npr Ear Band it). Vendar se lahko pri skokih v vodo trak in čepi premaknejo, pri potapljanju pa naj se ne bi.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close