Najdi forum

oh, ti sosedi

Pozdravljeni, forumovci. A ste tudi vi že taki ‘odvisniki’, da prav ‘morate pobrskati po netu, ker drugače vam nekaj manjka’?

Rada bi Vas vprašala za nasvet, če imate minutko časa, seveda:

Namreč, sestra se je odločila, da bo popravljala gospodarsko poslopje, ki je v bližini hiše naših staršev. Ker pa živimo na deželi in smo še v časih Franca Jožefa (tako izgleda), ta gospodarski objekt meji na 16 m2 veliko površino z malih orehom, ki še ne rodi v obilju, glih nekaj malega.

Če hoče sestra zdaj popravljat, mora dobiti soglasje tega lastnika, ki pa je v zameno za to grozno veliko parcelo ZAHTEVAL 2 PARCELI mojih staršev – 1 v izmeri 60 m2, druga pa skoraj 100 m2 in ne boste verjeli, na obeh sta že odrasli drevesi oreha. Mislim, da se pomikamo v čase pred drugo svetovno vojno, ko so zadeve reševali na tak način – z zamenjavami. Ta človek je bil že od zmerom bolj težke sorte, ampak do zdaj, hvala bogu, smo bili v dobrih odnosih. Zato zdaj ne moremo razumet, od kje njemu take zahteve.

Naj še omenim, da sta se z ženo zelo grdo obnašala do sestre, ko ju je šla prosit za soglasje, jo prav lepo podj… (oprostite izrazu, ampak tako je bilo) in izjavila, da je tisti 16 m2 zdaj vrednih 1mio, ker ima pač sestra potrebo po njunem podpisu. Še to, čeprav je parcela njuna, je nikoli ne čistita, ampak morata to storiti moja starša, če nočeta, da robida ne pade na naš vrt. Bognedaj pa, da bi kakšen oreh ukradli. (Mislim, da jih ponoči hodita štet.)

A ste imeli že kdaj take ‘prijazne’ sosede in kako ste ukrepali? A jih lahko na kakšen način ‘prisilimo’ – mogoče z žgečkanjem (jaz bi podpisala takoj!)?

Zahvaljujem se Vam za vaše odgovore in pošiljam sončne pozdrave s primorske.

Polona

Hmmm…nič kaj lepo se vam ne piše.Mislim,da pri gradnji oziroma obnovi tega novega poslopja po novem zakonu ni potrebno toliko upoštevate sosede(v narekovajih)Kakor je nam rekel arhitekt,lahko po novem zakonu nasprotuje gradnji sosed samo z tehtnim razlogom(senčenje njegove hiše,preblizu meja,…..).Tudi ,če se pritoži ,gre stvar naprej in na koncu on krajšo potegne.Tako se je izkazalo da se stvari lahko po krajšem roku uredi.Malo se pozanimaj po uradnih poteh o tem problemu,mogoče ti bodo pa prisluhnili.”Jaz pravim,da zemraj obstaja višja oseba od tebe tukaj!!!”.Če pa Vas to pride predrago(sodišče ,odvetnik,itd…) in nimate časa,mu ponudite15.000 sit/m2 al ikaj takeag in rečeta da sežeta vroke brez iskanja uradnih poti.Veliko ljudi ko vidi denar,omehčajo “svoje srce”.Tako sem jaz delal:)
Upam,da boste kaj uredili!!!In srečno!!

Hvala JohnQ, ampak izgleda, da tega našega tepca denar nič ne zanima, ampak upam, da bo stvar malo prespal, ker drugače ne vem, kaj se piše sestri dobrega.

Stvar je tudi v tem, da je pri tem poslopju samo ta košček zemlje, lastnik pa stanuje kar daleč, tako da ne razumem zakaj je treba tako komplicirat.

Hvala še enkrat in en sončen pozdrav.polona

New Report

Close