Najdi forum

Beko ali Gorenje

Pozdravljeni vsi skupaj,

Sem v fazi nakupa novega sušilnega stroja. Cenovni rang cca. 500€.
V bigbangu imajo enega fajn Bekota, v Harvey Normanu enga fajn Gorenje. Storitev dodatnega zavarovanja podobna, pri Harveyu sicer nekoliko boljša, ampak to niti ni tako bistveno.
Zanimajo me vaše izkušnje z obema znamkama, predvsem s sušilnimi stroji. Do zdaj smo imeli Brandt (juhuhu star) in nazadnje Bosch. Slednji ne pride v poštev zaradi previsoke cene in samo 2-letne garancije, prej omenjena imata 5 let. Ne verjamem pa v nemško odličnost in nasploh, da bi bil 2 ranga boljši.
Skratka, ožji izbor Gorenje in Beko.
Za Beko slišim bolj kot ne samo pohvale, za Gorenje pa bolj mešano. Je pa tudi res, da ima Gorenje verjetno nasploh več gospodinjstev pri nas, zato je tudi več mnenj.
Zanima me tudi poprodajna storitev, če kaj crkne, kdo je bolj odziven, kdo bolje in hitreje uredi zadevo.

Skratka..kupim ga kmalu, ker brez sušilca ne znam živet.
Hvala za vse nasvete 🙂

Moj odgovor ti verjetno ne bo v pomoč ampak vseeno, jaz imam sušilec s toplotno črpalko od Electrolux in sem zadovoljen, rang je bil tam nekje 650 €. Morda še po drugih znamkah lahko pogledaš…

Electroluxa smo meli pralni stroj. Delal 15 let bp vsak dan. Ampak seveda vse enkrat gre.
Trenutno je to zelo nepredviden strošek, zato je okoli 500€ res zgornja meja. Glede na to da imam trenutno Miele pralni stroj, ki je bil mimogrede drag ko žafran in smo vanj zmetali že skoraj 600€ za popravila in še vedno ni v redu, sem v dvomih, če gre znamka sploh igra kakšno bistveno vlogo.
Serviser Miele namreč pravi: ne, z našimi stroji ni nobenih težav. In mu ne moreš dopovedat, da zamaka ne glede na količino praška, napolnjenost stroja ipd.
Skratka…500 je res maksimum.

Če že primerjaš znamke, ne narediš nič. Ker vsaka znamka ima modele. No tukaj pa se lahko najdejo razlike. Predlagam ti, da pregledaš vsak model posebej, mogoče tudi pogooglaš za morebitnimi ocenami. Potem se pač odločiš za enega od teh dveh modelov, ki so v akciji, ne pa za samo znamko. Ker lahko da ima na splošno ena znamka boljše stroje, ampak konkreten model je pa slabši od konkretnega modela druge znamke.

New Report

Close