Najdi forum

napeljava -mansarda

Pozdravljeni!V mansardo mislim potegnit centralno kurjavo,vodo ,odtoke.v mansardi že imam en radiator.Ali se lahko iz tega radiatorja naprej izpelje po mansardi centralna?Ali so kakšne pomanjkljivosti?
Potegniti bom moral vodo in odtoke.Ali bom moral veliko ploščic uničiti spodnjim sosedom?Ne vem če bom lahko dobil iste vrste ploščic ?Pozna kdo kakšno drugo boljšo rešitev?
Sedaj imam v mansardi neke vrste estrih(17 let star) ,bojim se da ponekod ni raven,ali ga pa malo manjka.Ali se ga da “zakrpati”?Ali je res da za polaganje laminata ni potreben 100% ravna podlaga(npr.estrih)?

Na nobeno od tvojih vprašanj ni enoznačnega odgovora. Vse je odvisno od dejanskega stanja in poteka obstoječih inštalacij, ter razporeditve prostorov.

1. Iz radiatorja se da razpeljati sistem centralne, če preseki obstoječih cevi zadoščajo potrebam načrtovanega sistema.
2. Voda in odtoki se dajo potegniti v mansardo. Za odtok bo potrebno razbiti približno 30×60 cm veliko luknjo za WC kjer bodo naredili priključek na vertikalo, ki jo bodo verjetno potegnili po zunanji strani (ni potrebno razbijati ploščic v kopalnici) stene obstoječe kopalnice. Vse je odvisno od spretnosti vodovodarjev in razporeditve prostorov okoli kopalnice.
3. Priključek za vodo je mogoče izpeljati tudi nadometno (če se lastnik spodnje kopalnice strinja), v tem primeru je potrebno samo vrtanje luknje za prehod cevi. Tudi to je močno odvisno od dejanske razporeditve in tipa obstoječih inštalacij.
4. Tudi za estrih imaš več rešitev: od ravnanja z izravnalno maso, do odstranitve in izvedbe novega (mokrega ali suhega), če je strop lesen lahko estrih tudi odstraniš in na zgornje deske nabiješ iverke ter na to položiš laminate.

Jaz ti predlagam, da za izdelavo centralne in vodovodne inštalacije pokličeš vodovodarja, ki ti bo povedal kakšne možnosti imaš glede na obstoječe stanje in ti sesavil predračun. Meni so podobne stvari naredili “Sanitar” iz LJ. Ogled – predračun – in kasneje profesionalna izvedba v enem samem dnevu (luknje so sicer kasneje zaflikali drugi). Cena je bila tudi “profesionalna” (koliko sem že pozabil, ker sem to delal že pred leti), ampak je bilo vsaj narejeno, kot se šika.

HVALA TI LEPA SITH ZA TAKO IZČRPEN ODGOVOR.SEM ŽE MISLIL DA NE BO NOBEN ODGOVORIL:)

New Report

Close