Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Volvo V40 Cross Country D4

Default avatar

AnejFerko

Tokrat sem na test prevzel posebneža svoje vrste. Volva V40 v različici Cross Country in z najmočnejšim dizelskim motorjem D4. Gre za 2 litrski motor s petimi valji, ki obljublja 130kW moči. Ima samodejni menjalnik.

Opremljen je s celo serijo varnostnih asistenc.

Se že veselim vaših vprašanj...

Motor / menjalnik: 2,0 turbodizelski pet valjni (130 kW/177KM, 400 Nm) / 6-st. sam.
Poraba po ECE: 5,2 / 6,8 / 4,3 (CO2: 137 g/km)
Zmogljivosti maks. / 0-100: 210 km/h / 8,3 sekund
Dolžina / širina / višina: 4370 / 1552 / 1458 mm
Medosna razdalja: 2646 mm
Teža: 2038 kg
Posoda za gorivo: 60 l
Št. sedežev: 5
Prostornina prtljažnika: 335 l

Osnovna cena (V40 cross country D2): 24.210 EUR
Cena testnega vozila: 35.201 EUR
Cena testnega z dodatno opremo: 44.014 EUR
(dodatna oprema: paket intro (digitalni instrument 8-palčni TFT, parkirni senzorji zadaj, parkirna kamera, osvetljena glava prestavne ročice); srebrna letev pod vrati; paket business professional za summum (navigacija, high performance multimedia); paket podpore vozniku PRO (BLIS, sistem nadzora voznika, opozorilo pred trčenjem s samodejnim zaviranjem); ogrevanje sedežev, spredaj; el. nastavljiv voznikov sedež s spominom; volvo guard alarm; dvovišinsko prtljažno dno; sistem kakovosti zraka AQS; zatemnjena stekla, vrata zadaj in prtljažnik; alu platišča 18-palčna 225/45 mefitis; ogrevano vetrobransko steklo)
Default avatar

600

in torej koliko ti kaj porabi?
Default avatar

Spraševalec

Katera stopnja opreme je testirano vozilo? Ali ima 4X4? Kako bi ga primerjal s konkurenco in ali se splača kupiti izvedbo cross napram osnovni različici?
Default avatar

qmaxlpg

A V60 ste že imeli na testu?
Default avatar

999991

Kako je vozit ta avtomatik v tem avtu?
Default avatar

vročična :)

Anej me peljše en krog? :P Bom prinda :D
Default avatar

AnejFerko

Se je pa kar nabralo vprašanj.
vročična :) je napisal/a:
Anej me peljše en krog? :P Bom prinda :D
Ja za Volvo je kar veliko zanimanja. Se bomo potrudili in pripravili še kak video test.
999991 je napisal/a:
Kako je vozit ta avtomatik v tem avtu?
Volvo ima klasični hidravlični avtomatski menjalnik, ki suvereno opravlja svoje delo. Le na trenutke je preveč agresiven in želi prehitro do višje hitrosti.
Spraševalec je napisal/a:
Katera stopnja opreme je testirano vozilo? Ali ima 4X4? Kako bi ga primerjal s konkurenco in ali se splača kupiti izvedbo cross napram osnovni različici?
Testno vozilo je najvišje opreme - summum. 4 kolesni pogon pa je rezerviran samo za najmočnejši bencinski motor, tako da ga testni model nima. Malce čudna logika.
Direktne konkurence avtomobil nima, saj v tem razredu še ni. Če ga primerjam s tipičnimi konkurenti običajne različice pa mu lahko po kvaliteti izdelave in izbranih materialih konkurira zgolj Mercedes A. BMW 1 in Audi A3 imata za razred slabše notranje materiale. Volvo je res izbral vrhunske materiale in avtomobil daje vtis, da smo v prestižnem avtomobilu.
Sam ne bi nikoli kupil Cross različice, ki je dražja in razen izgleda ne ponuja nič več od običajne različice.
600 je napisal/a:
in torej koliko ti kaj porabi?
Glede porabe je težko kaj več reči, kajti prvi dan ga uporabljam zgolj po mestu. Pričakovati je, da se bo vrtela okrog 6,5-7.
Default avatar

wwwwi

Težek je.
Default avatar

600

a je poraba kej nižja sedaj? kok km si že prevozil?
Default avatar

Spraševalec

Ali se lahko vanj stlači 5 oseb? kako je s prostornostjo prtljažnika? bi bil takšen avto za družinsko uporabo (3 člansko)?
Default avatar

Fiskarts

Ima strešno okno oz. možnost doplačila zanj? Koliko stane? Strešno okno mora biti čez celo streho, da otroci vidijo ven. Hvala.
Default avatar

AnejFerko

Gremo po vrsti
600 je napisal/a:
a je poraba kej nižja sedaj? kok km si že prevozil?
Prevozili smo že preko 500 kilometrov in poraba se mi zdi kar velika šibka točka. Poraba je še vedno okrog 8 litrov.
Fiskarts je napisal/a:
Ima strešno okno oz. možnost doplačila zanj? Koliko stane? Strešno okno mora biti čez celo streho, da otroci vidijo ven. Hvala.
Strešno okno ni v opremi testnega Volva.
Ima pa Volvo malce specialen seznam (vse ni na voljo pri vseh paketih) doplačil in je dosegljiv na:
http://www.volvocars.com/si/all-cars/Vo ... 20_SLO.pdf
Spraševalec je napisal/a:
Ali se lahko vanj stlači 5 oseb? kako je s prostornostjo prtljažnika? bi bil takšen avto za družinsko uporabo (3 člansko)?
5 ljudi se lahko pelje v tem avtomobilu ampak pogojno. Zadnja klop je kar precej ozka in dva potnika sedita super (tudi malce bolj pomaknjeno v sredino), sredinski sedež je zgolj zasilen. Prtljažnik ima dvojno dno. Za 3 člansko družino bi bil kar majhen ta avtomobil.
Default avatar

R8

Za 3 člansko družino bi bil majhen avto? Dva spredaj in otrok zadaj in da ni dovolj prostora? A se ti hecaš ali si navajen s kombijem se vozit?
Default avatar

AnejFerko

R8 je napisal/a:
Za 3 člansko družino bi bil majhen avto? Dva spredaj in otrok zadaj in da ni dovolj prostora? A se ti hecaš ali si navajen s kombijem se vozit?
Površno sem prebral vprašanje oz me je zmedla prva trditev (3 potniki zadaj). Za tri člansko družino je več kot dovolj prostora v tem avtomobilu, za družino s tremi otroki pa ne, ker je zadnja klop precej utesnjena. Omogoča res udobno vožnjo 4 potnikom, peti potnik ima bolj "pogojno" sedišče.
Default avatar

Micika Vojškova

HVALA za tale test. Se ravno odločam za volva ali bmw serije 1. Po tem sem bolj navdušena nad volvom, ampak ne tem terenskim.
Default avatar

600

vzemi volva kr ga nima vsakdo.. bmwja ma vsakdo.
Default avatar

hladna Voznica

Jaz dam tudi glas volvu.