Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Dojenček ne fiksira pogleda

Dojenček ne fiksira pogleda

Pozdravljeni!

Sem mama tri in pol mesečne punčke, ki ima diagnozo palatoshisis. Razcepljeno ima celo mehko in pol trdega neba. Operirana bo pri dveh letih in pol. Ker je bil pregled sluha TOAE v porodnišnici na obe ušesi neodziven, so naju napotili na pregled na avdiovestibuloški center. Izvid je sledeč:

Timpanogram L se nakazuje na A vendar ne zanesljivo, desno težko ocenim
TOAE obojestransko neizzivna
ADG v prostem polju: odziva se od 60-80 dB

Napoteni sva bili še na prediatrično kliniko na APMD, za katerega še nisem prejela izvidov, 26.5. je naročena še na ASSR.

Pri treh mesecih se je na sistematskem pregledu odzvala na tri različne glasove (ropotulje) tako da pediatrinja ne opaža posebnosti.

Deklica lepo napreduje (teža, gibi, čeblja) kar me skrbi je to, da me sicer pogleda vendar ne zadrži pogleda.

Ali je lahko to da me ne pogleda posledica naglušnosti in ali je lahko naglušnost posledica palatoshize.

Pri kakšni starosti se naglušnost lahko zagotovo potrdi in kaj sledi? Ali že kaj zamujamo?

Zaskrbljena sem, ker ne vem pri čem sem, zato se za vaš odgovor v naprej zahvaljujem.

lp Laura

Svetovala bi natančen pregled, kajti običajno je tako, da mati, ki je z otrokom 24 ur dnevno, najbolje opazi vse pomembne stvari. Trenutno sicer ne vidim povezave z neodzivnim TEOAE in nezmožnostjo fiksacije pogleda ter palatoshizo, kar ne pomeni, da morda v literaturi ni opisan kakšen sindrom ali asociacija s temi znaki.
Opozorite pediatrinjo na fiksacijo pogleda.
Kar se tiče pravočasnosti pregledov in ukrepov zaradi eventuelne naglušnosti, je zaenkrat še dovolj časa za ukrepanje in normalen govorni razvoj.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close