Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Meningeom

Meningeom

Spoštovani,
danes sem dobila izvid MR glave. Ker imam šele čez 14 dni pregled pri nevrologu, me zanima če mi lahko prosim pojasnite kaj pomeni diagnoza,ki mi jo je postavil radiolog ?
Malo me skrbi,da ne gre za kaj resnega.
Na pregled MR glave pa sem bila poslana zaradi glavobolov in vrtoglavice.
Hvala.

Izvid:

S kontrastom se obarva zadebeljitev ovojnice v predelu turškega sedla. ki ima značilnosti benignega meningeoma v velikosti 3 x m mm.
Hvala

Meningeom je benigna, torej nerakava spreemba iz enakega tkiva, kot sestaljamožganske ovojnice-meninge.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor, to da je tvorba benigna so mi napisali že v izvidu.
Zanima pa me samo še to ali je možno da pride v poštev operacija, glede na to da je meningeom majhen 3x2x mm. Včasih so rekli da vse kar je v glavi je potrebno odstraniti.
In še to, ali je možno da imam zaradi tega vrtoglavice.

Hvala še enkrat in le pozdrav.

Da bi imela od tega vrtoglavice, se mi zdi malo verjetno, prav tako malo verjetno je, da bi ga operirali in se bodo verjetno prej odločili za spremljanje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
prosim za razložitev izvida, ki ga je po opravljeni MR dobila moja Mama:

“V področju desnega pontocerebralnega kota je vidna dobro omejena ekstraaksialna tumorksa sprememba, premera 2,2 cm x 1,6 cm.

Po aplikaciji gadolinijevega kontrastnega sredstva je vidno izrazito obarvanje tumorske spremebe.

Tumorska spremeba nekoliko utesnjuje desni cerebelarni pedunkel in pons.
Notranju sluhovod je normalno širok.
MNENJE : Meningeom v področju pontocerebelarnega kota na desni strani.”

Mama omenja, da je v zadnjem času se poslabšal njen vid ter da ima občasne vrtoglavice.
Kaka je potrebnost kirurškega posega, ter kake so možne posledice le tega?! Trenutno odvrača to opcijo, ampak predvidevam, da ga je vseeno opravit ko si star 60 let kot pa nekje pri 70-ih….

Hvala za odgovor

Na desni strani v kotu med malimi možgani in ponsom (ki je tudi del osrednjega živčevja) je benigni tumor, meningeom. Kadar dela težave, jih zaradi pritiskanja oz velikosti. Pri odločitvah za operacijo je poleg simptomov treba upoštevati tudi dostopnost, torej kako med posegom pridejo do njega. Žal pa nevrokirurške posege poznam skrajno površno, zato vam predlagam konzultacijo z nevrokirurgom.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close