Najdi forum

Obnova stare hiše

S partnerjem bi kupila starejšo hišo, 70 let. Hiša je potrebna celovite obnove.
Ker smo pa omejeni finančno, delamo načrt dela. Za kompletno sanacijo smo določili časovni okvir max 5 let. Finančni vložek (najslabša verzija) je 60.000 €, brez fasade in zunanje ureditve in ograje ter notranje opreme. Nakup hiše ni vštet v ceno.

1.Potrebno je zamenjati okna (nujno). Cca 25 oken, 3 balkonska vrata
2.Stene so debele, kvalitetne in bi jih samo pobelili, oziroma pokitali kjer je potrebno in kasneje pobelili. Razpored prostor je ok in ga ne bi spreminjali, brez rušenja sten.
3.Vrata bi ostala prvotna, ker nama je tako všeč in bi jih samo ,,posodobila,,.
4.Potrebna je menjava vodovoda in sanitarij (3 wc, 2 kopalnice)
5.Trenutno je ogrevanje na olje , sta pa še dve peči na drva in ena krušna peč.Peči na drva bi obdržali, ogrevanje na olje bi zamenjali s toplotno postajo. Radiatorji, ki so, bi jih zamenjali z novimi. Seveda pa sledi prvo kontrola dimnikov in peči ter potrebna sanacija le teh.
6.Električno napeljavo je potrebno v celoti zamenjati.
7.Trenutno stanje kaže, da v hiši ni vlage.
8.Tla so kombinacija kulirja in lesa. Kar bi se lahko rešilo pred obnovo, bi obdržali ostalo bi kombinirali s starim lesom, keramiko in dekorativnimi epoksi tlaki
9.V kleti sta med drugimi prostora, ki sta služila še kot klet zemljanka. Tam je treba skopat zemljo in vliti nove tlake.
10.Steha je zamenjana pred 10 leti in razen žlepov, ni potrebna popravila. ( v kasnejšem časovnem okvirju ja)
11.Okoli hiše je potrebno skopati na novo za odtok meteornih voda.
12.Hiša se nahaja na malo hriboviti lokaciji in za pridobitev prostora je potrebno narediti škarpo okoli hiše. Kar sicer ni problem kot tak, je pa problem narediti tako škarpo, da se bo zlila z okolico ( ki ima veliko škarp)in da bo praktična (brez dodatnih gradbenih dovoljenj)
13.Greznica je prazna, priklopljeni so na čistilno napravo.
14.Tel.priključek in optika je obstoječa (trenutno izklopljena)
15. Ograje na terasa, balkonu in na stopnišču je potrebna zamenjava
16.. Po sanaciji vsega tega je še potrebno urediti dvorišče, postaviti ograjo in narediti novo fasado.

Elektriko bi delal prijatelj, ki ima podjetje za elektroinštalacije. Keramiko in vodovod bi delali sami, saj partner opravlja to delo.
Okna in toplotno črpalko bi zamenjali preko podjetja, ki bi nam uredili tudi črpanje eko sklada, prav tako v nadaljevanju fasado.

Notranja dela, šmirglanje, kitanje, belenje bi naredili sami.
Talne lesene obloge bi pobrusili in polakirali, manjkajoče oz.poškodovane nadomestili ali s keramiko,lesom ali dekorativnim betonom.

Ograje balkonov in teras ter stopnišča bi sami pozidali in obdelali.

Preverili smo zemljiškoknjižno stanje, služnostne poti, hipoteke, dovoljenja…vse ok.

Še zmeraj pa ne vem kako s škarpami…
Ali potrebujem statika? Koga potrebujem? Kaj moram narediti? Za več kot 1,5 m vem da potrebujem dovoljenje.

Koliko bi me koštalo, če koga najamem da mi izriše škarpe in zunanjo okolico? Predvidevam da bi me izdelava škarp koštala cca 7000€, ampak še zmeraj ne vem kako to izpeljati.

Ker sem kontrol frik in ker želim imeti vedno vse pod kontrolo, ne bi želela biti preveč šokirana kasneje, bi želela vedeti ali vsaj pravilno razmišljam…. Sprejmem odstopanja do 20%, to mi je še ok.

Hišo smo šli gledati pred mesecem dni. Če je moje razmišljanje pravilno, če je možno tako izvesti sanacijo….Bi jo kupila 🙂
Na kaj še moram biti pozorna, kaj še moram vkalkulirati v stroške?
A JE IZVEDLJIVO???

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close