Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: BMW 120d z M športnim paketom

Default avatar

600

ne vem kje ti živiš,da vidiš takšne avte s prikolicami. v mestu tega ni :)
kar se pa tiče lambota pa srečno, če si res napraskal zanj pa dobro vzdrževanje pri enem k na črno dela ti želim, da ti bo bolj ugodn. :)
sicer pa kupci tega bmwja 120d niso ravno kupci tut lambota... dva čist različna segmenta.
Default avatar

simpl

hehe si me nasmejal...
seveda jih ne vidim..
tako kot 370Z tud 120d lih NI uporaben za ne vem kaj..kajne???

glede lambota pa tole..
verjetno bi se ti zdel čudak, če bi ti povedal ...
..da sem prodal hišo da sem ga vplačal..
tankam pa vedno za 50€...
tak da me tud podražitve ne skrbijo...hehehehe..
če sem pa na tesnem... pa položnice za elektriko ne plačam..
predvsem me pa skrbi poraba..in hvala bogu da imam 8 prestav..
in vozim na 1500rpm, da je poraba minimalna...in pršparam..

..včasih sem res lačen... in bos...
mam pa lambota...
Default avatar

IztokFranko

Ni smiselno, da se oddaljujemo od teme.

BMW 120d lahko najlažje in predvsem logično primerjamo z njegovo neposredno konkurenco.
- Audi A3: http://avto.over.net/clanek/novo-doma-audi-a3-iii-gen/
- Mercedes-Benz A: http://avto.over.net/clanek/novo-doma-m ... -a-in-glk/
In cenovno ugodnejšimi avtomobili:
- Volkswagen Golf: http://avto.over.net/clanek/novo-doma-v ... -golf-vii/
- Toyota Auris: http://avto.over.net/clanek/novo-doma-toyota-auris/
...
Default avatar

600

simpl je napisal/a:
hehe si me nasmejal...
seveda jih ne vidim..
tako kot 370Z tud 120d lih NI uporaben za ne vem kaj..kajne???

glede lambota pa tole..
verjetno bi se ti zdel čudak, če bi ti povedal ...
..da sem prodal hišo da sem ga vplačal..
tankam pa vedno za 50€...
tak da me tud podražitve ne skrbijo...hehehehe..
če sem pa na tesnem... pa položnice za elektriko ne plačam..
predvsem me pa skrbi poraba..in hvala bogu da imam 8 prestav..
in vozim na 1500rpm, da je poraba minimalna...in pršparam..

..včasih sem res lačen... in bos...
mam pa lambota...
no hvala za ta humor in tvoj hec na forumu.
Default avatar

R8

Pa kako lahko prideš v tej temi do lamborghinija, ki se ne more primerjaz z BMW-jem v ničemur?!

Največja konkurenca enki je definitivno MB A, ki pa ima po mojem mnenju eno pomanjklivost, saj ima pogon spredaj. Fail.
Default avatar

RSS-1

Samo ta avto je meni poezija.
Default avatar

Tomaž125

Zdravo! Vidim, da ste imeli na testu tako 118i, kot tudi 120d.. Kolikor gledam podatke 0-100 km/h sta primerljivo hitra, vendar je 120d v vsakdanji vožnji zaradi večjega navora hitrejši..imam prav?
Me pa nasplošno zanima primerjava, kako se avta peljeta? Kateri ima bolj prijeten zvok (je 118i pretih, 120d preglasen?)
Recimo, da se letno prevozi z avtom 15-20kkm, katerega bi raje izbrali? Pustimo to, da je 120d dražji.. odpoveš se navigaciji, avt. menjalniku ali usnju, pa dobiš razliko notri :)

Hvala

lp
Default avatar

IztokFranko

Tomaž125 je napisal/a:
Zdravo! Vidim, da ste imeli na testu tako 118i, kot tudi 120d.. Kolikor gledam podatke 0-100 km/h sta primerljivo hitra, vendar je 120d v vsakdanji vožnji zaradi večjega navora hitrejši..imam prav?
Me pa nasplošno zanima primerjava, kako se avta peljeta? Kateri ima bolj prijeten zvok (je 118i pretih, 120d preglasen?)
Recimo, da se letno prevozi z avtom 15-20kkm, katerega bi raje izbrali? Pustimo to, da je 120d dražji.. odpoveš se navigaciji, avt. menjalniku ali usnju, pa dobiš razliko notri :)

Hvala

lp
118i ima nevdomno vsaj zame lepši zvok. Nenazadnje je 120d klasičen dizel, ki pač že malce po traktorsko ropota. Navora ima res dizel več, vendar tudi bencinar lepo potegne saj pod motornim pokrovom testnega vozila 118i se je skrival 1,6-litrski bencinski pogonski agregat podprt s turbo puhalom z več kot dovolj moči.

Glede na prevožene kilometre od 15.000 km naprej bi raje izbral dizla razen, če bi le te naredil večinoma v mestnem režimu, kar pa je težko.