Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Notranji oblikovalec – poklic – najem – solanje

Notranji oblikovalec – poklic – najem – solanje

Zivjo,
Zanima, me Vase mnenje glede poklica notranjega oblikovalca, a bi se sami odlocili zanj pri prenavljanju sobe/stanovanja ali pri novem domu.
Sama se bi zelela ukvarjati s taksnim poklicom ker me veseli, in menim da imam smisel za to. Se rada sama izobrazujem o tem in zaninam. Vendar, nimam sole v tej smeri, sem slisala same slabe stvari o Fakulteti za dizajn in o tem, kako ti ne pripomore pri karieri, kljub stroskom in casu ki ga tam porabis. Zato me zanima mnenje ali menite, oz. Bi Vi najeli nekoga, ki nima tovrstne diplome, ce bi bil dober na tem podrocju ? V mislih imam samostojno podjetnisko pot imam pa diplomo iz druge stroke.

Zahvaljuhem se za kakrsnokoli mnenje, posamenikov/studentov fd/ notranjih designerjev.

“Občutek” za opremljanje ni dovolj. Je treba imeti tudi nekaj znanja – od kombiniranja materialov, barv, kompozicije (“likovna” znanja), ter znanje, kaj želimo v prostoru doseči, kaki so minimalni bivanjski standardi ipd. Prava pot je Fakulteta za arhitekturo.

Tako kot je rekel arhit. Občutek res ni dovolj, ampak če bi si zgradila dovolj močen portfolio najverjetneje ne bi bil problem. Je pa res, da bi bila v tem primeru tvoja ciljna publika ljudje, ki imajo veliko denarja, saj navadni potrošniki nimajo financ za najem nekoga, ki to opravlja. Torej oni bi se lahko malo bolj zapičili v izobrazbo in kompetence.

Točno tako, ja. Če ima nekdo dovolj denarja za najem oblikovalca, bo najverjetneje izbral nekoga z veliko referenc, izkušenj in pravo izobrazbo. Sicer pa vsi sami urejajo prostore pa je to to

New Report

Close