Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Zdrava prehrana in odvisnost od sladkorja

Zdrava prehrana in odvisnost od sladkorja

Lepo pozdravljeni,

dva dni nazaj mi je prekipelo in odločila sem se zdravo prehranjevati. Do zdaj je moja prehrana vsebovala VELIKO sladkorja in bele moke. Počutje ob taki prehrani je bilo seveda slabo (utrujenost, razdraženost, slab spanec, težave s prebavo itd., sumim tudi na preveliko razpasenost kandide).

Zdaj moja prehrana ne vsebuje sladkorja (razen sadja) in bele moke. Hrano pravilno kombiniram, (OH + zelenjava, beljakovine + zelenjava,…) Pomagam si tudi s tole tabelico: http://www.nutrigenomika.info/prehrana_fitness/kombiniranje_hrane_t.html

Moj jedilnik zgleda nekako takole:
Zjutraj na tešče spijem kozarec z sveže stisnjeno limono.
Zajtrk: vedno sadje do 12. ure (tukaj spada tudi dopoldanska malica)
Kosilo: (OH + zelenjava) npr. pečen krompir z bučkami in zelena solata
Malica: polnozrnat kruh z zelenjavo ali oreščki
Večerja: (beljakovine + zelenjava) npr. pečen/dušen file osliča z brokolijem in cvetačo
Pri vsakem obroku se najem.
Kot olje za pripravo mesa in rib uporabim malo hladno stiskanega olivnega olja ali pa kokosovo olje. Za solato uporabim hladno stiskano olivno ali bučno olje in jabolčni kis ter česen.

Lepo bi vas prosila za mnenje, če je jedilnik v redu ali kaj manjka? Bi lahko brez problema jutranjim obrokom s sadjem dodala navaden jogurt?

Trenutno je moje počutje (po torej dveh dneh zdrave prehrane) depresivno, imam glavobol, kdaj se kar tresem in postane mi slabo. Torej je nekako še slabše kot prej. 🙁 Bo držalo, da je je tako počutje posledica odvisnosti od sladkorja? :/

Pripela sem vam še fotografijo deklaracije od v naprej pripravljene mešanice za peko kruha. So po vašem mnenju sestavine sprejemljive? 🙂

Najlepša hvala za vaš čas in pomoč.

Lep dan želim,

Špela

Naredila se hitro spremembo in to je šok za telo. Ali piješ dovolj vode, zeleni čaj? Čez en mesec se boš počutila bolje samo ne obupaj.

Meni ni bilo nikoli žal, da sem se odločila za spremembo življenskega sloga. Res pa je, da se nisem odločila za hitro spremembo ampak lepo počasi.Najprej sem ukinila kruh, moko, belo sol, sladkor in sladkarije.
Piti sem začela veliko vode, uvedla sem več zelenjave in šele kasneje je prišlo na vrsto gibanje.

Lepo, da si se začela zdravo prehranjevati! Meni sicer nikoli ni bilo do ločevalne diete, ampak tudi sem ukinila sladkor in po enem mesecu se počutim 100x bolje kot prej, imam več energije, brez težav se zbudim še pred budilko 🙂 Kar naprej, bo hitro minilo!

Evo, kot bi pisala jaz – odvisnica od sladkorja in bele moke…, BRAVO, čestitke, da si se odločila, jaz se šele odločam:))

dejstvo je, da sladkor in OH ( slabi ) povzročata veliko problemov in več Oh ko s epoje, več ga telo zahteva. spremembe naj bodo počasne in ne prehitre, da se telo navadi, telo kot tako dejansko za preživetje sploh ne potrebuje OH. Oh naj bo vseeno zdrav, ( zelenjava, sadje, polnozrnate testenine, ajdova kaša…. )in seveda veliko beljakovin da se nahranijo mišice. pomembnoje, da si aktivna, že pol ure jutranjega teka zelo blagodejno vpliva na telo.
pomagaš pa si lahko tudi z raznimi izdelki, ki so samo kot dodatek k prehrani in ne glavna prehrana.
http://www.planet-diet.si/whey-proteini-premium

pa vztrajnost seveda 🙂

lp

Tudi jaz poskušam z omejevanjem belega sladkorja in bele moke

New Report

Close