Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ladijski pod-prosim povejte

Ladijski pod-prosim povejte

Zdravo,
delamo nadstrešek in pod nadstreškom bomo položili ladijski pod(dolge deščice)
Povejte,kdaj se ga barva,ko je že položen ali vsako deščico posebej.
Namreč mož pravi in insistira,da bo vsako posebej na tleh pobarval.Meni se to ne zdi logično,saj je vendar lažje pobarvati,ko je že stvar izgotovljena.
Predlagajte,morda je še tretja varinta??
Lep pozdrav Paladinka

Hoj!
Ce bo po mozevo, imas sanse, da se zacne vsaka descica malce po svoje zvijati, pa utegnete dobiti “spranje” saj se bo tezje skupaj sestavljalo “na knap”….Taksna je bila ena moja pretekla izkusnja…..LP!

Težko je dobiti popolnoma suhe deščice. Ko jih položiš, se v roku leta dni velikokrat deščice “skrčijo” in razdalje med njimi povečajo. Tako pride na svetlo površina, ki ni bila prebarvana, če si barvala že položene.

Drugi problem je finiš barvanja. Ko deščico prebarvaš prvič, se lesne dlake obvezno postavijo pokonci in dobiš na površini perfektnega ježka, ki je mat barve in na katerem se hitro nabira prah, pajki itd, čiščenje pa je zaradi grobosti skoraj nemogoče. Če hočeš imeti lep, gladek finiš, moraš počakati da barva otrdi, tiste dlake pobrusiti, za tem prebarvati še enkrat. Za lep izgled je potrebno 2x brušenje in 3x barvanje. Verjemi, da je barvanje in brušenje vsake posamezne deščice mnogo enostavnejše, kot potem, ko so že zbite skupaj.

Jaz sem barval z akrilno vodno barvo, ki jo lahko nanašaš z gobico (zelo hitro), ker se tako hitro suši, da jo lahko brusiš in ponovno lakiraš že po dveh, treh urah in ker popolnoma nič ne smrdi. Da pa tudi zanimiv, svilenkast sij. Ja, pa ko si zapacan, se samo umiješ z vodo, preden se posuši. Ker potem postane netopna 🙂

New Report

Close