Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Močno dilatiran želodec pri 5 letnici

Močno dilatiran želodec pri 5 letnici

Spoštovani, 5 dni nazaj je bila hčerka sprejeta na pediatrijo zaradi bolečin v prsnem košu. Najprej nas je skrbelo, da je kaj narobe s srckom. Ekgji, uz in rentgen so bili v mejah normale. Pri rtg pa so ugotovili močno dilatiran želodec. Kateri poleg viroze naj bi povzročal te težave. Sedaj pa bi vas prosila, če mi poveste kaj pomeni dilatiran želodec, poenostavljeno. Zelo me skrbi ker kar vem dilatiran pomeni razširjen. A ni to nevarno? Kako ukrepati, kaj lahko naredimo. Hčerka se drugače normalno prehranjuje in ne je preveč. Stara je 5,5 let in je zelo športen tip. Ob odpustu nam niso dali nobenih navodil in napotkov. Mene zelo skrbi to z želodcem. Hvala že vnaprej za vas odgovor. Lep pozdrav

Dilatiran želodec pomeni, da je razširjen, kar je lahko posledica večjih količin hrane ali tekočine v njem ali posledica počasnega praznjenja. Vendar točnega vzroka ni mogoče pojasniti brez dodatnih preiskav in poznavanja zgodovine težav. Vsekakor je na mestu ponovni pregled priotrokovem pediatru in kontrolni UZ trebuha.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za hiter odgovor. Pregled pri pediatru imamo čez 2 dni. Kaj pa če pediatrinja zavrne uz? Ne ravno rada daje na nadaljnje preiskave z izgovorom, da je to mučenje otrok?!?? Jst pa želim, da se enkrat preverijo glede na to, da ne vejo točnega vzroka temu. Hčerka zadnje 3 tedne je non stop lačna Oz. Bi stalno jedla. Ampak jo stopam in je normalno, ne preveč. Upam, da ugotovijo vzrok temu. Hvala. Lp

UZ preiskavo ponovimo čez 2-3 tedne.
Seveda omenite tudi to, da je otrok kar naprej lačen.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovana,

kot sem predvidevala je bil obisk pri pediatrinji prav tak kot sem vam rekla…od krvnih preiskav je vzela le CRP, ki ej bil tokrat v mejah normale. Drugače je rekla, da nimajo kaj storiti za dilatiran želodec in, da nima smisla opravljati drugih preiskav ali UZ. Naj bi se z leti ko zraste to načeloma uredilo. Pa da tudi prehlajena bo vedno in imela izcedek iz nosu, ker sem jaz alergik – astmatik.

Sedaj me pa zanima…hčerko ob kašljanju in kihanju še vedno zaboli v prsih. Je to normalno oz. kaj bi to lahko bilo, glede na to, da so krvbni izvidi in uz ter rtg glede srca in pljuč vredu. Kkao si torej lahko razlagam te bolečine? zelo me skrbi, ker mi nihče ne poda odgovora, ki bi me pomiril. Rečeno je bilo le, da ne vedo čemu te trežave oz. kaj jih povzroča. In jaz naj bi bila pomirnjena s takim odgovorom in stanjem?! Prosim za kak nasvet, kaj lahko storimo, po kolikem času naj bi ta bolečina minila.

Sicer hčerka pravi, da se je po teh bolečinah počutila 2 dni vredu (ko smo prišli iz bolnišnice) in da se je kasneje udarila pri babici, ko se je igrala. Babica tega ni videla. Če rečemo, da je ta bolečina sedaj pri kihanju in kašljanju od udarca, kdaj naj bi izvenela oz. koliko časa je normalno, da jo tam boli na dotik in ob kašlju??

HVala že vnaprej za vaše odgovore.

Lep dan vam želim

Ob in po kašlju, še posebej, če je silovit, močan, so pogosto prisotne bolečine v prsnem košu in trebušni preponi. Mišice ob kašlju stiskajo prsni koš in po več dneh, tednu ali dveh takega kašlja se mišične bolečine pogosto pojavljajo. Običajno minejo v kakšnem tednu. Če je bilo slikanje in UZ prsnega koša v redu, je pomembna patologija izključena.
Tudi bolečina na dotik izključuje izvor v prsnem košu, pač pa je bolj na površini, torej koža, podkožje, mišice prsnega koša.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close