Najdi forum

Laminat v kuhinji?

Ali ima kdo kakšno idejo, s čim bi lahko nadomestili linolej v kuhinji. Razmišljali smo o laminatu, pa nas strašijo, da je zelo neodporen na vodo in da se nam bo vzdignil ob prvi luži na tleh. Ali ima kdo izkušnje s tem, kako se laminat obnese v kuhinji ?
Vnaprej hvala.

V kuhinji imamo laminat že četrto leto. Imam malega otroka, stalno se kej polije.Pobrišemo in je vse o.k. Nič se ne dviguje. Enostaven je za vzdrževanje in po štirih letih je še kot nov.

Ali imate tistega na click sistem ali ste ga lepili (menda naj bi bil ta boljši oz. naj bi rajši tudi tistega na
človek na stikih kar malo zalepil, da vlaga ne pride med plošče)?
[attachment=0]slikaslikaslikicaa.jpg[/attachment]
Hvala.

Imamo lepljenega. Pravijo, da je največ odvisno od tega, da je dobro položen. Tudi v službenih prostorih ga imamo, pa ni nobenih problemov.

Mi imamo laminat v kuhinji, pa smo ga morali že enkrat menjavat…

Imamo namreč tudi pomivalni stroj, ki smo ga sicer lahko vklopili in pustili, da “laufa” brez nadzora. Pa je en dan cev za vodo (mislim da) začela spuščati (nas ni bilo doma) in kuhinjo “malo” namočila. Laminat je seveda dvignilo, kuhinjo pa je bilo treba (vsaj spodnje elemente) razmontirati in laminat ponovno polagati. Ata je cev sicer popravil (menjal), a smo kljub temu par dni po polaganju novega laminata doživeli deja-vu: še enkrat poplavljena kuhinja. Tokrat smo bili hitreje doma in smo rešili, kar se je rešit dalo (laminat smo več dni “sušili”, tako da so zdaj posledice “poplave” minimalne). Seveda se te izkušnje nanašajo na malo večje količine vode in daljši čas stanja vode na laminatih (nekaj ur?), ob manjših razlitjih (če si doma), ni težav…

V svojo kuhinjo sem po vseh teh izkušnjah (čeprav sem vedno na laminat v kuhinji prisegala) raje položila ploščice (saj se dobijo tudi take, ki imitirajo lesena tla…).

Tudi mi imamo laminat v kuhinji in sem zadovoljna z njim. Se pa splača kupiti čimbolj kvalitetnega.

se strinjam
tud mi laminat v kuhinji in sicer click pa še lepljen zraven tko da res drži, pa mal boljše kvalitete
sem pa testrial da kos laminata namoču v vodo po enem tednu bil špe v redu pol pa se začelo
tko da laminat pa voda načeloma ne gresta skupaj samo če se pa kaj polije pa gre
bla enkrat luža od hladilnika k nagajal cel vikend pa se nč ni zgodil
tko da

odločitev je pa tvoja

Če laminat, potem raje dražjega kot cenejšega.

P. S.: Kaj pa parket, enako debel kot laminat – cca9mm?

P. P. S: Obstaja tudi imitacija parketa/laminata = plastika. Cena enaka kot laminat. Lahko uporabiš tudi za bazen !!!

Je pa veliko odvisno od podlage: je ravna? Drugače bo škripalo …

New Report

Close