Najdi forum

Podtalna voda

Z možem nameravava graditi na zemljišču pod katerim je podtalnica. Na žalost je to na globini 3,6m v tem sušnem času. Ali kdo ve kako ta voda vpliva na bivanje, na samo hišo, ki seveda ne bo imela kleti in ali to kaj škoduje zdravju. Zemljišče se nahaja na sicer stabilnem terenu v Pirničah a je žal ilovnat in zato neprepusten.

Hvala vsem
Moni

Misliš energetski vplivi? Pokliči kakega dobrega bajaličarja in naj izmeri vplive.

Ja, podtalnica je lahko zelo zelo problematična zadeva. Naša hiša je za cca 1 m preblizu sosednje parcele, pa bi bilo vse ok. Tam pa je podtalnica, ki ponikuje, občasno pa pride na površje. Šele po več letih smo ugotovili, da nam le-ta v spalnih prostorih povzroča različne zdravstvene probleme.
Ležišča smo odmaknili od zidu za 1 m, potem pa se je zdravje izboljšalo.
Težko je verjeti, dokler se sam ne prepričaš. Celo pes, ki je bil zaradi postavitve novega pesjaka nekaj tednov na dolgem povodcu, je ob pojavu podtalnice na površini spal tako daleč stran od hiše, kolikor mu je povodec dopuščal. Psi pa čutijo negativna sevanja, kar je verjetno znano. Žal ljudem to ni dano.

Moje osebno mnenje je, da če bi še kdaj gradili hišo, bi parcelo najprej
pregledal radiostezist, šele potem bi jo kupili in nato gradili.

Moni, toplo ti priporočam, da daš pregledati parcelo strokovnjaku radiostezije, sploh ker veš za obstoj podtalne vode.

Podtalna voda je povsod. Nekje 10m drugje pa 0,5 m pod površjem. Zame osebno so razni voodooji navadna oslarija. Še primer ene najdražjih lokacij v LJ: v murglah je podtalnica praktično na površju. Pri zasnovi objekta je pač potrebno paziti, da ustreza geotehničnim razmeram na sami lokaciji (podtalnica, temeljenje – ilovnat teren je izrazito slab za temeljenje). S pravilno sprojektiranim IN izvedenim objektom ne bi smelo biti težav.

Če spimo 10 do 15 let na močnem negativnem sevanju imamo potencialno možnost da se nam razvije rak ali tumor. Predlagam, da radiostezist izmeri parcelo. To je v Nemčiji stalna praksa pred gradnjo. Stane cca. 10.000 sit. Pošlji mi email, da ti napišem naslov in tel. od radiostezista, ki se s tam ukvarja že 20 let.

Ciao johnny!
Oprosti, ampak ali si ti odvetnik od tega radiostezista.Že vse povsod ga hvališ.Mogoče se pa ti ukvarjaš s tem:)Zanima me kje biva ta radiostezist,v imeniku je samo njegov gsm…

Oprosti johnny, če sem malo skeptična. O tem človeku si že pisal na nekem drugem forumu in sem si tudi pogledala stran g. Stanislava Besa. A mi lahko še kaj več poveš o njegovem delu.

New Report

Close