Avto.Over.Net

Avtomobilizem

kateri avto? ford ali volvo ali...?

Default avatar

DRRR

Samo v vednost...Ford je lastnik Volvota, GM je lastnik Saaba...in oba koncerna sta pridelal ogromni minus...V V50 vgrajujejo francoske motorje od Peugota in Renaulta, dost delov je tud od VW...
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
Ne prekidaj ženu dok šuti...
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Default avatar

šmonca

henry ford je napisal/a:
Ni bil s ali v 40 ampak je bila 440 in 460 ( mi smo imeli 460 ).
Default avatar

fda

didakta je napisal/a:
Daj nehaj basat. Ob varčni vožnji po regionalki pa verjetno pod 3 litre, aneda? Pod 7-8 litrov pri konkretnem priganjanju ne prideš, ali pa ti ne veš, kaj je konkretno priganjanje.
Default avatar

elaine

DRRR je napisal/a:
Lastnik Saaba je nizozemski Spyker Cars. In kdor želi kvaliteten avto bo kupil Saaba ali Volva. Čeprav menim, da za avtoričine potrebe bo Focus primernejši.
Default avatar

mao

lastniki forda smo mi, kitajci, kdo ga izdeluje? mi Geely))))))))
Default avatar

DRRR

elaine je napisal/a:
Ja pa dobr no.... 2010 je tvoja firma od GM odkupila Saab....super firma, ni kej, če si ga kar podajajo...Saab še kokr tolk drži ceno, čeprav je ful mal izbire.....Volvo je pa itak ničvreden čez 10 let...edino XC90 še nekak drži ceno...
Default avatar

DRRR

fda je napisal/a:
2.0 TDI od VW so itak mašine u kurcu...vsak pameten se izogiba teh mašin po letu 2003...
Default avatar

cicibanka

Alpa citroen c4, je neka nova oblika zdej, sem vidla učeri po tv.... cena je pa tud pod 13 kil.
Default avatar

avtofenica

Šimna je napisal/a:
Tudi jaz sem za Volvo, zanesljivi, dizel varčni, sploh in oh, ne bo ti žal, če ga kupiš.
Default avatar

DRRR

avtofenica je napisal/a:
Edini dober dizel motor je D5 (petvaljni 2.4), pa še ta je popolnoma nekonkurenčen VW in BMW motorjem tako glede zmogljivosti kot porabe...
Default avatar

partika

DRRR, kakšen je torej tvoj konkreten predlog?
Default avatar

bili v isti dilemi

... in se po ogromno prebranih člankih, forumih in posvetovanjih odločili za Ford focusa. :)
Default avatar

DRRR

partika je napisal/a:

Brez konkurence

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4335301&show=1
Default avatar

partika

in do koliko prevoženih km se še splača kupit tega lepotca?
Default avatar

flashgordon

DRRR je napisal/a:
zanimivo , malo višje pa pljuvaš po 2.0 tdi motorju? in sicer ne čist neupravičeno, res so težave z njim, predvsem glede porabe olja in z odmičnimi gredmi pri 16 v motorju, kar je posledica slabega mazanja, potem težave so s tesnenjem motorja in na šobah, pa tud bmw je imel težave z 3.0 dizli in z 2.0 dizli, 3.0 je bilo dost primerov ko je motor dobesedno razgnalo, audi je imel težave z 2.5 šestvaljniki itd....ni ga proizvajalca ki prej ali slej ne bo kiksnil...eni najboljših motorjev pa so 1.9 jtd oz multijet motorji od fiata, ki se vgrajujeo tudi v ople, pa vw 1.9 tdi, praktično neuničljivi, pa znimiv podatek je tud da je 1.6 dizel, ki ga deva bmw v svoj model 1, razvil koncern PSA, itd
Default avatar

DRRR

flashgordon je napisal/a:
Za konkurenčnost se menda tretira motor z podobno močjo in kubiki....BMW-jev šestak 525d je popolnoma druga zgodba od D5...

Dizli pa niso moja zgodba, tko da mi dol visi kolk problemov je z njimi....
Default avatar

eowin

glasujem za volva.
Default avatar

DRRR

partika je napisal/a:
Predvsem ne glej na kilometre ampak na vse kaj drugega....tip lastnika(firma, leasing, privat, starejši urejen človk,itd..), servisna knjiga -preverjena na BMW servisu, ogled z mehanikom-tester + dvigalo in ličarjem....
Edino na tak način se da kupit dober avto....kilometri in letnik pri tem nimajo nobene pametne zveze...
Default avatar

flashgordon

drrr nehaj mešati hruške in jabolke; če daš na vago novega forda in 6 let starega bmw-ja se bo vsak s posrapljenim podstrešjem in predvsem nekdo ki je nepristranski in ki ne navija kot fijakrski konj zgolj za eno znamko kupil nov avto z garncijo, še posebej če bo delal 40000 km na leto....zgornji bmw ki si ga nalepil...že podatek da niso navedeni km je dovolj zgovoren, crkne pa vsak avto, tud ta bmw ni izjema pa je lahk avto od samega papeža., ko so km tu bo crknilo nekaj, turbina, šobe, visokotlačna črpalka, itd in stroški popravila gredo hitro v tisoč evrov in čez,,,sevrda če pa hočeš šmonko in zraven še fotrat petrol in zavarovalnico pa mahanike, potem pa izvoli