Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže utesnitev ramenskega obroča

utesnitev ramenskega obroča

Pozdravljeni!

Po več letih bolečin, predvsem v desni rami, mi je bil ugotovljena utesnitev ramenskega obroča. Sedaj redno hodim na fizioterapijo in doma sama izvajam vaje. Zanima me, če je seveda mogoče oceniti, v kolikem času naj bi se stanje izboljšalo in ali je potrebno celo življenje nato biti pozoren na to? Hvala.Lp

Pozdravljeni!

Če delate ustrezne vaje – to so ekscentrične vaje za prizadete mišice, ki ne delujejo ustrezno velja, da se v 3 mesecih zamenja 50% vezivnih tkiv. Torej je v 6 mesecih kvaliteta kit bistveno boljša in ne bi smelo več prihajati do preobremenitev.

Utesnitev lahko povzročajo različni razlogi: nestabilnost ramena, nestabilnost lopatice, kalcinacije, osteofiti, spremenjena oblika kosti… zato je zelo pomembno, da se ugotovi vzrok, ki je privedel do utesnitve in se ga odpravi. Drugače se bo zadeva ponavljala.

Za odgovor se vam zahvaljujem in dodatno še pojasnjujem, da je bilo z ultrazvokom ugotovljeno, da imam minimalne kalcinacije, ki se sedaj odpravljajo z ultrazvokom.
Sama utesnitev pa je posledica več kot desetletja sedenja (med študijem in sedaj med delom), prisilne drže pred računalnikom in hitre rasti (imam namreč 176cm).
Sedaj redno izvajam vaje za hrbet in medenično dno. Bolečine niso več tako izrazite, vendar pa se še vedno pojavljajo ponoči pri ležanju na boku.
Kaj bi mi vi priporočili glede spanja? Pravilna blazina, vzmetnica?
Hvala za informacije.

Lp

Pozdravljeni!

Bolečine ponoči se pojavljajo zaradi sprememb v strukturi prizadetih kit mišic rotatorne manšete. In sicer pride do novih kapilar in novih živčnih končičev, ki jih normalno ni. Tako da na bolečino nič ne vpliva blazina ali vzmetnica, ampak sama struktura prizadetih kit. Zato pa se izvajajo ekscentrične vaje za prizadeto mišico, da se te novo nastale kapilare in živčni končiči zaprejo in da ne povzročajo več bolečin.

New Report

Close