Najdi forum

Oj

zanima me, vse, ki delate novogradnje koliko vas je prišla kaj montaža centralne kurjave. Mene kje zdajle skoraj kap ko sem zagledala predračun – radiatorje imam, manjkajo 3 kom, peč na trda goriva imam – manjka mi za olje, cisterne nimava, ventile imava, imava cevi no v glavnem predračun je prišel 1.300.000,00

Probaj najdet kakšnega kolega za to. a ekspanzijsko posodo imata?

Samo material – pa še to po vezah ceneje, delo pa nič, ker to moj fant dela.

lp

Midva ravno letos centralno montirava… Polaganje samo cevi (vključno z materialom – par stvari imamo že tudi doma – luknje smo delali sami) naju bo prišlo nekje 100 tisoč. Nekje 150 računava še za peč in za 6 radiatorjev tudi do 150 tisoč, 1000 L kontejner že imava (več menda ne bo potrebno, ker je enodružinska hiša). Meni se zdi cena, ki jo navajaš, zelo visoka… Priskrbi si predračun še kje drugje – samo pozanimaj se, če res dobrodelajo.

Ja sva se odločila, da nama bo naredil en, ki je delal centralno že pri sestri, in nama računa 10.000 montažo po radiatorju ter 3 radiatorje za peč se pravi, da imava 15 radiatorjev in peč pa bo to nekje okoli 200.000 pol bova pa še cisterno nabavla za 85.000,00 , pa peč tam nekje za 150.000,00, pa trije radiatorji pridejo 60.000 pa še kaj bo za dokupit ampak če dam to vse skupi me pride 495.000,00 SIT in imam do 1.300.000, še zelo veliko fore..

Mi pa smo se odločili, da se bomo priključili na plinsko cisterno, ki je že postavljena. Za celotno napeljavo z materialom in delom vred je predviden predračun 1.200.000, 00. Gre za trosobno stanovanje, cevi pa bo potrebno speljati približno 15 m daleč od rezervoarja do 3.nadstropja. V tej ceni je še predvidena obnova kopalnice, montaža tuš kabine, skratka vsa sanitarna oprema brez montaže ploščic(lastna iznajdljivost). Kopalnica pa je bolj majhna, saj smo potrebovali le 2kvadratna metra talnih ploščic, saj je to bolj omara kot pa kopalnica. Meni se ta cena ne zdi ravno majhna, ampak nimam izkušenj s tem. Če je kdo že imel podobne izkušnje, prosim, da jih posreduje. Pozabila sem povedati, da gre za starejši stanovanjski blok. Najlepša hvala za odgovore, oziroma kakršnekoli nasvete. Lep pozdrav.

midva bova delala vse na novo, po dolgotrajnem zbiranju predračunov sva z 17 radiatorji prišča na ceno cca 780.000,00 sit (brez dela, cisterne za olje in dimnika).
Od petih predračunov je le en bil žez 1 mio. sit. Prosi še v kateri drugi trgovini in zelo se splača plačilo na gotovino, kjer dobič cca 10% popusta.

lp

alenka

New Report

Close