Najdi forum

kamin – izvajalci

Pozdravljeni!
Odločila sva se za toplozračni kamin s kaminskim vložkom. Na kaj naj bova pozorna pri izbiri ponudnika, saj jih je na spletu veliko in tudi na sejmu v LJ jih je bilo kar nekaj in vsak hvali svojo robo in izvedbo. Vsak namig nama bo prišel prav, predvsem vaše dobre in slabe izkušnje.

Prvo bi vprasal koliko in koliko velike prostore nameravata ogrevat???
Zakaj sta izbrala toplozracni kamin???
Koliko ur na dan oz na teden bosta zakurila kamin,ali bo le estetski vlozek??
Ze obstaja kak vir ogrevanja in kaksen??
Je to nova hisa ali stara?
Kaksen cenovni razred kamina sta si zamislila???

To se mi zdijo pomembna vprasanja preden ti lahko bilokaj svetujem.Ce odgovoris nanje ti z veseljem kaj predlagam.

To pa kar pises da vsak je hvalil svojo robo,je normalno,pomembno se mi pa zdi da ta ki ti ponuja da ti ne le proda ampak tudi vgradi in nudi servis.To je zame resna firma.

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

Pat, dej ne komliciraj.Mislm, kakšna vprašanja…
Valjda da toplozračnega, kaj pa drugega…?

Profesionalno izvedeno: 041 648 380, okolica LJ, priporočam.

DRRR, ne obstajajo samo toplozračni kamini, zato se mi zdijo vprašanja smiselna.

Pat, ali se s izdelavo kaminov ukvarjaš ali te te stvari zanimajo in si se vanje poglobil?

Ker sem hvaležna za vsako pomoč, odgovarjam na vprašanja:
– velikost prostorov: cca 10 m2 jedilnica, cca 10 m2 jedilnica, dobrih 20 m2 dnevna soba; vse povezano. Če odpreš vrata, ogrevaš še hodnik in osrtale prostore (ob prehodu letnih časov)
– zakaj toplozračni – ne potrebujeva akumulacije, raje hitrejši učinek, pa tudi izkoristek je pri teh kaminih večji
– koliko ur bomo kurili – tako je to, da nas večinoma ni doma do poznih poipoldanskih ur, torej bova zakurila ob večerih, če bo čas, ob vikendih, največkrat ob prehodih, ko še ni prav mraz, pša bi v dnevnih prostorih pasalo dvignit temperaturo za kakšno stopinjo ali dve, pa še prijetna je ta ka toplota. Ob hudem mrazu pa bi bil to dodatek k ogrevanju, ki ga imamo sicer – radiatorji in v kop. talno gretje – ogrevanje na UNP.
– nikakor ne bo (le) estetski vložek, sicer bi kupila umetniško sliko velike kmečke peči …, resno misliva, zato sva tudi pripravila dovod zraka skozi temeljno ploščo kleti, dimnik,…
– hiša je nova, v fazi zaključnih del – montažna
– cenovni razred – 4000-6000 eur, kolikor sem spremljala cene, čeprav se mi zdi to veliko…, s kaminskim vložkom, montažo, zunanjo obdelava s keramiko, imitacijo kamna, zidaki…

Pod mojim nickom je pisal moj mož in ti bo kar on odgovoril v kratkem.

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

sam se pripravljam na izbiro kaminske peci ,ena od mojh dejavnosti pa je tudi ta.
Kot vidim imata za ogrevat cca 40m2+hodniki.Ne vem a je hisa nadstropna ali ne ????Ker ce je, je moznost kamina s toplozracnim razvodom v eno do dve sobi,ali kopalnico…..
Ni slabo ker ce ze zakuris lahko segrejes se dodatne prostore zastonj da ne rabis plina.
Ne vem ce vesta,a obstajajo tudi kamini na drva in plin.Sta tudi o tem kaj razmislajla???
Mislim da se da dobit dober kamin za tak denar,pri oblogahpa se da veliko zapravit ali pa veliko naredit za majhen denar.A ze imata idejo zunanjega izgleda in kaksne materiale bi uporabljala???a,ja kaksen fi dimnika pa imata in pod kaksnim kotom je prikljucek(45ali 90 stopinj??)Zelo pomemben podatek!!!!!!!!!
Sama sva z zeno precej izkala in dobil sem eno najboljsih firm v Italiji-Jolly mec-poznata??
http://www.jolly-mec.it/index.php?option=com_ricerca&Itemid=55
zelo kvalitetni in veliko izbire.
…….se veliko se da napisat,ce vaju se kaj zanima me lahko vprasata.
LP,Peter

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)


Pat, oz. Peter, ali to pomeni, da vgrajuješ kamine tudi za druge?

Za kakšne razvode v druge prostore je pri naju prepozno, nekaj časa vem za to možnost, a kar je, je. Hiša je namreč montažna in vse inštalacije, prezračevanje,… je treba predvideti nekaj mesecev pred postavljanjem hiše. Je pa K+P+M, če odpreva vrata na hodnik, bo nekaj toplega zraka šlo po stopnišču navzgor. Imava vgrajen šamotni dimnik, priključek je na višini 2 metrov, pod kotom 45 stopinj, fi 20 cm. Skozi svetlobni jašek pri oknu v kleti imava v kleti pod stropom speljan dovod zunanjega zraka, ki pride skozi ploščo v pritličje zraven dimnika. Toliko sva si pripravila, po zbiranju predhodnih informacij in nasvetov.
Glede materalov nisva še odločena.

odlicno,glede prikljucka in preseka dimnika je vse OK!!!
ker to je zelo pomembno ce hoces da kamin dela odlicno.
ce vama je vsec kak kamin od jolly mec me lako kontaktirata,vecino se vidi na internet strani ,dodatne prospekte in cene vama lahko priskrbim.Ce bo kaj interesantnega me lahko kontaktirata na ta mail(je od zene)ali na mojega [email protected]

LP,

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

Hvala, Peter za informacije, te firme ne poznava. V naslednjih dneh sva mislila obiskat nekaj firm in s.p. -jev, ki se ukvarjajo tudi z montažo prodanih kaminskih vložkov in obzidavo. Sva mislila prosit za ponudbo tele:

http://www.pecarstvo-hrovat.si/galerije/kaminvlozek.html
http://www.kamini-kocevar.si/zaprti_kamini.htm
http://www.pecarstvo-lah.si/toplozracni_kamini.php
http://www.imag.si/kamini/palazzetti/ekomonoblok.php

Kaj meniš o njih in ali lahko katere priporočiš. V bistvu bi bil že čas, da nekaj premakneva, saj imava že en mesec narejene estrihe, zdaj bi bil na vrsti kamin, nato pa parket, pa se nama bo vse zavleklo, sploh, če ne greva kmalu v naročilo, saj so roki izvedbe kar dolgi.
Človek nikoli dovolj ne ve, zato celo življenje sprašuje.
Lep pozdrav

sva z zeno tudi midva izkala po teh straneh,pa naju niso prepricali,niti za ogled.Zato sva sla v Verono na sejem kejr sva dobila kar sva iskala.
Ce bosta sla okrog teh ponudnokov,povprasajta tudi po certifikatih teh peci katere so vama vsec,in materialu iz katerega so narejene.

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

Če je kdo interesent za kaminske vložke naj piše na [email protected]
in pošljemo mu ponudbo za dobavo in obdelavo kaminskih vložkov.
Izdobavljamo pa kvalitetne in cenovno ugodne kaminske vložke Steko iz Češke.
gsm 040 150 502

Glede na diskusijo, me zanima zakaj je pomemben kot priključka? Ali mi lahko to razložite, prosim?

Drugače pa so zelo dobri v Pečarstvu Avguštin. Mi imamo novo to sezono in je res res lepa, dobra, kvalitetna, v glavnem ni da ni! Vsakdo ki jo vidi jo resnično občuduje.

Da se spet malo oglasim: spomladi sva imela kup odprtih vprašanj, sedaj pa že veselo kurimo v kaminu!
Naletela sva na mojstra, ga ni na spletu, gre po ustnem izročilu in sva res zadovoljna. Kamin krasno vleče, lepo izgoreva, super greje, za pogledat je nama najlepši – rustik, obzidan s kamnom in granitno polico… Ker so vratca s steklom, je res užitek, ko lahko vidiš gorenje drv v njem. Prav gotovo bo veliko v uporabi, sva že prisskrbela 2 leti stara bukova drva.

Joma, lepo prosim
Tudi mi se odločamo za kamin- gotovo šele po novem letu(finance), pa bi res prosila mogoče za kakšen naslov
Lepe tople zimske dni želim vsem skupaj

Zivjo!

Ful dobre peci na drva in kaminske vlozke imajo pri firmi Stone na Zaloski v Ljubljani (ne vem kolk je hisna stevilka ampak so nasproti trznice v Mostah).
Imajo kar veliko izbiro razlicnih proizvajalcev (menda je njihova ponudba izbor naj proizvajalcev iz razlicnih drzav po Evropi), ukvarjajo se pa tudi z dimniki, tako da ti vse skupaj zmontirajo in priklopijo.

Srecno in naj tudi vam zadisi po drvih, kot pri meni!

Poldka, kontaktiraj me na ZS.

Joma, zelo mi je žal, toda ne morem pisati, ker je naslov SKRIT
LP

Če bi bila ti registrirana, lako vsakemu pošlješ ZS direkt, ne da bi videla e-naslov, izbereš “odgovori preko zasebnega sporočila”.
Pa pustiva to. Pokliči Primoža na 041 896 849. Pride, pogleda, svetuje, pove stroške… potem se odločiš. Možno je, da ne dvigne tel., če mu je neznana cifra. Če ga dobiš, povej, da imaš priporočilo 🙂

jaz lahko toplo priporočim človeka, ki se ukvarja iz obzidavo kaminov iz kamna (oz. zgleda kot kamen), naredi pa res karkoli (pokažeš mu sliko). kaminski vložek pač nekje kupiš, on ga pa unikatno obzida, velik perfekconist po duši, drugače se ukvarja tudi s kiparstvom. http://www.lesnik-art.com/kamini.htm

New Report

Close