Najdi forum

Peč na pelete in alergije

Pozdravljeni,
prosil bi za pomoč. Sem v fazi obnove hiše in bi potreboval kakšno mnenje, oziroma izkušnjo. V družini imam osebo, ki ima alergijo na dim. V hiši je peč na kurilno olje. Kot vemo je olje iz dneva v dan dražje in sem nekaj razmišljal, da bi ugradil peč na pelete. Ker pa ne vem, kako bi to uplivalo na zdravje enega člana se obračam po nasvet. Zanima me, če ta peč močno zadimi prostor. Kurilnica je v hiši. Res je ločena, vendar peč na drva ne pride v poštev.Za vse nasvete in informacije se vam že vnaprej zahvaljujem.

Mi imamo etažno peč na pelete,ki stoji v kuhinji in v treh sezonah ni niti enkrat zadimila.Verjetno tudi vaša v kleti ne bo.So pa peleti res občutno cenejši.

Hm za druge modele tega nemorem trditi, ker z njimi nimam izkušenj vendar smo mi letos presedlali na ogrevanje z peleti. Peč je nov in sicer tale http://www.tersus.si/peleti/peci-na-pelete, nikjer pa ni ne duha in sluha o dimu. Kako je z starejšimi pečmi pa nevem.

Problemi se niso pojavljali tudi ko je bil nizek pritisk in je šporget pri mami v sosednji hiši zadimil vse prostore 😀

Mi imamo peč na pelete. In smo zelo zadovoljni. Nič dima. 🙂

New Report

Close