Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Mobilna hiška na podeželju

Mobilna hiška na podeželju

Pozdravljeni,
v prihodnje imam namen investirati v nakup “podrtije” na podeželju, saj naj bi se bolj splačalo rušit in na novo gradit, kot pa čakat na gradbeno dovoljenje.
Že od nekdaj me zanimajo “tiny houses” oz. mobilne hiške. Bi mogoče lahko priporočili še kakšno drugo podjetje razen Hosekre, ki jih izdeluje, po možnosti lesene, ker mi kovinske variante niso ravno všeč.
Kot drugo pa imam vprašanje glede same postavitve mobilne hiške. Mogoče za koga malo neumna vprašanja, ampak se žal ne spoznam na to, ker sem blokar. 🙂
Koga bi lahko kontaktirala za rušitev in odvoz odpada stare hiše, kdo na novo naredi temelje, kako je s povezavo npr. vodovoda in ostalih priključkov. Lahko za te stvari poskrbi eno samo podjetje ali potrebujem več izvajalcev? Je potrebno gradbeno dovoljenje kaj spreminjat, če gre za popolnoma drugo gradnjo od prejšnje? Kakšne pa so kaj cene vsega tega?
Rada bi imela urejene priključke, ker bi rada tam tudi živela. Vem, da so mobilne hiške še vedno sivo področje in se bi dalo postavljat tudi na navadno zazidljivo parcelo, ki nima gradbenega dovoljenja. Ampak predvidevam da je potem cela komplikacija kako se dokopat do elektrike in kako dobavljat vodo. Bolj robinzonsko, se mi zdi.
Če ima kdo kakršnekoli informacije okoli te teme oz. ima sam mobilno hiško, bi bila zelo vesela odgovorov!
LP

Dobro razmišljanje.
Gradbeno dovoljenje bo potrebno spremeniti. ČE greste na manjšo kvadarturo sploh, se vam bo poznalo na komunalnem prispevku.

Poglejte FreeDomky – http://www.freedomky.cz/en
Češko podjetje, a izdelek je res kvaliteten. Nekaj časa je bil tudi tukaj zastopnik, zdaj mislim, da ne več oz. je za preveriti. Enostavna postavitev in cela lesena. nudijo na ključ. Temeljenje točkovno, vam povedo kako.
Nekaj je tudi domačih tesarjev, ki vam željeno lahko postavijo, verjetno celo za manj denarja.

Gradbena dela, rušitev, temelji, katerokoli gradbeno podjetje. Pri priključkih vam tudi lahko pomagajo, vsaj kar ne naredijo upravljalci vodov, kar je ponavadi nič in morate sami.

New Report

Close