Najdi forum

Imam kolegico, ki je parkrat v moji prisotnosti močno stresla svojega otroka. Ali pa ga uščipne. Enako počne njena hčerka, torej otrokova sestrica.
Mislim, da je to ravno tako telesna kazen, kot klofuta. Kaj mislite?

To je pa grozno, a se sploh zaveda, da lahko otroka dobesedno ubije? Če dojenčka preveč stresaš, lahko dobi možganske krvavitve in umre. Ali pa zaradi istega razloga nastopi smrt v posteljici. Mislim da moraš to svojo kolegico opozoriti, da naj tega ne dela. Ukrepaj!

Jaz menim, da ja.
Mene so vzgajali strogo, to pa je pomenilo fizično kaznovanje.
Torej ne samo klofuta, ampak še veliko več od tega.
Ko sem imela svoje otroke, sem, ko sem otroka udarila po riti, mislila, pravzaprav sem se zagovarjala pred samo samo, da sem jo po riti in da to ni isto. kot sem doživljala sama.
Vendar pa mi to nikoli ni dalo miru, in sem vedno nanovo razmišljala, zakaj je bilo sploh otroka udariti. Prišla sem do spoznanja, da v tistem momentu nisem znala nič drugega. Pa še v tistem času je bila navada reči, da je kazen vzgojna in da mora biti primerna. In sem se tako vedno ukvarjala s kaznijo, kakšna je primerna
in kakšna ne.
Danes, ko imam možnost narediti popravni izpit pri svoji vnukinji, vem, da pri otroku ni potrebno “uporabiti” nikakršnjega nasilja, ne fizičnega, ne psihičnega, zgolj malo domišljije in pa malo potrpljenja.
Glede klofute pa menim, da se lahko zgodi, ko je starš pod kakšnim stresom in mu otrok nekaj “teži”, pa mu le ta eno primaže. Vendar je to le izjemen dogodek, do katerega lahko pride. To je dejanje v stanju “zmanjšane” prištevnost. In se ne ponavlja.
Stresanje in ščipanje pa je dejanje, ki se ponavlja in, vsaj tako jaz mislim, ni le fizično nasilje ampak tudi psihično. Je zgolj drugačna nasilna oblika.

lp

Ja. Men je blo zelo neprijetno ob teh dogodkih. Sam takrat je precej jezna in sem kar tiho zraven. Sem pri hčerki enkrat rekla, ko je bila majhna. Pa sem vidla, da se sploh noče zavedati, kaj dela.
Rada pa bi ji dala vedeti, da se s tem ne strinjam. Najbolje, da vstanem, ji povem, da se mi zdi to nasilno, se poslovimin grem. Uh. Tako nekako.
Tudi sama vem, da ni potrebno nobenih udarcev. Saj odraslih tud ne ploskam tam okrog, če naredijo nekaj, kar jaz nočem, a ne!

Ja, tudi videti je grozljivo. Verjamem, da ga lahko poškoduje.
Odločila sem se, da ji bom drugič povedala, kar mislim. Sicer je zaverovana v svoj prav. Vendar s teem, ko molčim, je kot bi odobravala.

Mislim, da s tem, da ji poveš še malo počakaš, da pride na pomoč še kakšen nasvet saj dvomim, da bi te poslušala.
Čisto lahko je , da se niti ne zaveda svojih dejanj tisti trenutek, lahko pa da jih kasneje obžaluje.

lp

Malo si me prestrašila .
Moja šestmesečnica ima zelo rada guganje, v sedečem položaju poskakuje po moji nogi. Uživa, če jo dvignem v zrak , itd.

Ali je to lahko nevarno !

Hvala

NE, seveda ne, Saša govori o drugačnem stresanju, ki je v bistvu nasilje nad otrokom, da otroka stresaš, kot da je punčka iz cunj (“za kazen”).
Drugače pa tudi jaz svojega včasih “mečem” v zrak, ker se začne na ves glas smejati, isto je za “hi konjička”, uživa v tem, ampak to ni tako stresanje.

New Report

Close