Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Nove partnerice -bivše; kako se razumete

Nove partnerice -bivše; kako se razumete

Kakšen odnos imate nove partnerke in bivse, ce so vmes otroci? Je bolje da je odnos dober ali da slišat noceta ena za drugo? Pri nas je bilo tako da v zacetku je bila bv full uredu me je ce se moj ni javil tudi poklicala ali smsnila in meni ni bilo do tega ceprav sem potem to sprejela in zavzela mnenje da je morda tako bolje zaradi otrok in sem bila prijazna..od drugih sem nato izvedela da je to samo farsa ipd.prav tako se je začela zelo nesramno obnašati do mene in part.in sedaj iz moje strani nikoli vec ne bo delezna normslnegs odnosa in tudi javljala se ji vec ne bom..

Kolko jaz vem, so po navadi nove ljubosumne na stare in se to nikoli ne neha. Dostikrat prenasajo to tudi na otroke, moskim pa je v teh primerih vseeno in se prej kot slej podrede novim, samo da imajo kje s kom za bit in da nimajo nekega stresa.

Moj ni imel nove, ce bi jo imel, se ne bi druzla z njo in imela kontakta, ker se mi ne bi dalo, zame bi bil to samo stres.
Ze sama sem bila v vezah, ko moski od prej niso imeli otrok, proti stikom z bivsimi, ker te se slej kot prej zacnejo vmesavat, dec pa nima drugega kot jo vzet pol za neko svetovalko in prijateljico – ki je, glede na custveno vpletenost, pristranska.

Fajn pa je imet stik s tistimi, ki so bili po tebi in so sli narazen. To je pa prav zabavno :))).

Z bivšo sva se krasno razumeli. Sedanjo pa strogo ”ščiti” pred mano, da ji ne bi preveč povedala 🙂 😉 ter ji odprla oči. Samo mislim, da je za to prepozen; ga je že sama spoznala. 🙂 Vsekakor stojim za njo. Da se bo zgodil tvoj zadnji stavek, Serga 😉

Jaz se z njegovo bivšo in z njunih otrokom solidno razumem. To pomeni, da se vanjo in v njeno/njuno vzgojo ne vtikam in upoštevam njuna pravila vzgojo za njunega otroka (tudi če se s čim ne strinjam, sem tiho). Tudi onadva se glede otroka solidno razumeta. Včasih, kadar onadva ne moreta paziti na njega ali ga kam peljati (npr. službene obveznosti ali tudi kaka privat zabava – to ni pogosto), z veseljem jaz vskočim in tudi otrok je čisto rad z mano.

Moj partner in moj bivši pa nimata nobene komunikacije, nobenih stikov, verjetno zato ker niti jaz in bivši nimava dobre komunikacije, kolikor jo sploh je. Moj partner bolje skrbi za mojo hči kot bivši kadarkoli in tudi s hčero se kar dobro razumeta.

Vse je v spoštovanju in strpnosti. 😉

Aja, še odnos jaz in od bivšega nova partnerka – midve nimava nobenega kontakta, se mi pa zdi po pripovedovanju hčere kar v redu ženska, tudi hčeri je čisto ok. V bistvu se mi smili, ker mora mojega bivšega prenašati, slišim, da je zelo veliko sama (kot sem bila jaz)….

Gotovo bova še povedali (na kofetu) kako in kaj. Jim ne uide 😉 Zame ni bil dovolj prebrisan, ko sem ga skužila je letel ko kugla iz topa 🙂 Tale trenutna pa bo še trpela, vztrajala, upala in se trudila ter si lagala še kar nekaj časa. Samo sama je na polno rinila… V šesto in samo gasa 🙂 Ko se bo pa obrnila name bo pa dobila vso podporo.

Serga, točno tako. Ni imel ne časa, ne denarja. Njej pa se je lagal, kako mu preprečujem stike. In ona je čist not padla in sem bila jaz kot najhujša. Sedaj verjetno ve bolje. In drago bo plačala svojo naivnost. Jaz sem ji že to hvaležna, da me (zdaj) pusti pri miru 😉 Čeprav, na začetku, ko je bila njegova ”zaljubljenost” na najvišjem višku, je skakal po izvedencih, CSDjih in drugje in govoril kako bi še bil z mano, zapravljal kupe denarja, da me je vsaj na sodiščih videval 🙂 :)) 🙂 Ko bi moral biti čisto paf od sreče z njo 😉 😉 Njej se pa sanjalo ni. Je trajalo par let. Ko se je spravil z mene sem vedela: sedaj se spravlja na njo. In se bo, dokler mu bo dovoljevala, reva. Prej jo je pa čisto prepričal kako je on super fajn najboljši in jaz bivša psiho vešča 😉 😉 Sedaj bo pa ona razvrednotena. Samo čim dlje stran od takih!

Neki zelo se ti za tanovo sekiraš Fajter? Kje je pa tvoj kak tanov? Morda nekaj manjka?

pri nas smo imeli kar nekaj ta novih v 15 letih. spoznala oz. srečala sem pa sama samo dve. s prvo sva trčili ko sva mi hčeri po skupnem dopustu povedali, kako je delala z njima in jima govorila o meni. sem šla kar k mojemu ex in z obema na licu mesta obračunala (moaj bivša tašča ni vedela ali bi se smejala ali jokala, njej je šla tista avša tudi totalno na živce).
ta, s katero pa je zdaj poročen, pa je po pripovedovanju mojih hčera 100x boljša o njunega očeta in jo imata v bistvu radi. midve sva imeli stik samo enkrat, ko bi moral moj ex prit na maturanca, pa je hotel pripeljat še njo in sem jo kontaktirala naj je hodi, ker ni del moje družine. ker je imela predolg jezik sem ji potem siknila, da vem, kdo je (z mojim ex sta se spoznala, ko sem bila jaz z drugo hčero noseča in sta imela nekaj, ampak je moj ex takrat rekel, da pač ne moreta imeti kaj več, ker je ona kao iz fulll premožne družine ni slovenka)) in sva na tej točki končali.

življenje mojega ex me ne zanima, ampak pač izvem stvari, ker jih hočeta hčeri delit z mano. da bosta dobili polbrata / polsestro, recimo. to je en tak podatek, mimo katerega ne gre. mi je pa po 15 letih res čist oravno kako živi, ni pa mi prav to, da se je svoji ženi lagal v zvezi z mano in zakaj ni imel stikov s hčerama. to sem izvedela ker je hčeri pač povedal svojo verzijo, a je bila takrat že tako velika, da ve, da tisto, kar on govori ni res. bo že vse prišlo na svoje. 🙂

si samo biološka mati vajinih otrok in ne vem kaj bos ti govorila ali bi on ta novo pripeljal na maturantca? Ni del tvoje druzine?Ojoj tvoja druzina je zal razpadla. Mi smo sli vsi skupaj na maturantski ples od moje hcere, saj smo zreli in odrasli ljudje.

[/b]

Ne kod vidis, ni del druzine tanova, ker je itak imel ON SAM z otrokom ocitno bore malo stikov, tanova pa hcerke sploh ni vzgajala in skrbela za njo.
Ce mama noce, da pride tanova na maturantca, bo to vsak otrok respektiral. Enako, ce oce noce, da pride mamin novi, s katerim je mama kratek cas skupaj in ni imel pri vzgoji prstov vmes, med tem ko se je oce na krvavo boril za otrokovo dobro?! Kaj pa ima tak tipcek za delat na maturantcu???
Kaj je ta tanova jeb.. otroku?? Nic. Danes je lahko ena nova, jutri druga – same macehe…
Pomembno je, kdo je za otroka skrbel, tisti naj pride. Ostali pa – po prosti voljni in s strinjanjem vseh.

[/quote]

nisem samo biološka mati, tudi psihološka mati sem, starš v polnem pomenu besede. še več, sem starš +, ker njun oče svoje naloge ni opravljal vseh 15 let, kar sva narazen.

in ne, od kod tebi, da bi mi hotli imet vse, ki so kakorkoli “pripeti” na našo familijo ob sebi? moja družina ni nič razpadla, me s hčerami SMO družina, razjasni si pojme, ker sicer trdiš, da smo me samo gospodinjska skupnost.

na maturancu smo bile jaz (brez partnerja), moji sestri (brez partnerjev), moja mama, moji hčeri. od bivšega ta nova se sliko en vklapa, se ti ne zdi? prej se vsi ostali partnerji, ki pa jih ni bilo.

Če se mene kaj vpraša je to izključno stvar maturanta. nenazadnje govorimo o praktično polnoletni osebi in tak človek že ve koga želi in koga ne. Vse ostalo je kr neki.

Ko je moj bivši dobil novo se niti pod razno nisva razumeli. Njega je idealizirala, jaz sem bila slaba. Otroke je ponavadi tam rihtala ona, moram priznat, da je bila skrbna, kar se tega tiče. Sva si bile pa v laseh, ker je hotela otrokom špilat mamo, ker sem bila jaz tako zanič. Potem ga je boljše spoznala in začela meni jamrat in spraševat za nasvete, kako ga v red spravit. Dokler ga ni nogirala. nastradali so otroci, ker so se nanjo navezali.
Zdaj ima bivši drugo, no mogoče je imel še kako vmes, samo je ne poznam, tudi otroci ne, ker odkar je taprva šla so stiki itak redkost.

Hja, saj tak je, jebacic po tebi je en cel kup… To je logicno, ce so zenske taksne radodajke… Sploh ne ves, zakaj… In zamisli ti, ena od teh radodajk se mu malo bolj izkaze in ze je njegova nova.. Prej pa je bila tudi sama x krat zavrzena od tipov..

Mene osebno sploh ne zanima, s ktero je on zdaj ali bil, boli me patka, naj se imajo fajn. Problem je edino, da mora on to vedno prekleto skrivat, ker ce pa jaz kaj zvem, je pa pecen, saj ne za to, ker bi jaz kaj lapala, ampak ker bi ji samo poslala njegove hrepenece smse se od letos npr…

Žena od očeta otroka? je..žena!
Bivše pa tegu ne morete sprejeti.

Žena od očeta otroka? je..žena!
Bivše pa tegu ne morete sprejeti.
quote]

Žena kot vidiš hitro postane ex-žena, mama od otroka pa je vedno mama! In ta paše na maturanca, trenutna je..ačica, partnerica, “žena” ali žena pa je že jutri lahko preteklost…get it :))))

Tako kot je Serga v drugi temi napisala…ženske se sekiramo zaradi predhodnic ne zaradi naslednic:))) (tud tvoj post to potjuje, hehehehehe, frustracija kr seka vn!)

Otroci – na te pa ne smemo pozabit, ampak tanove tko rade tekmujejo z njimi, da je kaj! – pa fuuul trpijo, ker njihovi starši niso skupaj, pa ker nimajo popolne familije in le redki, ki so deležni ustrezne ljubezni s strani svojih staršev in če se njihovi partnerji primerno ljubeče obnašajo (ampak iskreno!) do njih sprejmejo tudi njih… Moja otroka npr. tanovo na smrt sovražita in jo kenslata fotru kjerkoli moreta…. Jaz nimam nič s tem, jaz sem vsak drugi vikend frei in imam sedaj ogromno prostega časa :))))) In uživam zarad tega, hahaha

Zena od oceta je samo zena od oceta, ves po kolkokrat se to se vse poroca.. Ne mores ti vsake zene mesat z otroci.Prvo se mora zenska kot maceha izkazat, da lahko spada v familijo. Statusa druzine ti ne dobis, ker si se vslinil v neko druzino….
Kaj ti mislis, kolko tasc ne sprejema novih snah in obratno ter blablabla, to avtomatsko tudi ne spada v druzino nikoli in vsi se temu primerno obnasajo… Samo tam, kjer se za odnose trudi in sprejme otroke kot svoje, se spada k druzini, a za to je potrebno prekleto dosti dela in truda.

So what, ma ja, ce zavrzes enega moskega, ja ne bos jokal za njim, ponucane robe ne rabis vec…Dedcu pa se vtrga, ce imas novega, ker si te po neki cudni logiki lasti.
Naj skrbi za otroke in je z njimi, nova zenska pa se jim MORA prilagajat, enako kot vsak novi moski, ki pride v druzino. Zanimivo je, kako je novim zenskam ocitno samo do ku..ev.., ne pa do moskega in otrok, to ni nobene kvalitete…. Ce si bo tanova ZASLUZILA povabila na maturantca, je pa vprasanje. V bistvu, ce si ga ni – so ze tehtni razlogi za to.

Otrokova primarna družina so: on, njegov oče in njegova mati. Kdo gre na maturanca je stvar odnosov in dogovora. Slednje velja tudi za nove partnerje, ki so res lahko samo trenutni. 🙂 Glavni ta večer je vendar otrok! Gotovo pa je, roko na srce, to: če mati ne bo želela trenutne tam, je tudi ne bo. 😉
Moji bivši tašči ni pasala ne prva, ne druga in ne tretja snaha. Misliš, da četrta ji? 😉 😉 Vsaka nova snaha prihaja v že oblikovano družino, kjer se razume da je marsikaj. Ampak najbolj se gleda in čuva otroke.

Če sem ga zapustila ne ”jokam” za njim, mi ni več mar za njega (ker sem presneto dobro vse premislila) in je on za mene ad acta 😉 Finito. Zakaj za boga milega bi bila ljubosumna na naslednjo??? Jaz ga vendar do obisti poznam, vem kako se obnaša do nje, kako se ona počuti z njim. Nimam ji kaj zavidati. Kar zavržem ne poberem 😉 Nikoli in nikdar več 🙂

Ojoj, saj ne morem verjeti, po 15 letih razhoda še kar fantazirate o bivših in o njihovih novih partnerkah. Vaš največji problem je, da mislite, če ste zaplodile otroke z njim, da lahko večno upravljate z njegovim življenjem. Za neko drugo žensko je vaš bivši lahko čisto ok in fajn človek. Vi pa kar naprej nabijate in nabijate. Po vaše so vse ta nove neke lahke ženščine, vi pa ste se zaradi otrok upravičene nenehno vmešavati v življenje svojega bivšega in sodit njegovo človeško vrednost. Predlagam, da presodite tudi svojo in nehajte se večno sklicevati na otroke, za katere mislite, da vam dajejo pravico do ocenjevanja življenja njihovih očetov po razhodu z vami.

Oooo, a smo ti stopile nekam? 🙂 Ups 😉

1. teče debata, ne fantaziranje
2. mi preveč dol visi, da bi imela kakršen koli stik z njim, kaj šele, da upravljala njegovo življenje. Se imam prelepo in niti mar mi ni, tako tudi ne utegnem ;). Škoda mojega življenja. To poteka kot jaz rečem.
3. za tipe, o katerih pišemo me, so nesposobni zares živeti in funkcionirati v družini, kaj šele ob svetem nikoli biti čisto OK in fajn človek KATERIKOLI ŽENSKI. Nesposobni, ja?
4. ženske, ki vzamejo take tipe so res lahko lahke, nesamozavestne, osebnostno odvisne, naivne, obupane, neumne. Ker nobena ženska z zdravim jedrom ga ne bi niti povohala. Me smo jih odložile, druge so jih pobrale, ja?
5. kar se otrok tiče sta pač starša oba in sodelujeta, sklepata kompromise, se dogovarjata, itd. oba. Če je to tebi – brez otrok? – vmešavanje v življenje, pač naj ti bo. Je posledica tega, da se je tvoj trenutni nekega dne pred tabo odločil/želel imeti s to žensko otroka. Vem, da bi ti rad/a to razvrednotila na nivo zaploditve, vendar temu (večinoma) pač ni tako. 🙂 To je nepovratno, ja? Drugače si dobi kakšnega brez otrok ali brez zgodovine bivših, ja?
6. sebe presojam kot pre-zdravo in se on ni mogel napajati na meni, ker nisem bila patološka (kot on) in zatorej nisva v nobenem primeru mogla zares funkcionirati (razen dokler mi ni igral/projiciral mene). In, seveda, ga lahko presojam. V njem vidim in se učim o sebi. Zdaj ga lahko trezno in z distanco vidim takšnega kot je. Kar trenutna ne more. Ker je vpeta v njegovo igrico. Poznam ga in vem, da se ni ničesar naučil/spoznal v vseh vezah in, da ponovno dela popolnoma isto s trenutno. Morda si to ti? Moja človeška vrednost je bila tako visoka, da sem se odločila, da ga zapustim, ja? Zdaj ga imaš ti. Jaz pa pijem šampanjec, ker sem se ga znebila 😉 🙂 🙂
7. in, ker on ni zares (sposoben biti) srečen (niti sam s sabo, kaj šele s katero koli), torej tudi ti/partner (z njim) ne more/š biti srečen, ja?

New Report

Close