Najdi forum

Oj. Jaz sem pa srecno zaljubljena in na sreco nimam problemov. Si jih pa zato sama delam! Imam cudovitega fanta. Zdaj tece ze sedmo leto kar sva skupaj. Imava se lepo. Uzivava v vsem, meni pa skoz hodi po glavi kaj ce me je ze navelican, kaj ce mu kaj manjka … v spolnosti me vedno povsem zadovolji, jaz pa imam obcutek da mu ne vracam v toliksni meri kot on meni … pa mu skoz morim s tako »neumnimi« vprasanji, pa od njega ne dobim odgovora … pravi da raje daje kot dobiva, da naj se ne obremenjujem s takimi »problemi« … ZAKAJ SE ?!? Zakaj mi taka vprasanja ne grejo iz glave?

torej si srečno zaljubljena in ga moriš z neumnimi vprašanji, Meni se ne zdijo neumna vprašanja. To je v ženski naravi, da se sprašuje takšne stvari.

v odnosih pa poteka stvar takole. Moški se za svojo izbranko trudi, da ji daje in jo z dajanjem osrečuje. Ženska pa ima nalogo, da za to pokaže hvaležnost. V kolikor mu boš ti poskušala vračati, ga boš zmedla, saj utegne misliti, da v bistvu nočeš njegovih darov in mu nočeš ostati nič dolžna. In tako mu boš omajala samozavest, da te osrečuje in počasi lahko začne zveza usihati.

Ker vidim, da te takšna vprašanja morijo, bi si mogoče prebraja knjigo Moški in ženske na zmenku ali pa Moški so drugačni, Ženske tudi.

Lepo se mi zdi, da fanta nimaš za samoumevnega. V tem smislu, da bi se polenila in samo sprejemala, kar ti nudi, ali pa še bolj ratala zahtevna. Imaš ga rada, ker tudi njemu želiš nuditi užitek, kot ga dobivaš ti.

Očitno je tudi fant zadovoljen, če ti reče, da se ne obremenjuj s tem. Če mu kaj ne bi bilo všeč, je njegova naloga, da ti to na lep način pove, ne pa, da bi te kar pustil, ker bi se te vmes naveličal (kot je tebe strah).

Mora pa seveda biti v razmerju ravnovesje, kar se tiče dajanja in sprejemanja, čeprav ni nujno, da gre po principu enakosti (npr. če te on poboža, ker ti to veliko pomeni, ni nujno, da ga moraš pobožati nazaj; lahko mu kupiš drobno darilce in bo veliko bolj vesel).

Zato ga lahko vprašaš, kdaj je on najbolj zadovoljen (ko ga božaš, ko mu kaj skuhaš, ko ga poslušaš itd.)? Naj se tudi on nauči sprejemanja.

Lahko mu tudi poveš, da si srečna, ker ti toliko daje in potem naštej, kaj ti je najbolj všeč. Prav tako naj on pove, kaj mu je všeč pri tebi. Tako boš dobila napotke za ravnanje naprej.

Sicer je dobro, da si postavljamo vprašanja kako se obnašamo in deljujemo v zvezah, toda mučiti se z vprašanji je nesmiselono. Kje je ločnica? Če se vprašaš kaj dajem v vezi, je to super v smislu izboljšanja veze, pomavljanje in vrtenje v krogu pa je nesmiselno. Razdira.

New Report

Close