Najdi forum

samski in gradnja

Lp…sem samski moski,star 22 let…odlocam se za gradnjo hise…ker sem podedoval in tudi ze prodal nekaj stvari, ker pac ne zmorem poleg sihta se obdelovat zemlje, gozdov imam nasparano nekje 120k…parcelo sem si tud ze pustil, kjer bi gradil….rad bi cimprej iz stanovanja, ker sem bolj navajen zivet nekje izven mesta…sem pa iz MS
zenske se nekaj casa ne mislim imet, ker je bilo eno razocaranje dovolj, tak da bi sel cist sam v to…plačo imam pa dokaj solidno…sem programer…redno zaposlen….
a bi bila hisa tam nekje 100 kvadratov dovolj? nebi rad neke grascine delal, ker pol je to sam strosek in ciscenje, kurjava….
itaq pritlicno…komunalc je pri nas 1800eur na 120kvadratov in 600kvadratov parcele…ker bi gradil izven mesta…
ima kdo kaksne izkusnje, ce bi mi slo skozi? zacel bi naslednje leto, dokoncal pa se pol leto kasneje, da se zadeva lahko susi…bi pa klasicno zidano….
hvala za kak odgovor…

MIslim da je 100 m2 čisto dovolj, samo pusti si možnost, da si nekoč dogradiš še kaj, če bo potrebno.

Zna bit čisto dovolj, premisli pa vsaj približno, koliko otrok bi si kasneje želel. Če tri, prištej trem sobam še dnevno in tvojo spalnico. Če bodo potem sobe prazne, jih lahko uporabiš za pisarno, mogoče soba za telovadbo itd. Jaz s prostorom ne bi šparala, raje več, kot premalo, bi pa šparala pri pohištvu – minimalizem.
Sicer pa srečno, sem ti (kot mlada blokovka) kar malo fouš 🙂

Zna bit čisto dovolj, premisli pa vsaj približno, koliko otrok bi si kasneje želel. Če tri, prištej trem sobam še dnevno in tvojo spalnico. Če bodo potem sobe prazne, jih lahko uporabiš za pisarno, mogoče soba za telovadbo itd. Jaz s prostorom ne bi šparala, raje več, kot premalo, bi pa šparala pri pohištvu – minimalizem.
Sicer pa srečno, sem ti (kot mlada blokovka) kar malo fouš 🙂

Jaz bi na tvojem mestu naredila hišo s spalnico v spodnjem štuku in z neizdelano mansardo.
Stopnišče naj bo tako postavljeno, da je čim bolj ločeno od bivalnega dela in se da zapret, da ti toplota ne uhaja gor, če je ne uprabljaš.
In če bodo kdaj otroci lahko komot izdelaš še mansardo.
Oz če boš na primerni lokaciji in z ločenim stopniščem lahko daš v mansardo najemnike.
Če boš hišo kdaj prodajal, lažje prodaš takšno s vsaj 3 spalnicami.

Pri sosedih je ena družina 2 4 otroci kupila ohoho veliko hišo. Dokler so bili otroci majhni so bili v prtličju cela družina. V nadstropju so imeli najemnike in z tistim odplačevali kredit za hišo. Ko so otroci prišli v najstniška leta pa so najemniki odšli, oni pa so zasedli še zgornji štuk.

Pofu.aj denar😂😂😂

ostani v stanovanju

Hiša za samskega človeka je največja bedarija. Kupi si prostorno stanovanje in denar špari za kej druzga, vikend na morju in ga oddajaš. Kej tazga. Razen če gradiš na hudi lokaciji in hišo brez težav oddajaš za veliko denarja.

glej ravno pravšnje zate, sicer načrt mojega vikenda ampak zate, morda tudi za familijo če kuhinjo predelaš v spalnico.
ker pa mi sistem ne dovoli naložiti slike je pač ni !

Seveda je dovolj. Kot je že Rok-1 rekel, zasnuj tako hišo, da lahko dogradiš npr. dve sobe. Pusti prostor tudi, da lahko postaviš kakšen nadstrešek za avto, nad teraso, ropotarnico – za take “nezahtevne” objekte ne plačaš komunalnega, za manjše “enostavne” objekte pa tudi gradbenega ni treba.

Pritlična zasnova bi zadostovala, morda kakšnih 10-20m2 zraven, da je lahko še kakšna soba zraven, ali pa tudi ne odvisno od želja in potreb. Dodatno nanese še nadstrešek za avto in lopa, se pravi pomožni objekti, ki jih lahko postavljate kadarkoli kasneje.
Če se lotite etapne gradnje, se vmes še kaj nabere in lahko financirate gradnjo. Navzgor ni omejitev, če pametno izbirate materiale in zasnovo, pa tudi gradnja ne bi smela zbezljati v nebo. Nekaj še za projekte in bi šlo.

New Report

Close