Najdi forum

Primož!

Rada bi se ti potožila, ker sem neskončno žalostna, kajti moj mož je zopet pozabil na najino obletnico poroke. Pozabi ne samo takrat, ko ga sama na to opomnim. Letos sem se odločila, da bom počakala in videla, če morda pa le ne bo pozabil in si bo v opomnilnik mobitela dal tudi ta datum. A ni bilo nič. Ne vem, zakaj moram biti vedno jaz tista, ki ga na nekaj spominjam. Mislim, da sem tega malo naveličana in da bom tudi jaz postala malo egoistična in mislila samo nase.
Tako je najina obletnica minila v jezi in brez besed, saj sem letos tako trmasta, da tudi besede ne spregovorim. Vem, da ni prav, ampak rekla sem mu že tolikokrat, da nimam več energije in potrpljenja za še enkrat. Včasih bi vse najrajši poslala k vragu, a potem spet…
Primož, povej mi, se sploh splača še kaj reči ali ste moški pač pozabljivi. Saj veš, ženske smo pač romantične duše, ki potrebujemo veliko pozornosti.

She,

splača se nam govoriti in nam še kaj rečt. Ne da bi bili pozabljivi, vendar je odvisno katere stvari komu kaj pomenijo. Saj veš kako rpavijo, celo življenje se učimo, a na koncu neumni umremo. Naj ti tudi jaz povem, svojo zgodbo, jaz sem pozabil na obletnico, pa čeprav jo imava na datum, ko se vse dogaja od rojstnih dnevov, do praznikov. Ko sem prišel domov pozno, sem ugotvoil, kaj sem pozabil, pa še to samo zato ker je žena grdo gledala. Bilo mi je hudo, pa niserm tega naredil namerno, še zdaleč ne, da bi hotel katerokoli praznik pozabiti , še posebej njen, od rojstnega dne, do takrat ko sva se spoznala, do takrat ko sva imela otroke, vse se vedno želim zapomniti, vendar pri svoji obilici dela, sem pozabil na družinske obveznosti.
No od takrat naprej se vedno spomnim na ta trenutek in se na obletnico spomnim, celo zelo velikokrat med letom in to samo zato, da ne bi pozabil. Zato je potrebno, da pokažemo kako smo žalostni, ko nam nekaj pomeni. ne pokazati, da smo hudi, ker se moški takoj postavi v obrambni položaj in išče nešteto izgovorov, tudi jaz sem jih, pa sem na koncu spoznal, da sem jaz kriv, ne glede na to, da imam 1000x več dela kot ona, bi moral kot partner vedeti, da ji to nekaj pomeni, zato pa se dva spoznavata celo življenje. Po poroki pač ni konec dvorjenja. Še bolj močno mora biti.

No to mi je dalo verjetno spomin, za celo življenje, vendar pa je bistvo, da sem to sprejel kot napako in si nehal očitati, res sem imel ogromno razlogov, vendar nihče ni mogel potolažiti moje žene in to mi je bilo najhujše. Zato jo je potrebno razveseliti tudi večkrat emd letom, pa čeprav samo z lepo in toplo besedo ali objemom in šepetaje na uho: Ljubim te.

Brentano je rekel: Samo ljubezen razume skrivnost – obdarovati druge in pri tem postati sam bogat.

Zato vsem ženskam v podobnih situacijah, pomagajte moškim, daj ne da vas nimajo radi, a koj ko jih tako zanima nogomet. Če pa boste dolgo vstrajale, se bo pa tudi to spremenilo.

No in o vsatrajanju sem se spomnil še en zgodbice. Ko je nek japonski učenjak rekel: Ena kapljica vode v čaju, ne spremeni ne barve ne okusa čaja. Druga kapljica vode, ne spremeni ne barve ne okusa čaja. Tretja kapljica vode tudi ne spremeni okusa in barve čaja….če pa bomo vstrajali s kaplicami, se bo spremenila tako barva kot okus čaja.

Vedno se lahko najde razlog, da vstrajamo, vendar so to pa že druge zgodbe.

Primož

Malo pretiravaš.
Mar je res pomembno praznovati obletnice? Nekaterim ni nikoli dovolj.
Obletnica, ko sva se spoznala,
obletnica zaroke
obletnica poroke
obletnica 1. seksa
obletnica 1. plesa
itd.
in potem vedno dolgi nosovi? Moja draga mi nič ne teži. Tudi če ni obletnic, se imava vedno fajn. Rojstnih dnevov pa ne pozabim nikoli.
Midva si zvečer natočiva kozarec terana in obujava spomine, kako je bilo, ko sva se spoznala itd. pa ne na dan kake obletnice, kar tako na običajen dan.

medo, res je kar praviš in prav lepo,d a se tako razumeta, ampak povedal sem pa že. Vsak si to predsatvlja drugače in vsakomur to pomeni drugo. se strinjam s tabo, vendar vseeno je treba poskrbeti tudi za ženine občutke pri tem.

primož

Obletnic jaz ne jemljem tako “usodno”. Zakaj bi se on moral spomniti na obletnico poroke? Spomni se ti, pa mu priredi to kar si želiš, da bi on tebi. Pa brez grdih pogledov. Saj smo enakopravni ali ne? Če si pa bolj zamerljive narave pa poizkusi “pozabiti” na njegov rojstni dan.Če ne bo nobene reakcije potem je to človek, ki mu obletnice pač nič ne pomenijo in so mu mogoče celo mučne. Pusti mu kakšno napako in ga vzemi takega kot je, bolj pomembno je kašen je vsak dan.

Jaz govorim o obletnicah vedno že nekaj časa prej, je lažje in ni žalosti. Mislim, da možje ne pozabijo iz hudobije.

Draga She!

Tudi jaz sem bila ena izmed tistih, ki je bila jezna na moža ker je pozabil kakšen pomemben datum! Kujala sem se in s tem pokvarila obema dan, pa še kakšen zraven!!

S časoma pa sem spoznala, da glede na vse obveznosti, ki jih imam sem začela tudi jaz pozabljati! Sploh pa imam glede datumov tudi jaz probleme, tako da moram imeti vse zapisano! In ne boš verjela, letos sem jaz pozabila na obletnico! Mož pa ne!!!!

Bila je zelo komična situacija! Mož se mi je samo smejal in ni bil nič jezen! Zmenila sva se, da sedaj, ko nama sive celice počasi odmirajo, naju čas prehiteva, bova drug drugega spomnila, pa bo! Nobenih zamer, slabe volje! Brez veze! Življenje je tako prekratko, da bi se sekirali zaradi datumov, uživajmo v sakem dnevu, če le moremo!

Lep dan!
poli

pri meni je ravno obratno, ne da vedno pozabim, ampak moj dragi ima to vse zapisano, jaz pa v glavi, če je glava prepolna drugih stvari, se pač pozabi. Meni osebno veliko več pomeni, če mi kar tako prinese rožico, mogoče zato, ker se prejšni večer imela krasno, zato, ker me je sanjal,…. Ljudje smo različni.

Datumi so pač datumi…imam prijateljico, ki je na rojstne dneve in obletnice zelo pozorna, vedno prva pokliče in čestita. Hkrati pa je tudi izredno užaljena, če jaz pozabim na njen dan. Taka pač sem.
Datumi mi ne pomenijo dosti in hvalabogu imam fanta, ki okoli tega ne komplicira. Še več – ne veva niti , kdaj naj praznujeva obletnico, ker se nihče od naju ne spomni natančnega datuma, ko sva se spoznala, niti ne datuma, od katerega živiva skupaj….Ampak – glede na to, da nama je že deset let super brez kakršnihkoli praznovanj ob določenih dnevih..kaj jaz vem..
Poskusi ga razumeti -razen seveda, če te pozablja tudi ob navadnih dnevih.

To si pa tako lepo napisal, da bolje ne bi mogel povedati, kar se je tudi meni zgodilo letos pa sem ženska. Moj dragi je pokazal samo zalostno srce in počutila sem se kot največji kriminaalec na svetu. Tako slabo pa se še nisem počutila, ko zagledaš razočarane učke bi se najraje pogreznil v tla če bi to pomagalo.

lepa beseda ali pa zalost na obrazu veliko bolj zaležeta kot jeza. Jeza vzbudi le novo jezo in to ne vodi niakmor.

New Report

Close