Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija izvid holterja

izvid holterja

Pozdravljeni!

Prosila bi vas za komentar izvida, ki sem ga prejela po 14-dnevnem holterju EKG.

27 posnetkov, v večini primerov normalen ritem. Enkrat zabeležena nadprekatna tahikardija trajanja 11 utripov. Občasno kakšna SVES. Jasnih motenj ritma ne ugotovim. Občasno zabeležene tahikardije, stresen posnetek. Jasnih motenj ritma ne najdem. V kolikor bi bile epizode pogostejše, priporočam nizke odmerke beta blokatorja Concor.

Malo sem zmedena, ker ne vem, kako in kdaj, če sploh, naj razmišljam o jemanju Concor zdravila. Stara sem 40 let. Na pregled sem šla, ker pogosto čutim trzanje srca, občasno trzanje spremlja tudi občutek težjega dihanja, kar se najpogosteje dogaja v mirovanju, npr. zvečer, preden zaspim.

Hvala! Nataša

Kot ste napisali je kardiolog pri obrementvenem poizkusu vašega srca ugotovil zelo kratke napade hitrega bitja srca in posamezne prezgodnje srčne utripe. Menil je, da gre za blage motnje. ki se občasno ponavljajo ini bi jih lahko poizkusili povsem zatreti z nizkimi odmerki zdravila Concor ali Concor COR, ki vam ga lahko predpiše izbrani zdravnik.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close