Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Gradbeno dovoljenje – roki

Gradbeno dovoljenje – roki

V kakšnem roku ti morajo izdati gradbeno dovoljenje … so sploh kakšni roki za javne uslužbence?
Čakamo že mesec in pol in vsakič ko pokličemo nam povedo da jih je še 40 pred nami (isti odgovor po 1 tednu in po 1 mesecu).

Verjetno je treba kej podmazat z kaksno kuverto?

Nekako tako si predstavljem da gredo stvari v nasi vukojebini…..



V dveh mesecih od prejema popolne vloge. No, tu se pa na mnogih UE začne ‘zabavna’ stran postopkov: namreč, ko vlogo pregledajo, najdejo prvo napako, pozovejo investitorja k dopolnitvi vloge in jo investitor dopolni, najdejo naslednjo napako, pozovejo investitorja k dopolnitvi te naslednje napake itd. … In šele potem jim začne teči 2-mesečni rok za izdajo gradbenega dovoljenja …

Kakorkoli – glede na tvoje pisanje, da se vrsta pred vami nič ne skrajša, bi verjetno bilo smiselno se pripraviti na izvedbo postopkov zaradi molka organa.

V kolikšnem času pa so dolžni zahtevati dopolnitev vloge?
Če prav razumem nam lahko po dveh mesecih čakanja šele povedo, da vloga ni popolna … ali je ta rok krajši?

Mo smo čakali več kot leto dni

To glede molka organa … je to kje zapisano v zakonu.
Ali lahko začnem po 2 mesecih kar gradit, če nič ne odgovorijo?

mi smo dobili rešeno v rokih, je pa res, da smo neprestano “pritiskali” ter se je tudi referentka na koncu zelo izkazala.

Ima kdo izkušnje s pridobivanjem dovoljenja v Kopru?

Jah tako je to – če dobiš ti rok za dopolnitev in ga zamudiš – škoda zate. Oni imajo pa rok, ki se mu reče instrukcijski rok in pomeni, da je sicer priporočeno, da v dveh mesecih izdajo odločbo, ni pa nujno. In ja po preteku tega roka, lahko podaš pritožbo na II. stopnjo – torej Ministrstvo za okolje in prostor. A iskreno – dvomim da bo kaj pomagalo.
Pot pod noge in k svetovalki, ki zadevo rešuje in težit.

Ne, molk ne pomeni, da lahko začneš graditi, ampak da lahko ti sprožiš določene postopke.

Zadeva je lepo pojasnjena tukaj:
http://www.evem.si/molk-upravnega-organa/

Ne, ni res, da je to priporočen rok, je kar skrajni rok, v katerem mora biti odločeno o popolni vlogi.

Zakon o upravnem postopku v 222. členu piše:
222. člen
(1) Kadar se začne postopek na zahtevo stranke oziroma po uradni dolžnosti, če je to v interesu stranke, pa pred odločitvijo ni potreben poseben ugotovitveni postopek, mora pristojni organ izdati odločbo in jo vročiti stranki čimprej, najpozneje pa v enem mesecu od dneva, ko je prejel popolno vlogo za začetek postopka, oziroma od dneva, ko je bil začet postopek po uradni dolžnosti. V drugih primerih, ko se začne postopek na zahtevo stranke oziroma po uradni dolžnosti, če je to v interesu stranke, mora pristojni organ izdati odločbo in jo vročiti stranki najpozneje v dveh mesecih.

(2) Če stranka vloži vlogo, ki je nepopolna in jo po pozivu dopolni, začne teči rok iz prejšnjega odstavka od dne, ko je organ prejel dopolnitev vloge.

(3) Rok iz prvega odstavka tega člena ne teče v času, ko je postopek prekinjen po 153. členu tega zakona, in v primerih iz desetega odstavka 82. člena tega zakona.

(4) Če pristojni organ, zoper katerega odločbo je dovoljena pritožba, ne izda odločbe in je ne vroči stranki v predpisanem roku, ima stranka pravico do pritožbe, kot da bi bil njen zahtevek zavrnjen.

Glede ravnanja organa glede nepopolne vloge pa je določeno v 67. členu istega zakona:
67. člen
(1) Če je vloga nepopolna ali nerazumljiva, je samo zaradi tega ni dovoljeno zavreči. Organ, mora v roku petih delovnih dni zahtevati, da se pomanjkljivosti odpravijo, in določiti vložniku rok, v katerem jo mora popraviti. Zahtevo v obliki dopisa za odpravo pomanjkljivosti se pošlje ali izroči vložniku, če je podal vlogo neposredno pri organu.

To je instrukcijski rok – saj po tem (razen tega, da se stranka lahko pritoži) nima drugih posledic.
http://www.sodnapraksa.si/?q=id:2010040815245719&database%5BSOVS%5D=SOVS&database%5BIESP%5D=IESP&database%5BVDSS%5D=VDSS&database%5BUPRS%5D=UPRS&_submit=i%C5%A1%C4%8Di&page=0&id=2010040815245719

Hja, pravo je za vse enako, samo za ene malo bolj kot za druge.
Za eno stran pomeni morati strogo se držati pravil, drugače bodo zanj sledile neprijetne posledice, za drugo pa ista beseda pomeni priporočilo brez sankcij …

Na žalost imam jaz izkušnje iz Kopra, zelo sveže. Čakam že šest mesecev in še nisem dobil. Neprestano pritiskamo, vedno mi obljubljajo,da bo rešeno ta teden,pa je šlo mimo že 2 meseca.Potem ti najdejo eno dopolnitev,kljub temu da je bilo rečeno,da vse štima.Pa spet gre mesec,pol pa še druga…Nakladajno koliko dela imajo,pol pa ko sem prišel dopolnitev vlogo se igrajo na telefonih,drugič pa jih ni v službi,ker so šli urejat privatne zadeve med službo.Kakorkoli,če bi delali vsaj 5%kar bi morali,bi imeli mi vse rešeno. Žalostno😫😤

Tudi jaz imam porazne izkušnje s Koprsko UE in čas je da nekdo začne odgovarjat saj se takšno porazno stanje vleče že leta in nekdo to očitno tolerira. NA GD čakam že tri mesece in se ni premaknilo nikamor, ko sem vložil vlogo so mi dejali da bom čakal vsaj 10 mesecev in da se naj s tem sprijaznim. Ko v uradnih urah iščeš koga, jih ni v pisarnah in se v ostalih pisarnah izgovarjajo da so uradniki na terenu. Kako so lahko v uradnih urah na terenu? Ko kličeš pristojno osebo za tvoj primer, se itak ne javlja.. Skratka rabiš zagonit obilo časa in dopusta, da koga dobiš. Potem pa se vsi s pristojniki UE vred jočejo da imajo premalo kadra čeprav obravnavajo isto količino vlog kot v primerljivi občini, pa se vprašam kako lahko to drugje uredijo v rokih.. Ni druge razlage kot da je v koprski UE totalni razpust ali so nesposobni do amena. delam na projektih in vse je odvisno od pravega pristopa. Če je vloga nepopolna bi to morali stranki nemudoma oz. v roku max 2 tednov, ne da popolne in nepopolne vloge mečejo v isti koš in nato obravnajo te po vrsti.

Mimogrede sem zapisal ogorčenje na portalu Stop birokraciji kjer gre komentar neposredno v obravnavo na Ministrstvu za okolje in prostor. Vse kar so si blagovolili zapisati je da to ni res in da je povprečje v Sloveniji za izdajo GD 17 dni. Povprečje my ass.. Naj se že zbudijo iz spanca in spremljajo (ne)delo določenih UE.

Na soglasja sem čakal 9 mesecev, na GD bom vsaj 10 mesecev. Potem soglasja propadejo in ponovno vse skupaj na novo, odgovarja pa itak ne nobeden in vsi birokrati se skrivajo za gov.si domeno, nobeden se ne izpostavlja z svojim imenom in priimkom. Potem pa še zakonodajalci pišejo bučke da bo “nov” zakon pisan na kožo investitorjem in bo zmanjšal birokratske postopke. Zaman, dokler bomo imeli nesposobne uradnike na upravnih enotah.

UE Koper, totalno razočaranje, kot so opisali predhodniki, klicanje, čakanje, prestavljanje, po praznikih, nihče jim nič ne more, nihče ni pristojen za nič, do kdaj bomo še trpeli mačehovski odnos uradnikov, katerih plače so z našim davkoplačevalskim denarjem ustvarjene. Se kdo vpraša, da gre s tovrstnimi dejanji za zaviranje celotnega gospodarskega kroga, plačilo davkov, ki bi jih lahko država pobrala od lastnikov že zgrajenih objektov.

Skratka osebna izkušnja z UE Koper za področje izdaje GD je pod kritiko.

9 mesecev od oddaje vloge…pa še čakamo…

Upam, da bere komentarje kakšen novinar in da se oglasi na UE Koper za pojasnila pa lahko tudi na konkretnem primeru oz primerih.

Moderator z IQ pod nivojem šimpanza, temo prestavil v gradbeni forum, čeprav je vsebina usmerjena na vprašanje trajanje upravnega postopka, kar je čisto nekaj drugega.

Objava čaka odobritev

New Report

Close