Najdi forum

Svetujte mi, kaj naj položimo v novogradnji po hodniku in stopnišču – in sicer iz kleti se pride po stopnicah do podesta kjer je glavni vhod in tam je nekje 12 mv. metrov prostora nato pa še po nadlednjih 8 stopnicah do prvega nadstropja – tu bodo vrata, tako da za vrati pride parket, kaj pa pred njimi – kaj mi svetujete, s čim naj “oblečem” stopnice in tisti hodnik, ki jim pripada – ali naj bodo to ploščice, marmor – imitacija marmorja…. , naj pa naj ne bi bilo zahtevno za pucanje saj vem, da bomo po teh stopnicah šibali v obutvi od vhodnih vrat v klet in obratno.
A ja, kaj se pa sedaj polaga v garaže – imamo zelo veliko in tudi zanjo se ne morem odločit kaj bi dali – tu kjer smo sedaj imamo teraco ampak ne vem če bi ga dala tudi v nov dom – morda tudi ploščice oz. ali imate vi kakšno drugo umetno maso, ki je primerna za garaže…
Lepo pozdravljeni in hvala za odgovore.

ena možnost je, da je v garaži samo beton, prelit oz. lepo zravnan in prebatvan z olno barvo. Za to se ponavadi odločajo v skladiščih, tako da ti glede estetike priporočam kar ploščice, pa take, ki ne drsijo, da ne bo nepotrebnih padcev!!

po stopnicah pa glede na to, da se boste sezuvali šele zgoraj marmor ali ploščice, odvisno od vašega okusa in financ. Lep je marmor, kakšne tople barve in ne glatko brušen, da ne pride do tistega hladnega “mrliškega” videza. pa še drsi ne, ko je mokro!!

Jaz sem se sedaj v novi hiši odločil za ploščice. Res pa moraš malo preverit cene in obvezno vzet take, ki ti ob malo mokrote ne bodo drsele.
V prejšni hiši sem imel različne pode , pa se mi zdi, da so ploščice najbolj trpežne.

LP

Pri ploscicah je neogibno, da imas fuge (ciscenje vcasih ni najboljse). Predlagam, da razmislis se o terac-u. Ceprav nekaterim ta zadeva, obicajno polozena po notranjosti blokov, vzbuja srh, sem nedavno presenecena odkrila, da imajo stevilne lepe vzorce (mislim, da sem to videla v Bauhausu, gotovo pa je kje se vecja izbira) in to je lahko cenejsa alternativa marmorju. Je tudi trajno in zelo lahko za ciscenje.

New Report

Close