Najdi forum

viseča školka

Kakšne izkušnje imate s straniščnimi školjkami, pritrjenimi v steno – odtok v steno. Mi bomo renovirali kopalnico, pa me malo skrbi, kaj se zgodi, če sistem odpove? Rušenje stene? Kakšna je življenska doba? Hvala!

Mi imamo tri take WC školjke pritrjene na steno, in tudi WC splakovalnik vgrajen v steno.
Glede, da smo prej imeli WC s talnim odtokom in WC splakovalnik obešen na steno ti lahko povem naše izkušnje.
Pri tastari talni WC skoljki je vedno bilo nekaj mokro, kjer se je školjka stikala s talnimi ploščami, tudi čičšenje tal, je bilo zaradi dostopnosti otežkočeno, in tudi dostikrat se je kaj zamašilo, ker je pri talnem več ostrih ovinkov….
Pri višeči skoljki se ti ni treba bati zamašitve (seveda pri normalni uporabi) saj gre odtok v zidu seveda naravnost navzdol in ne vodoravno po tleh kot pri talni.
Tudi veliko lepše je videti in enostavno pobrisati po tleh pod WC skoljko.
In seveda zidni splakovalnik je super, saj nimaš za hrbtom ali nad glavo tiste velike škatle…

Ali se to visečo školjko lahko montira na knauf steno?

Knauf … ?
Nimam prakse … je pa dobro da narediš – če je zid tanek – pritrditev iz druge strani … potem pa zadevo testiraš (najtežji pri hiši !!!) …
Še to … bide … obstaja tudi stenska varianta … priporočam … pa ko bo na vrsti obzidava kopalne kadi … cca 70 cm dolga in 10 cm visoka ter prav toliko globoka niša pride prav, da z nogami stojiš tik ob kadi in ne15-20 cm stran! Preverjeno!

Še kaj?

ja, ko tako razmišljam se mi to zdi res rešitev za boleč hrbet ob sklanjanju v kad, torej kakšne okrasne stopničke okrog kadi niso priporočljive, vsaj ne ob celi dolžini?

Dve školjki imamo prirjeni na zid iz opeke (30cm) Tukaj je to vse v steni, kjer je dovolj prostora (odtok in WC splakovalnik)
Eno pa na steni iz siporexa, to je pa tanka predelna stena, verjeten poznaš ta material. Ker je premalo prostora je zaradi tega stena od kadi pa do nasprotne stene širša do višine ogledala (cc 130) širša . Na isti steni, kot je školjka je tudi umivalnik. Tako je ogledalo na tanki steni, pod njo pa je polica široka 15 cm za krtačke šampone itd…Seveda je vse to lepo obloženo s keramiko. Bistvo je da je stena dovoj široka, če pa ni, se pa dozida do višine, kjer lahko izkoristiš ta dozidek za polico. Upam,da me razumeš….

Mi imamo v dveh kopalnicah (na dveh lokacijah) narejeno takšno nišo. Je prav enostavno, ko lahko stojiš čisto zraven kadi, stopala (prednji del) pa v niši. Te manj boli hrbet in večjo moč imaš … Enostavno ob obzidavi vzidaš 2 kosa najcenejšega marmorja – enega zgoraj za nosilno konstrukcijo in enega zadaj kot omejitev – in zadeva je prav OK!!! Marmor/granit pa zato, da ne daješ za “preklado” betonskega nosilca (oh te “fršolnge”) ali lesene klade … Na marmor/granit – če je rahlo grob – pa se prime vsaka keramika …

Še kaj dam?

New Report

Close