Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

RESNA DILEMA

Default avatar

RD2

Prosim, za vaša iskrena mnenja.

Zadeva je sledeča:
Ali bi dali priložnost nadaljnjega spoznavanja z moškim, ki vam je "izpovedal" grehe iz preteklosti. ( opravka s policijo zaradi finan. goljufij, nekaj dni zaradi suma le-tega je odsedel tudi v zaporu in pa neko obdobje je živel zelo razuzdano- ogromno žensk.)

Stvari, mi je podrobno opisal in zaključil, da je to bilo del njegove preteklosti, da je želel biti z menoj iskren, da sedaj živi drugače, novo življenje, in, da ga v nekaj takega ne vleče več...Dodal je, da bo šel na vsa testiranja in, da mu je jasno, da z njim še dolgo ne bom intimna. Da bo naredil vse, da pokaže, da je "nov" človek...???

Govoril je o stvareh, o katerih ne bi mogla zvedeti , če mi ne bi sam povedal. (razmišljam, zakaj mi je vse to povedal, z lahkoto bi mi namreč, vse to prikril).

Priznam, da sem popolnoma zmedena.

S tem se srečujem prvič.

Ker sem te dni pod emocionalnim vplivom, ne razmišljam trezno.

Prosim, za mnenja,

Hvala vsem.
Default avatar

Marko

RD2 je napisal/a:
Veš kako je? Težko je svetovati nekomu, ki ne razmišlja trezno. Jaz bom rekel samo, mu ne bi dal šanse, ker moški me pač ne privlačijo. Vem pa tudi, da ko človeka nekdo privlači, mu je pripravljen verjeti marsikaj.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

oh......

Zelo verjetno samo naklada, da se je spremenil. Mogoče celo verjame samemu sebi ampak le čas bo pokazal resnico! No...jaz bi se takšnemu raje izognila...
Default avatar

Robi...

RD2 je napisal/a:
Meni deluje preveč lahkotno, naivno in zato nerealno, da bi postal "nov" človek.
Ne postaneš kar tako "nov". V dejanja so ga privedla njegova prepričanja in prepričanj ne spremeniš tako zlahka in ne brez ozaveščanja in večletnega dela na sebi.
Default avatar

Pandora1

Ali si imela med tem pogovorom občutek, da se te preteklosti sramuje, da se z njo dokazuje ali ....?

Verjetno je najboljši kompas v taki situaciji tvoj šesti čut. Kaj ti pravi? Kako doživljaš to zgodbo?
Predvsem pa koliko časa se poznata in kako blizu sta bila intimnosti, da ti je razlagal vse to... ?
Default avatar

Volk med ovcami

že to, da to opisuješ na MON_u pove o tebi vse.
Ne, nisi ga vredna. Ne znaš sama oceniti sebe in svojega odnosa do ljudi.
Ostani zavita v vati in čakaj na žabo, ki jo boš poljubila v princa.
Default avatar

On_

RD2 je napisal/a:
Manjka še velik del zgodbe, da bi lahko sodili.
Drugače pa.... sedaj ti je "vse" povedal, dal odločitev v tvoje roke in če mu nekoč spodleti in se vrne na stara pota in se boš ti jezila, ti bo lahko rekel saj si vse vedela, sama si hotela....
Vprašanje je tudi česa vse je sposoben kdo drug, ki je bil do sedaj pohleven kot ovčka?
Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš.
(Galvin K.)
Default avatar

se mi ne da dolgovezit

Bom kratek:

"Bejž stran in se zamisli nad sabo. To ti itak že intuicija pove. Poslušaj jo. Poslušaj se."

V dolgi verziji pa bi se spraševal, zakaj te privlačijo problematični moški...
RD2 je napisal/a:
Default avatar

Advent

RD2 je napisal/a:

Koliko je star?
Default avatar

Goldfish

Morda se je res spremenil, morda je pa ta izpoved poizkus ali preizkus, da bi se rad spremenil. Ne razumem, zakaj je šel tebe obremenjevati s tem? Kaj če ti čez čas reče...saj sem ti povedal, kakšen sem:).
Default avatar

1raglja

Garancije ni, dokler ne probaš ne veš.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Če znaš življenje izkoristiti, je dovolj dolgo. (Seneka)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Default avatar

Boom

No vidiš, večina ki drugače goreče zagovarja iskrenost v odnosu ti je odgovorila, da pojdi stran. Če bi bilo vprašanje pšostavljeno drugače - recimo zakaj je toliko časa prikrival, bi spet rekli, da je neiskren in da pojdi stran. Po tem sklepam, da je drugače tisto njihovo priseganje na iskrenost bolj s figo v žepu. :-))

Tu se strinjam s Pandoro. Treba je oceniti koliko je dejansko mišljeno resno to, da se je spremenil. Ker mislim, da si vsak, ki mu to uspe ali ki dela na tem zasluži še eno priložnost.
Default avatar

Margot-

RD2 je napisal/a:
Tip igra s tabo z odprtimi kartami in vse kar prosi je, da mu daš priložnost. Ne vem, kaj bi ti še rada?
.....

Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.
Default avatar

skela

Jaz vidim zadevo pol/pol. Mislim seveda šanse, da vama uspe.
Minusi so
- tip je nagnjen k temu, da do nečesa, kar si želi, uporabi bljižnice, ki ...niso čisto v redu.
To mogoče velja tudi za to, kako priti do tebe...
- razlog za iskrenost je lahko tudi kasnejši argument, ki se sprevrže v "saj si dobro vedela,
kakšen sem" ...

Plus je pa seveda lahko ta, da čisto resno misli in si zasluži novo priložnost. Poznam nekaj
ljudi, ki so imeli "pestro" mladost....in ki so zdaj super odgovorni in fajn.

Mene bi motilo verjetno to, da bi "morala" biti ves čas na preži....da bi bila prisiljena v neko
bedasto nadzorovanje in nezaupanje...in kar se tiče financ in kar se tiče žensk...celo življenje?
Default avatar

Marko

Boom je napisal/a:
Ja lej, če ti nekdo iskreno pove, da obstaja 90% verjetnost, da te bo nategnil, pač obstaja velika verjetnost, da z njim ne tvegaš. Jebeš tako iskrenost, kjer boš nategnjen. :))
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

Boom

Marko je napisal/a:
Hočeš torej povedat, da bi bil tiho, če bi bil pameten?
Default avatar

Margot-

Marko je napisal/a:
Kje pa je napisala, da je iskreno povedal, da obstaja 90% verjetnost, da jo bo nategnil?

Jaz berem ravno kontra. Da je s tem zaključil, ker je to del njegove preteklosti. Da živi drugačno, novo življenje in da ga v staro ne vleče več.
.....

Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.
Default avatar

RD2

Hvala. Z vaši mnenji mi pomagate.

Dejansko je tako, da mi je to izpovedal pri "5 kavi"...z njim nisem intimna.

Seveda, je po izpovedi zaznal moje precejšnje nelagodje a, da kljub temu upa, da se še "vidiva".

Imel je problematično otroštvo in se je moral od 15. leta preživljat sam...

Po eni strani, iskreno čutim, da živi drugače, po drugi strani me pa muči prav tisti izrek: volk dlako menja, čudi ne..

A je morda, kakšna ženska tukaj s podobnim primerom??!

Je pa tako, on mi je povedal, vprašam se, koliko moških to "zamolči"....
Default avatar

Robi...

RD2 je napisal/a:
Z vsako osebo, ki je imela problematično otroštvo, je običajno potem tudi v odnosu bolj problematično, saj oseba skozi odnos podoživlja svoje travme in ne zna ustvariti boljšega odnosa, kot se je ta oseba naučila iz svoje primarne družine.
Zato ima marsikdo en tak navidezni občutek varnosti in izboljšanja, ki traja dokler je ta oseba samska. Če ne prej, se najbolj zaplete takrat, ko pridejo otroci, ko se skozi otroka podoživljajo lastni spomini iz otroštva in s tem se pojavi odpor do otrok, vzgoje....

Zato pravim, če bi se ta moški resnično zavedal sebe in svojih težav, ne bi tako zlahka govoril o tem, da je postal čisto drugačen človek. Možnost postati drugačen človek, bo šele dobil, ko bo v resni zvezi. Drugačen človek ne postaneš tako zlepa, čez noč, ampak skozi šolo življenja in novih izkušenj.
Default avatar

Marko

Margot- je napisal/a:
Boom sem predvsem želel povedat, da te nekdo lahko tudi iskreno nategne. :)

Ona ni povedala direktno, tako nekako pa ga čuti. Sicer ne bi spraševala, kaj narediti. % sem namenoma malo dvignil.
Je možno, da se človek spremeni, verjetnost pa je mala. Če pravi, da zdaj živi drugače, je vredno tudi poskusiti. Pričakovati neko popolno varnost od potencialnega partnerja je itak iluzorno, tega ni.