Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom parketar – sanacija parketa

parketar – sanacija parketa

Če ima kdo res dobre izkušnje z zanesljivim parketarjem – Ljubljana in okolica, lepo prosim za kontakt.
Na nekaj mestih nam je doma kot kaže popustilo lepilo pa bi želeli sanacijo z vbrizgavanjem lepila – brez naknadnega lakiranja ali drugih večjih posegov, če je to mogoče.

Hvala za vsako informacijo.

kaksen parket pa je to (panelni, lamelni,…)

panelni, se možu zdi. 🙂
položen na ribjo kost.
star 23 let, a ga kljub temu trenutno ne bi niti na novo polagali, niti lakirali, saj bomo verjetno čez 3, 4 leta stanovanje kompletno preurejali, do takrat bi se radi znebili le nadležnega škripanja.


Je mogoče. Na stikih, kjer najbolj škripa, se vbrizga lepilo. Luknje pa zapolni s paličicami, ki so iz istega materiala in videza kot parket.

Robi, hvala za informacijo. Imate mogoče kontakt koga, ki to dobro naredi? Raje plačam malo več, pa da je ok narejeno, kot pa da imam na parketu potem ostanke lepila, ali pa da škripa še naprej…

Nisem iz Ljubljane ali iz okolice.
Doma pa imam laminat, ki sem ga sam polagal.

a gre parketna descica mogooče ven? pa da se lepilno smolo nanese pod parket in se ga vstavi nazaj spranje se pa pokita z akrilom iste barve kot parket.
če pa parket negre ven in da skripa se pa v parket zvrta majhna luknjica in se v luknjico vbrizga določeno kolicino lepilnega purpena, luknjico se pa zapolni z voskom. Luknjica je povsem neopazna.
Iz kje pa ste v Ljubljani. Delam v parketarstvu in imamo veliko taksnih problemov za resevat 🙂

ps. na priblizno kolikih mestih pa vam skripa parket?

Se malo vmešam v to temo, saj imam doma enak problem. Parket (nimam pojma kakšen, ker se na to res ne spoznam, deščice položene na ladijski pod, nič dodatno lakiran) je bil položen pred 19 leti in pri vhodu v stanovanje je začel ropotati že kar nekaj let nazaj, ampak to smo se navadili. V zadnjih dveh letih pa se je pojavilo še nekaj takih glasnih mest na parketu. Predvsem tam, kjer se največ hodi (hodnik in dnevna soba). Sklepam, da lepilo ne drži več, saj se sliši votel zvok, če se potrka po parketu. Med hojo pa se tudi sliši ropotanje, tako da je stvar neprijetna in postaja moteča. Parket škripa na ene 6, 7 mestih. Deščic parketa se po moje ne da ven dat.

Brala sem že o sanaciji z vbrizgavanjem dodatnega lepila, pa sem potem nehala o tem razmišljat, ko je nekje pisalo, da je treba paket potem zbrusiti in polakirati. Tega namreč trenutno ne bi rada počela, znebila bi se rada le nadležnega škripanja, ki me po moje moti bolj, kot bi me motile malo vidne luknjice.

Zanima me, ali je treba po popravilu imeti parket kaj obtežen. Koliko časa? Koliko približno stane tako popravilo parketa in kakšen je dejanski učinek? Škripanje povsem zgine, se zmanjša…?
Glede na to, da lepilo popušča na več koncih, lahko verjetno pričakujem, da bo popustilo še kje oz. da se bo predel škripanja širil. Je pri takem popravilu kaka omejitev glede na velikost področja, kjer je lepilo popustilo?

rok612, vi se ukvarjate s takimi popravili? Sem iz Ljubljane (Šiška).

Hvala za vse informacije!

Zdravo!

Ja če je parket fiksen je mozno dozirati lepilni purpen, ko vbrizgamo je treba na mesto kjer smo dozirali lepilo obteziti z čim večjim bremenom da ko se purpen napihne, da gre purpen po čim večji površini ne da gre v višino in potem boste imeli buhtelj. drug dan se luknjico zavoska in skripanje bi moralo biti popravljeno neglede na to kaj je pod parketom. Če je teh mest veliko tako da so skoraj en zraven drugega to ni ravno najbolje dvomim da škripanje povsem izgine, zmanša se ampak če je tako predlagam sanacijo parketa. Po vbrizgavanju parketa ni potrebno ponovno zbrusit in lakirat ker če malo paziš pri vbrizgovanju se nič ne pozna.

Ja polagamo parket, pvt, linolej,… brušenje parketa in zato imamo kar nekaj takšnih popravil.
Glede cene se bom pa pozanimal pri firmi kaksne so. Sem pa iz okolice Domžal.

Rok, mene pa zanima, ali se da na ta način sanirati le posamezne odstopljene deščice. ali tudi večje področje, npr. 1m2 ?

In čisto kot laika me zanima – zakaj se ne vbrizgava lepila, namesto purpena? Če se purpen napihne v napačno smer, najbrž ni luštno…

Za ta namen se uporabi montažni purpen. Purpenov je namreč več vrst. Eni expandirajo bolj, drugi manj.

Blaz.

Ja tko če je parket naknadno brušen in lakiran ni ravno dobra ideja ker samo ene descice nemores prelakirat pa tudi višina glede na ostale ze polozene bi bla visja. Če je pa položen ze gotovi parket in je ista debelina potem se da eno descico ali vec ampak je veliko “zafrkancije” preden požagas vse “folce” in vstavis nazaj in potem se tudi spranja malenkost vidi. Se pa da sanirati.

Am ce bi vbrizgavali lepilo katerega se uporablja tudi za leplenje parketa na estrih bi prvo kot prvo trajalo dlje da se posuši, ker bi blo naneseno na debelo, nebi zapolnl “lufta” med parketom in tlemi pa tudi mozno je da bi cez spranje udaril ven.
Nevem mi vedno uporabljamo purpen ki se napihnje tam nekje srednje.
Napihniti se nemore v napačno smer ker ga vbrizgamo v manjsih količinah in raje na več mestih. Če dobro obtezimo nebo purpen ves ta breme potisnil navzog ampak se bo širil po širini in lepo utrdil parket. Če se pa slučajno napihne v napačno smer oz. navzgor se pa descica od parketa vzame ven, purpen se počisti in ponovimo vajo v manjsi količini.

rok, hvala za vse info.
s čim pa vi tole obtežite, da je dovolj težko, da res drži in da ne gre v višino?

mi obtežimo z žakli cementa ali pa nekaj taksnega. Tko da je tam nekje 100kg bremena.

LP Rok

Zdravo
Priporočam Parketline Medved iz Škofljice sem bil z njim zelo zadovoljen, zato jih tudi vam priporočam!

http://www.parketline.si/trgovina

Pozdravljeni
Tudi mene zanima tole s purpenom. V kakšnem razmaku injektirati purpen , koliko lukenj narediš in kako velika podložna plošča mora biti.Pa koliko časa je potrebno imeti obteženo
Hvala

Objava čaka odobritev

New Report

Close